SEO

Google eski Search Console raporlarını yeni kullanıcılara yönlendirecek 13 Aralık

Geçtiğimiz ay bildirdiğimiz üzere, Google eski Google Search Console'da bazı raporları sunmakta. Google, bu raporların çoğunun eskiden 13 Aralık'ta yeni Google Search Console'a yönlendirileceğini duyurdu.

Neler değişiyor? Eski Google Search Console, yeni Google Search Console'da bir miktar gereksiz ve Google Benzer raporların sürdürülmesi için yinelenen çabaları azaltmak. Özellikle Arama Analizi, Sitenize Bağlantılar, Dahili Bağlantılar, Manuel İşlemler, Mobil Kullanılabilirlik ve Dizin Durumu raporlarının hepsi yeni Google Search Console eşdeğerlerine yönlendirilecek. Örneğin, Arama Analizi raporu Performans raporuna yönlendirilir.

Bildirim. Bu eski Google Search Console raporlarından birini ziyaret ettiğinizde iki bildirim vardır. Biri sayfanın üst kısmında kırmızı renkte ve sayfanın ortasında bir tane açılır. İşte bir örnek:

Neden umursayalım? Google, şu anda yalnızca Google Search Console'un yeni sürümünde yedek bulunan raporları kaldırdığını söyledi. Bazı durumlarda, yeni bir raporun nasıl kullanıldığını ya da günlük rutininizi nasıl değiştireceğinizi ve yeni raporu eskiden kullanmaya başlamanız gerektiği anlamına gelebilir. Ancak genel olarak, Google yeni raporlardan istediğiniz verileri alabilmenizi söyledi. Bunları nasıl kullanacağınızı öğrenmek biraz zaman alacaktır.

Bu yeni raporları 13 Aralık'a kadar hızlandırmanız gerekiyor.


关于作者

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.