SEO

'Google Ekranlı' nedir ve 'Google Garantili'den' ne kadar farklıdır?

Google Garantisi, Yerel Hizmetler Reklamlarında görünen ev içi hizmet sağlayıcıların tüketici güvenini artırmak amacıyla, birkaç yıl önce tanıtıldı. Daha yakın bir zamanda, bu yıl şirket, “Google Screened” olarak adlandırılan profesyonel hizmetler için başka bir program başlattı.

Sınırlı kategoriler, pazarlar. Google Screened, şu anda birkaç pazardaki birkaç dikey ile sınırlı bir test programıdır: avukatlar (emlak planlama, göçmenlik), finansal planlamacılar ve San Diego ve Houston'daki emlakçılar.

İşletmelerin Google'da da bir yıldız derecesi olması gerekir. 3.0 veya daha büyük olması uygun. Yerel Hizmetler reklamverenleri için başvuru ücreti alınmaz (ilgili kategorilerde ve pazarlarda). Google, programı genişletmeye karar verirse, pazarlama ve reklamcılık hizmetleri dahil düzinelerce alt kategori vardır.

Google Garantisi, karşılaştırmaya göre, şu anda yaygın bir şekilde mevcuttur ve HVAC, cihaz onarımı da dahil olmak üzere çok çeşitli ev hizmetleri kategorilerini kapsar, ev temizliği, boya, çilingir, tesisatçılar ve diğerleri. Bir tüketici Google’a bağlanır veya kitap bağlarsa, program, sağlayıcının işinden memnun kalmazsa, program 2,000 dolara kadar geri ödeme garantisi sunar (19659002). İşletmelerin Google Garantili olması için işletmelerin arka plan kontrolünden geçmeleri ve lisans ve sigorta ayrıntılarını doğrulamaları gerekir. Google Ekranlı işletmelerin de benzer bir lisans ve geçmiş kontrollerini geçmesi gerekir (medeni ve cezai). Ancak, Google Screened ile ilgili herhangi bir memnuniyet veya para iade garantisi yoktur.

Google Garantili veya iş ortağı taraması durumunun (HomeAdivsor, Porch) akıllı telefon ve Google Ana Sayfa cihazlarında Google Asistan sonuçlarında görünmesi bir gerekliliktir. Bu şu anda profesyonel hizmetlere yayılmaz; Bu nedenle, avukatların Google Asistan sonuçlarında görünmesi için Google Ekranlı olması gerekmez. Bununla birlikte, Google Google Ekranlı’yı genişletmeye devam etmeli (spekülasyon yapıyorum)

Neden umursayalım. Her ikisi de tüketicilerin korunmasına yardımcı olmakta yararlı olsa da, Google rozet programları ve Yerel Hizmetler Reklamları arasında çok yakın bir bağlantı var. Google Garantili durumunda, şirketin FTC 广告 açıklama kurallarına aykırı bir şekilde yayınlanmasını engellemek için Google Home’a rozet ve sonuçlar dağıtıldı.

Google Screened’in genişleyip genişlemeyeceğini görmek, ilerlemek ilginç ve ilginç olacak. Google’ın reklamverenlerin kullanımına açık olup olmadığını (Google Garantili’de olduğu gibi). Ve eğer öyleyse, bir sonraki soru, şirketin önceden taranan şirketlere sahte yerel listelemelere ve spam'a karşı bir savunma olarak herhangi bir sıralama sunup sunmadığıdır – ki bu tam olarak Google Garantili ve Google Asistan ile yaptığı şeydir.


Yazar

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisi'nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et 推特 veya onu LinkedIn'de bul.