SEO

Google arama, film ve TV şovu akış seçenekleri için yeni arayüzü test ediyor

Google, film ve TV şovu akış seçenekleri için arama sonuçlarındaki bir değişikliği test ediyor. Google bu özelliği ilk kez 2017'de bilgi panelinde başlattı. Test, daha fazla yayın sağlayıcı ve seçenek ekliyor.

Akış için yeni arayüz. Valentin Pletzer Google'ın TV şovları ve film akışları için test ettiği yeni arayüzün ekran görüntülerini yayınladı.

Daha önce nasıl göründüğünü İşte 2017'de nasıl göründüğünün bir görüntüsü:

Desteklenen sağlayıcılar. Google şu anda Netflix, Hulu, HBO Go, Amazon Prime Video, Showtime ve muhtemelen YouTube ve diğer sağlayıcıları destekliyor. İşte Valentin Pletzer'in bu testte verdiği sağlayıcı seçenekleriyle bir ekran görüntüsü:

Steaming vs satin alma. Şu anda, YouTube, Amazon, iTunes, Google Play ve Vudu'dan 3.99 dolara film ve belirli TV şovları izlemek için satın alma seçeneğini görüyorum. Valentin ekran görüntülerinde gösterdiği gibi yayın sağlayıcılarıma bağlanma seçeneğini görmüyorum.

Daha fazla ekran görüntüsü. İşte daha fazla ekran görüntüsü:

Neden önemli? Giderek daha fazla insan akış servislerine abone olduklarından, Google’ın bu sağlayıcılarla entegrasyonu daha da önem kazanmakta, böylece arama yapanlar en az tıklama ile istediklerini bulmaktadır. Birisi en yeni Game of Thrones bölümünü yayınlamak istiyorsa ve bulmak için Google’a dönüyorsa, Google bu filmi veya şovu yayınlayabilmek için araştırmacının en az düğmeyi tıklamasını ister.

Akış hizmetleri görünmelidir Bu yeni arama özelliğine nasıl sağlayıcı olarak dahil edileceğine dair şu an itibariyle Google’dan bir beta sürüm gibi görünüyor.


关于作者

Barry Schwartz Arama Motoru Arazi’nin Haber Editör’ü ve RustyBrick’in sahibi NY merkezli bir web danışmanlık şirketi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.