SEO

Google.com mobil ana sayfası artık bir arama kutusu değil, artık Google Discover feed'ini gösteriyor

Mobil cihazınızda google.com, Google’ın ana sayfasını ziyaret ederseniz, artık sadece basit bir arama kutusu görmezsiniz. Artık Google'ın bir ay önce duyurduğu yeni "Google Discover" özet akışını göreceksiniz.

Google Discover, Google Feed'in yeni adıdır ve sizi ilgilendiren öğelerin etrafında konular ve haber öğeleri gösterir. Google Discover ile, en sevdiğiniz spor takımı veya haber sitesi gibi ilgi alanlarınız hakkında bilgi edinmeden arama yapabilirsiniz.

İşte Google ana sayfamın cep telefonundaki ekran görüntüleri:


Google Discover'ı istemiyorum. ? Menü çubuğuna gidip ayarları tıklayıp ardından Keşfet ve ardından ana sayfada gösterme seçeneğini seçerek mobil tarayıcınızda kapatabilirsiniz. Google uygulamasında, Ayarlar'ı ve ardından Keşfet'i seçip ardından Kapat'ı seçebilirsiniz.

Google beni Google Discover'ta neleri göstereceğini nasıl biliyor? Google, web ve uygulamanızdan bilgi toplar. aktivite, cihaz bilgileri, konum geçmişi, konum ayarları ve daha fazlası.

Daha fazla bilgi için, bu yardım belgesine bakın.


关于作者

Barry Schwartz, Arama Ağı Arazi Haber Editörleri ve NY tabanlı bir web sitesi olan RustyBrick’in sahibi. danışmanlık firması. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.