数字营销

Her İş Sahibi Dijital Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dijital Pazarlama / İnternet Pazarlaması / Online Pazarlama, günümüzde endüstrinin en çok kullanılan terimlerinden biridir. Ancak, bunu duyan ve aklını iletmek için kullanan insanların çoğu için sadece bir grup jargon. Dijital pazarlama tam olarak nedir ve bugünün iş insanı için ne parçası gereklidir? Size mümkün olan en basit kelimelerle parçalamak için buradayız.

Online Pazarlama, ürün veya hizmetinizin dijital platformlarda pazarlanmasını sağlayarak, sadık tüketicilerinizin yanı sıra yeni potansiyel hedefe ulaşmanızı sağlar. seyirci hızla

İşte bu. Çevrimiçi pazarlama budur. Şaşkınlığınızı çözmek için dikkat etmeniz gereken bazı sorular var; gibi:

Dijital pazarlama, sosyal medya pazarlaması ile aynı mıdır?

Cevap evet. Dijital / İnternet pazarlamacılığı, sosyal medya pazarla- rına kıyasla, tüm sosyal medya platformlarının dijital olarak, yani dijital ortamda sunulması anlamında daha geniş bir kavramdır. Bununla birlikte, dijital pazarlamadan başka dijital pazarlama pazarları da var.

Dijital pazarlamanın kavramları ve platformları nelerdir?

Sorgularımızı ve gereksinimlerimizi araştırmak için kullandığımız arama motorları kendi içinde çevrimiçi pazarlama platformu. Bu kavram, "Arama Motoru Pazarlaması" veya SEM olarak adlandırılır.

Arama Motoru Pazarlaması, ürünün Google ve Bing gibi Yahoo gibi arama motorlarında pazarlanmasını sağlar. Bu platform, bir B2B endüstrisine giren işletmeler için son derece önemlidir.

Dijital pazarlamanın kanadı altına giren bir diğer kavram ise "Arama Motoru Optimizasyonu" veya SEO'dur. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin içeriğini, arama motorunun algoritmasının web sitenizi etkili bir şekilde taramasını ve test etmesini sağlayan bir şekilde geliştirmenin bir yoludur. Arama motorunda arama sonuçlarında daha yüksek sıralamalar elde etmenin bir yoludur; SEM'de daha iyi bir ele sahip olmamıza yardımcı oluyor.

SEO, bugün gördüğümüz web sitelerinin denizinde öne çıkmanıza yardımcı olduğu için, her web sitesi sahibinin öncelikli bir gerekliliğidir.

Sosyal Medya Pazarlaması; Ürün veya hizmetinizi Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn vb. sosyal medya platformlarında pazarlamak için tasarlanan kampanyaların bir bütünüdür. SMM, B2C segmentine sahip ürünler söz konusu olduğunda harika bir araçtır.

İnternet pazarlamacılığında yeniden pazarlama, potansiyel tüketici tabanına birçok kez ulaşmamızı sağlar. Tüketicilerinizi çeşitli platformlarda, web sitelerinde takip ederek ve web sitenize yaptıkları ziyaretler hakkında onlara hatırlatmak için kişiselleştirilmiş 广告 metninizi göstererek görülebilir.

Bu ayrıca Tüketici Yaşam Boyu Değer adı verilen başka bir faktör üzerinde çalışmamızı sağlar. E-posta Pazarlama, Yeniden Pazarlama, Ücretli Reklam kampanyaları, RSS Yayınları vb. gibi çeşitli uygulamalarla mevcut müşterilerimize ulaşmamızı artırabilir ve yatırım getirisini artırabilir

Ancak, büyük bir dijital / İnternet pazarlama deneyimi için, Yukarıda belirtilen tüm platformlar kullanılarak bir kampanyanın geliştirilmesi gerekmektedir.

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamadan nasıl farklıdır?

Dijital Pazarlama, daha iyi erişim ve sonuçlar açısından maliyet açısından avantajlıdır.

İnternet Pazarlama, belirli bir hedefi hedeflemenizi sağlar. kitle demografik, ilgi ve cihazlara dayanıyor.

İnternet Pazarlama bize istatistiki olarak analiz edilebilecek gerçek veriler veriyor. Örneğin, eğer bir istifleme ürününüzü pazarlıyorsa, kaç kişinin istiflemeyi gördüğünü, içeriği okuduğunu ve fiilen istiflenerek müşteriye dönüştüğünü gösteren hiçbir fikriniz yok. Bununla birlikte, Dijital pazarlamada, aynı ürünün kampanya pazarlamasını yaptığımızı varsayalım, farklı pazarlama platformlarının ürettiği verileri, ürünü kaç kişinin gördüğü, tüketicilerin kaç tüketiciye dönüştüğünü ve hangi tüketicilerin kullanılmış platformlar. Bu, kampanyanızda aksaklıklara yol açmamıza ve daha da fazla harekete geçmesini sağlamak için üzerinde çalışmamıza izin veriyor.

Ancak geleneksel pazarlama tamamen durduruyor mu?

Elbette ki değil! Geleneksel dijital pazarlama ile eşleştirilen geleneksel pazarlama, geleneksel veya dijital pazarlamadan daha üstün sonuçlar verebilir.

Ancak, insanların dijital pazarlama ile ilgili hata yaptıkları bir şey, bunun ücretsiz olarak yapılabilmesidir. Bir ölçüde doğrudur; Ancak, en iyi sonuçları elde etmek için dijital pazarlamanın bağımsız bir bütçeye sahip olması gerekir. Dijital pazarlamanın işinize ve onun görkemli geleceğine sunması gereken tüm fırsatları değerlendirebilmek için para ayrılmalıdır.