数字营销

Fotoğrafçılar için Fotoğraf Pazarlaması Fikirleri: 10 Düşük Maliyetli Fikir

Fotoğraf stüdyosunuzu pazarlamanın pahalı olması gerekmez. Son yirmi beş yıl boyunca yüzlerce düşük maliyetli pazarlama stratejisi kullandım ve fotoğraf stüdyomu kentimdeki en yoğun ve en başarılı stüdyolardan biri haline getirmeyi başardım. İşte size birkaç ipucu:

1. Bir fotoğraf görüntüsü oluşturun. Bir fotoğraf sergisi, bir mağazada birkaç küçük portreyi görüntülemek kadar basit ve stüdyo hakkında bazı ücretsiz bilgiler veya çerçeveli duvar örnekleri ile daha ayrıntılı kurulumlar sunabilir. Alışveriş merkezlerinde veya ticari fuarlar gibi etkinliklerde büyük geçici görüntüler bile oluşturabilirsiniz. Önemli olan, nasıl göründüğü. Özellikle de hedef pazarınız olan kadınlardan bazı harika görüntülerle çok dikkat çekeceksiniz. Kartlar doğru oynarsanız görüntüler çok sayıda iş oluşturmanıza yardımcı olur. Harika bir görsel seçime sahip olun, önceden görünebilir olun, asla itici olmayın, sadece bir çek ödülü sorarak veya teklif vererek daha fazla bilgi isteyenlerden isimleri ve adresleri toplamak için bir sisteme sahip olun ve tüm bu beklentilerle iletişim halinde olun. Uzun vadeli ve kazançlı bir ilişkinin başlangıcıdır.

2. Ücretsiz hediye var. Stüdyo oturumu ve küçük bir baskıda sınırlı bir süre sunuyoruz. Daha fazla satın alma zorunluluğu olmadığını söyleyin ve bunun anlamı. Yine de bazı satışlar yapacaksınız ve onlar için iyi bir iş yaparsanız çok uzun vadeli müşteriler edineceksiniz. Bazıları sadece özgür olmayı alacaktır, ancak olasılıklar, sinsi ya da saldırgan olmayacak şekilde çok iyi olacaksınız. Özellikle profesyonelseniz ve harika görüntüler oluşturuyorsanız. Bunu alışveriş merkezi ekranlarında, bankalarda, okullarda yapın ya da şehrinizdeki veya şehirdeki rekabetçi olmayan bir şirketten müşterilerin listesine sunun. Freebies, stüdyonuzu meşgul etmek, satış yapmaya başlamak ve en çok maruz kalmanız için en iyi yoldur.

3. Ödül referansları. Tavsiyelerinizi getiren herkesi ödüllendirmek için bir politika oluşturun. Bir müşteri bir müşteri adayı getirdiğinde, onlara stüdyo, çerçeveler ya da yerel bir spa ya da lokantada reprints dolar değerinde bir kupon gibi bir takdir hediyesi verin. Ek bir teşvik olarak, yeni müşteriye de küçük bir hediye verin.

4. Başka bir işletme ile bağlantı oluşturun. Yerel bir şirketle iletişime geçin ve kupon alışverişi yapın. Örneğin, müşteriniz yerel bir restorandan, kuaförden, spadan veya tipik potansiyel müşterilerinizin alışveriş yapabildiği kuponlardan alır. Başlamak için harika bir yer, zaten kendi işletmelerine sahip olan müşterilerinizdir.

5. Resepsiyon veya bekleme odası "prospect ve satış dostu" yapın. Bir aile portresi oluşturduğunuzda veya bir düğün çekerken, genellikle resepsiyon alanınızda bekleyen insanlar vardır. Onlara aperatif ya da içecek bir şey teklif et. Yerinizin harika görünüp güzel koktuğundan emin olun. Rahat et. Duvar portreleri ve diğer paketler ve hizmetler gibi öğelerden bazılarını açıklayarak yaklaşan satış sunumunuzu artırmak için bu zamanı kullanın. Satış sunumunda daha sonra geleceğe dair bir itirazları cevaplandıracak olan itirazları yanıtlayın ve insanlar sadece size daha fazla güvenmeyecek, aynı zamanda satışı sizin için daha kolaylaştıracak ve hatta daha fazlasını satın alacaktır. Bu da isimleri toplamak için harika bir zamandır. Bu insanlar bir şekilde sizinle ilişkilidir ve bu noktada mükemmel beklentiler yaratırlar.

6. Kendiniz ve stüdyonuzla ilgili haber makalelerinin kopyalarını oluşturun. Onları duvarlara asın veya geçirin. Geçmiş tanıtım, oluşturabileceğiniz herhangi bir 广告 veya tanıtım literatüründen daha iyidir. Bilgi için gelen herkese olumlu yazıların kopyalarını verin.

7. Yardım için para toplamak. Sadece iyi bir nedene yardımcı olmanın yanı sıra, bol bol ücretsiz, olumlu tanıtım ve pozlama elde edersiniz. Bir yarışma düzenleyin, bazı fotoğraf dersleri verin, ücretsiz kitapçıklar verin. Kendinizi kolayca yazabileceğinizi ve fotokopilere sahip olarak pennies için yazdırabileceğinizi, kendi heyecan verici yardım etkinliğinizi düşünebildiğinizi düşünün.

8. Stüdyosunda kayda değer bir etkinlik ya da bir insan ilgisi hikayesi hakkında yerel basın bültenlerine basın bültenleri gönderin. Fotoğraf yarışması kazandın mı? Bölgenizdeki yerel sitelere ya da mevsimlerle ilgisi olan fotoğrafçılık var mı? Serbest bırakılmayı okuyuculara ilginç hale getirin, asla kendi kendine hizmet vermeyin ve siz basın yayınını alacaksınız.

9. Stüdyoda ücretsiz fotoğraf semineri veya sunum yapın. Kamunun ve müşterinin aile üyelerini bir parçası olmaya davet edin. Bir seminer, onlara stüdyonuzu ve işinizi görme şansı verir. Dijital fotoğraf makineleriyle harika fotoğraflar oluşturmanın veya daha egzotik seyahatlerinizden bazılarının slayt gösterisini sunma konusunda zamanında bir şeyler sunun. Çalışmanızı vurgulayan bir sergi oluşturabilirsiniz. Yerel gazeteyi davet etmeyi unutmayın

10. Kartvizitlerinizi her yerde bırakın. Ne zaman bir restoranda olursanız, güzel bir ipucu ve kartınızı bırakın. Yerel kuyumcu dükkanında bir yığın bırakın. Kartınızın en iyi örneklerle yüklü olduğundan emin olun ve satış mesajınızın alanını en üst düzeye çıkarmak için her iki yüzüne de yazdırın.