SEO

Google Arama Konsolu, geliştirmeleri raporlama bölümüne Ürünler ekler

Google Arama Konsolu, “Ürünler” adlı araç setinin donanımlar bölümüne sessizce yeni bir bölüm ekledi. Bu bölüm, ürün işaretlemenizin Google’ın arama sonuçlarında ne kadar iyi performans gösterdiğini görmenize yardımcı olur. Ürünler, iş ilanları, yemek tarifleri, soru-cevap, AMP, mobil kullanılabilirlik ve diğerleri gibi diğer geliştirme kategorilerine katılıyor.

Görünüşe göre. İşte Google Arama Konsolundan ürünler bölümünde bazı raporlama verilerini gösteren bir ekran görüntüsü. Hatalar, uyarılar olan geçerli bir işaretleme ve ardından toplamda geçerli URL'ler gösterir.

İşte bize bunu bildiren @AntNetworkN'den bir ekran görüntüsü:

Bunu nasıl göreceğim? Web sitenizde ürünleriniz varsa ve tercihen Google Arama Konsolu’nda görünmesi için ürünlerinize ürün işaretlemesi eklemeniz gerekir. Bu, tek bir ürünü tanımlayan bir ürün sayfasında veya Google'a göre, bu ürünü sunan farklı satıcılarla ilgili bilgilerin yanı sıra, tek bir ürünü listeleyen bir alışveriş toplayıcı sayfasında da kullanılabilir.

Neden önemlidir? Bu, e-ticaret sitelerinin ürün işaretlemelerini yönetmelerine yardımcı olmak için yeni Google Arama Konsolu'na daha fazla özellik katar. Bu raporla, bu tür siteler hızlı bir şekilde ürün markalamalarında ne gibi sorunların olduğunu çözebilir ve düzeltebilir. Google, yeni biçimlendirmeyi Google Arama Konsolu aracılığıyla Google’a sabitleyerek, doğrulayarak ve Google’a göndererek web yöneticisine girer.

(1) Arama Konsolu: Yukarıda açıklandığı gibi, bu yeni rapor var.

(2) Merchant Center: Google Merchant Center'a yüklenen ürün veri yayınları artık Arama ve Google gibi yüzeylerde sonuç göstermeye uygun olacak Görüntüler.

(3) Üretici Merkezi: Bu, artık ürünün bilgi panelinde gösterilebilecek yüksek kaliteli görüntüler ve videolar gibi açıklama, çeşitlilik ve zengin içeriği desteklemektedir.


关于作者

Barry Schwartz Arama Motoru Ülkesi Haber Editörü olup, NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibidir. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.