SEO

Google, JavaScript web sayfalarını taramak, dizine eklemek için dinamik oluşturma ile ilgili belgeleri yayınlamaktadır.

Dinamik oluşturma işlemi. Resim: Google

谷歌 Çarşamba sabahı Twitter'da yayınlandığını duyurdu. Dinamik oluşturma, ne zaman kullanılacağı ve nasıl uygulanacağı konusunda yardım dokümanları yayınladı. Bu yardım dokümantasyonu, Google’ın aramada bu sayfaları düzgün bir şekilde taramasını, dizine eklemesini ve sıralamasını zorlaştıran bir JavaScript biçimini dağıtan web sayfaları için bir geçici çözüm olarak tasarlanmıştır.

Dinamik oluşturma nedir? Google, dinamik oluşturma işleminin "belirli kullanıcı aracıları için istemci tarafı tarafından oluşturulmuş ve önceden oluşturulmuş içerik arasında geçiş yapılması" anlamına geldiğini belirtti. Kullanıcıya, JavaScript sürümünü sunarken sayfanın bir HTML sürümünü sunabilirsiniz. yapmayı istedi. Google, şu anda "JavaScript'i işlemenin zor olduğunu ve arama motoru tarayıcılarının başarılı bir şekilde veya hemen işleyemediğini" söyledi. Şirket, sorunun eninde sonunda düzeltilebileceğini umduğunu belirtti. Ancak, bu arada, dinamik görselleştirmeyi Bu soruna geçici çözüm, ”bu çözüm artık AJAX tarama şemasının artık gerekmedikten sonra ortadan kalkmasıyla ortadan kalkabilir.

Dinamik görüntülemeyi kimler kullanmalı? Google, tüm sitelerin dinamik görüntülemeyi kullanmaması gerektiğini açıkladı. “hızla değişen içerik veya önem verdiğiniz tarayıcılar tarafından desteklenmeyen JavaScript özelliklerini kullanan içeriklerin kullanıldığı sayfalar için tasarlanmıştır.”

Dinamik görüntü işleme nasıl çalışır? İşte bu şekilde nasıl çalışır? Google'a:

Dinamik oluşturma, web sunucunuzun tarayıcıları algılamasını gerektirir (örneğin, kullanıcı aracısını kontrol ederek). Tarayıcılardan gelen istekler, bir oluşturucuya yönlendirilir, kullanıcıların istekleri normal olarak sunulur. Gerektiğinde, dinamik oluşturucu, tarayıcıya uygun içeriğin bir sürümünü sunar, örneğin, statik bir HTML sürümü sunabilir. Dinamik oluşturucuyu tüm sayfalar için veya sayfa başına etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Dinamik oluşturma nasıl yapılır? Yardım belgelerinin bu bölümünde yer alan adım adım talimatları okuyabilirsiniz.

Neden umursayalım? Çoğu SEO'nun veya web yöneticisinin muhtemelen umurunda olması gerekmez. Sitenizde çok fazla ağır JavaScript kullanılıyorsa ve Google bu sayfaları taramak ve dizine eklemlemek için zor bir zaman geçiriyorsa o zaman dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde, SEO'ların bunu düzeltmek iyi bir şeydir, çünkü dinamik görüntülemenin mevcut durumları için iyi bir çözüm olabileceği müşterilere girerler. [19659109] Yazar Hakkında

Barry Schwartz Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.