SEO

Google, Google Asistan'ın ilk çıkışını yaptığı Allo'yu kapattı

 Google Allo kapanır

Google Google Talk o listede onun daha yeni girişimler, Sohbet ve Allo iki ekle 2005 yılında başlatılan bu yana sayısız deneyler ve yanlış başlangıçlar, yıllar içinde onun mesajlaşma stratejisiyle mücadele ettiğini, kepenkler kapatılıyor.

Hangout'lar bir işletme aracı olarak yaşanacak, Allo'nun özellikleri ise Android mesajlaşma uygulaması Mesajlarına entegre ediliyor. Allo, Mart 2019'a kadar desteklenecek ve kullanıcılar mesajlaşma geçmişlerini uygulamadan ihraç edebilecekler.

Duo'yu ve Mesajları Teşvik Etme. Android Mesajlarına ek olarak, Google görüntülü görüşme uygulaması Duo'yu da tanıtmaktadır. şirket Duo “Android hem de iOS karşısında güçlü büyüme ve nişan görme.” söylüyor

Allo Da başlattı 2016 yılında (şimdi Arama İrtibat olarak Google'da) NNY Sullivan, çünkü bazı garip işlevsellik Allo şansı konusunda şüpheleri bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte, Allo’nun kapanmasının temel sebebi benim aklımda kayda değer bir şeydir. Google Asistan’ın ilk kullanım vakası olması.

Farklılaştırmak için Google Asistan’ı kullandı. Allo, Asistan ve arama yeteneklerini ekleyerek diğer mesajlaşma uygulamalarından öne çıkmaya çalıştı. Allo kullanıcıları Asistan'dan yerel aramalar yapmasını, haritalar, haberler, puanlar, hava durumu ve seyahat bilgileri almasını ve diğer şeylerin yanı sıra restoran rezervasyonları yapmasını isteyebilirdi.

Ancak bu gelişmiş işlevsellik, kullanıcıların hayal güçlerini veya yardımlarını yakalamadı. evlat edinme. Kısa bir süre sonra Google Asistan akıllı telefonlara ve akıllı konuşmacılara aktarıldı.

Neden umursanız gerek. Hangouts'un (tüketiciler için) ve Allo'nun kapatılmasıyla, Google mesajlaşmayı terk etmiyor. Tüketicinin benimsemesi için mücadele eden uygulamalardan uzaklaşıyor. Ancak şirket, mesajlaşmayı pazarlamacılar için kritik bir araç olarak görmeye devam ediyor. Bunun bir örneği, geçen yıl Google Benim İşletmem'e mesajlaşmanın entegrasyonu ve tıkla ve git reklamlarının daha yeni geliştirmeleridir. [19659909] Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editördür. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler Başkan Yardımcısıdır. Onu Twitter'da takip edin (19459020) veya onu Google + 'da bulun.