在Unix / Linux

HP-UX Tabanlı Unix Sunucusu Kullanarak Sistem Çökmesinden Sonra Veri Kurtarma

Dosya sunucuları, uygulama sunucuları, veritabanı sunucuları, posta sunucuları, etki alanı denetleyicileri, Web Sunucuları ve NAS (Ağa Bağlı Depolama) cihazları gibi sunucular, modern kurumsal kayıt depolamasının bel kemiğini oluşturur. Bu tür sunucu kurulumları genellikle disk dizilerinde birlikte yapılandırılmış birden fazla sabit sürücü kullanır. Sürekli çalıştırma ve çok sayıda kullanıcı isteği nedeniyle, bu tür sabit sürücüler fiziksel veya mantıksal olarak başarısız olabilir ve ciddi veri kaybına neden olabilir. Bu tür ağ ortamları için tüm verileri ve bilgileri koruyan çeşitli NOS'lar (Ağ İşletim Sistemi) vardır. Örneğin, HP-UX UNIX'te, HP UNIX Veri Kurtarma işlemi gerçekleştirilerek bu tür sorunlar çözülebilir.

HP-UX gibi UNIX sunucu işletim sistemleri için, veri kaybının ardındaki genel nedenler şunlardır:

1 .) Hatalı veya eksik sunucu kayıt defteri yapılandırması: Kayıt defteri, yapılandırma ayarlarının bir veritabanıdır. Kayıt defterinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sunucunuz çökebilir ve içinde depolanan kritik veriler kullanılamaz hale gelebilir.

2..) Sistem yazılımı sorunları nedeniyle aralıklı sürücü hatası: Sunucu yapılandırması, bu tür sorunlar nedeniyle ciddi şekilde etkilenebilir. . Sistem yazılımı (burada HP-UX UNIX işletim sistemi), hatalı kapatma, virüs enfeksiyonu, vandalizm vb. Gibi çeşitli sorunlar nedeniyle bozulabilir.

3..) Birden fazla sürücü arızası: RAID gibi kurulumlarda (Yedekli Bağımsız Dizi) / Ucuz Diskler) dizileri, sabit disklerde büyük miktarda veri aktarımı nedeniyle sürekli baskıya maruz kalır. Bu nedenle, UNIX'te RAID veya JBOD (Sadece Bir Demet Disk) gibi sürekli kullanılan depolama ayarları nedeniyle, yazılımın veya donanım düzeyinde çökme olasılığı her zaman vardır.

4.) Kazara silme olarak kullanıcı hataları: Bazen, müşteri sonundaki kullanıcılar, veritabanı kayıtları, kişisel klasör dosyaları, paylaşılan kaynaklar ve daha fazlası gibi bazı verileri hatalı şekilde siler. Bu tür kritik dosyaları sabit sürücüden kurtarmak için, HP UNIX Veri Kurtarma'yı seçmeniz gerekir.

Bu tür sorunlar, verimli kurtarma araçlarının uygulanmasıyla kolayca çözülebilir. Başka bir deyişle, herhangi bir diskin üzerine yazma işleminden kaçınmak veya sabit diski açmaktan kaçınmak için minimum önlemler almanız gerekir. Bu gibi durumlarda, sistem arızasının doğasını daraltmamız gerekir. Sistem tabanlı (burada HP-UX UNIX tabanlı bir sunucu) hatası, yazılım tabanlı yolsuzluk veya donanım tabanlı arıza nedeniyle başarısız olabilir. Tüm veri kaybınızı kaliteli veri kurtarma yazılımı ve verimli veri kurtarma hizmetleri ile elde edebilirsiniz. Sabit sürücü bir bağımlı olarak veya bir arayüz adaptör cihazı kullanarak (bir şasi veya bir kablo olarak) bağlanabilir. Unix veri kurtarma yazılımı, etkilenen sabit sürücüyü taramak için çalışan bir sisteme / sabit sürücüye kurulmalıdır.

Genel olarak, bu yazılım, kurtarma yazılımı tarafından algılanan kayıp dosyaları önizlemenizi ve kurtarmanızı sağlar Tercihinize göre. Seçimi yaptıktan sonra, onları sabit sürücü olarak güvenli bir yere kaydedebilirsiniz (kurtarılan dosyaları etkilenen sabit sürücüye, hatta farklı ve sağlıklı bir bölüme kaydetmediğinizden emin olmalısınız). ). Ardından, temiz bir işletim sistemi (HP-UX) yeniden yüklemeye gidebilirsiniz. Sunucunuzu baştan yapılandırmanız gerekecek ve bazı farklı depolama ortamlarında otomatik veri yedeklemeyi seçmeniz önemle tavsiye edilir. Kurtarma servisi, kurtarma yazılımından bir adım öndedir. Kurtarma uzmanları, sabit sürücüyü açmak ve hatalı parçaları onarmak gibi ileri düzey bileşen bileşenleri adımlarıyla kritik sunucu verilerinin en iyi şekilde kurtarılmasını sağlar. Hem fiziksel hem de mantıksal hatalar sonrası tüm kritik sunucu verilerini çıkarmak için çözümler sunarlar.

Stellar Phoenix HP UNIX Veri Kurtarma verimli bir HP Unix veri kurtarma aracıdır. Yazılım, JFS 3.0, 3.1 ve 3.3 dosya sistemlerinden kurtarmayı destekler. Bu Veri Kurtarma HP UNIX aracı, SCSI, SATA, EIDE ve IDE sabit sürücülerinden kurtarmayı destekler. Stellar ayrıca, Class-100 Clean Rooms'un steril laboratuar ortamında, son teknoloji veri kurtarma hizmetleri sunmaktadır. Kurtarma hizmetleri, PC, Mac, Sunucu, RAID, SAN ve NAS depolama ortamlarını sabit sürücü olarak, USB sürücülerle birlikte SSD'leri (Katı Hal Sürücüler) kapsar.