SEO

İçeriğinizi keşfetmeniz için 7 pazarlama ve tanıtım taktiği

 içerik tanıtımı

İyi yürütülen bir içerik pazarlama kampanyasının sağlam bir yatırım getirisi sağlayabileceği bir sır değildir.

Talep Metriğine göre, içerik pazarlaması, yüzde 62 daha az olan çoğu pazarlama stratejisinden üç kat daha fazla potansiyel müşteri ortaya çıkarmaktadır.

Pazarlamacılar bütçelerini bu yıl içerik pazarlamasına yatırım yapmak için daha fazla parayla doldurdukça, çoğu zaman gözden kaçırılan bir strateji içerik tanıtımıdır.

İçerik Pazarlama Enstitüsü tarafından yapılan bir ankete göre, B2B pazarlamacılarının yüzde 55'i Başarılı bir içerik pazarlama kampanyasının neye benzediğinden bile emin değil!

Tanıtmasız içerik, bağlantı içermeyen bağlantı oluşturma veya harekete geçirme ifadesi olmayan bir açılış sayfası oluşturma gibi. Bu nedenle tanıtım, yaratımla eşit odaklanmalıdır.

İçeriğinize ve web sitenize trafik çekecek yedi adet denenmiş ve doğru içerik tanıtım stratejisine bakalım.

1. Ücretli sosyal tanıtım

Ücretli sosyal tanıtım, içeriğinizi ilgilendiren ve içeriğiyle en çok ilgilenen kullanıcılara içeriklerinizi pazarlamak için kullanılabilecek en kesin stratejilerden biri olabilir.

Örneğin, Facebook'un Kitle Analizleri'ni kullanarak, işletmeler Kitle listelerini demografi, psikografi ve amaç gibi belirli sınırlara göre segmentlere ayırabilir. Bu, pazarlamacıların markalarıyla ve web sitelerindeki belirli içerik konularıyla daha uyumlu kitle segmentleri oluşturmasına olanak tanır. Ücretli sosyal tanıtımın çeşitli avantajları vardır:

 • Web sitesi trafiğini alakalı ziyaretçilerle artırın.
 • Yüksek satın alma isteğine sahip kullanıcılara pazarlama yaparak daha fazla dönüşüm elde edin.
 • Kullanıcıları markanızla tanıştırın.

Yerli veya görüntülü reklamlar, ileride aramalarda web sitenize gelen müşteriler için marka hatırlatmayı artırmaya yardımcı olabilir. Sadece şimdi, markanızı bir otorite olarak düşünecekler çünkü zaten markanıza aşinalar.

İçeriğinizi 广告 kanalları üzerinden tanıtmak, paranın ve rekabeti kesmenin iyi bir yoludur.

Ücretli tanıtım ayrıca, web siteniz veya blog'unuzla etkileşime geçen kullanıcıları geçen ay içinde hedeflemek için mükemmel bir stratejidir. Yeniden pazarlama, kaçırılan bir dönüşümü geri alma şansınızı artırmaz, aynı zamanda, geçmiş tüketimlerine dayalı olarak yararlı içerik sağlayarak marka sadakatini artırmaya da yardımcı olur.

Ücretli bir tanıtım stratejisine girmeden önce, hedeflerinizi ana hatlarıyla belirtmeniz önemlidir. Bunlar içeriğiniz için artan okuyucu sayısını veya web sitenizde daha fazla dönüşüm oluşturmayı içerebilir. Bunları düşünerek, bu stratejilerin etkisini ölçebilir ve başarılarını değerlendirebilirsiniz.

2. Hedeflenen paylaşım

Facebook artık bir zamanlar tüketici (B2C) pazarlama devi değil; Son algoritma güncellemesinden sonra, platformdaki ticari mesajlar için organik erişimi kısıtladı.

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden daha fazla kişiye ulaşmanın bir yolu, hedefli paylaşım yoluyla gerçekleşiyor.

Hedeflenen paylaşım aslında bir kişiyi İçeriğinizi kitleleriyle paylaşacaklarını umuyoruz. Bunu yapmanın bazı yolları şunlardır:

 • Makalenizle ilgilenen snippet'teki kullanıcılara bağlantı.
 • Doğrudan snippet'te makalede öne çıkan kaynaklara bağlantı.
 • Doğrudan sektördeki akranlarla bir soru sorun. ya da konuyla ilgili konuşmayı küratörlüğünü yapmak için pasajdaki tartışma noktası.

Twitter'ın gelişmiş arama aracı, coğrafi olarak size yakın olan nişanızı, belirli hashtag'leri ve daha fazlasını kullanarak bulmanızı sağlar.

Instagram, Belirli bir hashtag'i kullanarak kullanıcıların haber feed'lerinde içerik görüntülemesine olanak veren hashtag'i izleyin. Bu, işletmelerin sektörünüzle zaten ilgilenen Instagram üzerinde daha fazla müşteriye ulaşması için tamamen yeni bir platform açtı.

3. Sosyal medya üzerinden video kullanma

Sosyal medya kanallarındaki gürültüyü kesmek için kanıtlanmış başka bir yöntem de içeriğinize videolar eklemek olacaktır.

Video pazarlamaya ilişkin istatistikler gerçekten şaşırtıcıdır:

 • Google, İnternet kullanıcılarının yarısını açıkladı. “Bir mağazaya gitmeden önce bir ürün veya hizmetle ilgili bir video araması yapın.”
 • Facebook'ta sponsorlu videoların sayısı Haziran 2016 ile Haziran 2017 arasında yüzde 258 arttı.

Bir açılış sayfasındaki bir video da dahil olmak üzere benim deneyimimden dönüşüm oranınızı önemli ölçüde artırabilir. Benim düşünceme göre, sosyal medya üzerinden video içeriğine olan talep, yazılı içerik talebini aşmaktadır.

Video, yazılı içerikten daha ilgi çekici olabilir. Bir bileşik veya viral video, vermeyi sürdüren bir armağanın tanımıdır.

Elbette, her zaman bir uyarı vardır. İçeriğinizle ilgili uzun ve bilgilendirici bir video barındırma, özellikle yazılı içeriği tanıtmak için kullanılıyorsa, açılış sayfanızdaki tıklamaları engelleyebilir. Kullanıcıların açılış sayfasına gitmelerini sağlamak için içeriğinizde bir teaser video, göz alıcı bir resim veya grafik değişim formatı (GIF) göndermenizi öneririm.

4. Etkili pazarlama

Etkileyici pazarlama sektörümüzün en az kullanılan araçlardan biri olduğuna inanıyorum.

Etkili pazarlama teoride güçlü. Etkileyici paylaşımlar sadece içeriğinizi yeni bir kitleye ulaştırmayacak, aynı zamanda bu kitlenin gözünde güvenilirlik kazandıracak.

MuseFind'in yaptığı bir araştırmaya göre, insanların yüzde 92'si etkileyicilere reklamlardan veya ünlülerden daha fazla güveniyor.

Bu stratejiye yaklaşmanın birçok yolu: İçeriğinizi paylaşmak ya da bir promosyon ortaklığı yapmak için doğrudan endüstrinizde etkileyicilere ulaşabilirsiniz.

Sektörünüzde aktif etki yaratan kişileri bulmak için Followerwonk ve Intellifluence gibi araçları kullanmayı düşünün.

Ayrıca içeriğinizdeki bir içerik oluşturucudan da bahsedebilir veya ilgilerini çekmek için sosyal medya snippet'inde bağlantı kurabilirsiniz. Bu, kendi markanızı tanıtmak için içeriğinizi paylaşma olasılığını artırır. Buna karşılık, içeriğinizin paylaşım miktarını ve bağlantı fırsatlarını artırır.

5. İçerik sendikasyonu

İçerik sendikasyonu arama motoru optimizasyonu (SEO) için yeni bir şey değildir, ancak çoğu zaman pek çok içerik pazarlama stratejisinin odak noktası değildir. İçerik sendikasyonu, kitlenizin erişimini az bir çabayla anında genişletmek için harika bir stratejidir.

Sendikasyon için bir siteyi tanımlamadan önce araştırmanızı yapın. Ziyaretçi trafiğinin neye benzediğini görmek için analizlerine göz atın ve tartışma konusuyla ilgili konuları tanımlamak için anahtar kelimeleri izleyin.

İçeriği LinkedIn, Orta veya topluluk forumları gibi sitelerde birleştirmeye karar verirseniz, seçmen olmak en iyisidir. Yalnızca en iyi içeriğinizi paylaşın.

Bir içerik topluluğuna katılırsanız, sorumluluğunuzun yarısının diğer kullanıcıların içeriğini etkin bir üye olarak kalmak için de paylaştığını anlayın. Bu potansiyel bağlantı fırsatları ve paylaşımları için sektörünüzde ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

6. Bağlantı oluşturma

Bağlantı oluşturma, Google’ın organik sıralama belirlerken en önemli üç faktöründen biri olmaya devam ediyor. Organik arka bağlantı sinyallerini geliştirerek içeriğinizin erişimini ve görünürlüğünü artırmak iyi bir fikirdir.

Belirli bir web sayfasını tanıtırken bağlantı yapısının stratejik olması gerektiğini unutmayın. Web sitenizin bilgi ve satış hunisinde değerli bir işlevi yerine getiren bir topikal blog gönderisine, her zaman yenilenen içeriğe veya web sayfalarına bağlantılar kurmaya çok çaba harcamam.

Burada tanıtılacak birkaç temel bağlantı oluşturma stratejisi var. Daha geniş bir kitleye içerik:

 • İçeriğinize içeriğe dayalı bir bağlantıya sahip yetkili yayınlar üzerine konuk yayını.
 • Varolan içeriğe daha fazla değer katmak için manuel erişim ortamını kullanarak kırık bağlantı oluşturmaya çalışın.
 • E-posta endüstrisi düşünce liderleri İçeriğinizin bir parçası gelecekteki araştırmaları için değerli olacaktı.

İronik olarak, en iyi bağlantı kurma stratejisi, insanların kendi başlarına organik olarak birbirine bağladığı yüksek kaliteli içerikler üretmektir. Elbette, bu, kullanıcıların bu içeriği ilk sırada bulmaları için tanıtım yapılmasını gerektirir, ancak umarım bu konuda yardımcı olmak için bu yayından bazı fikirler alırsınız.

7. Kişiselleştirilmiş e-posta pazarlaması

E-posta pazarlaması, markanızla zaten ilgilenen müşterilere pazarlamanın harika bir yoludur. E-posta pazarlamacılığı, tüketicilerinizin sürekli olarak korunmasını sağlarken, aynı zamanda içeriğinize doğru paylaşımlar ve bağlantılar da sağlar.

E-posta pazarlama listenizdeki herkes bir sonraki blog yayınınızı okuma şansına sahip olmaz. E-posta katılımını artırmak için bazı temel stratejiler:

 • Blogunuza yeni yayınlar eklemek veya ay için en viral içeriğinizi sergilemek için bir e-bülten tasarlayın.
 • Sitenizle etkileşimine göre abone listelerini segmentlere ayırın.
 • 19659012] E-postaları alıcının adını ve sitenizdeki etkileşimleriyle ilgili bilgileri de içerecek şekilde kişiselleştirin.
 • E-postaları öne çıkarmak ve aboneleri ısıtmak için eğlenceli bir GIF veya video gibi etkileşimli içeriği ekleyin. gelecekteki e-postalar.
 • Başlıklar ve mesajlar üzerinde bölünmüş testler yapın ve bunların etkilerini ölçün.

Nihai düşünceler

İçerik pazarlaması, sektörümüzde bir bülten olarak kendi başına bir yaşamı ele geçirdi. Hem arama hem de birçok sosyal mecra üzerinden organik erişimin azalmasıyla, gürültüyü kestiren ve içeriği keşfedilen tanıtım stratejilerine odaklanmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka arama yapmamalıdır. Motor Arsa. Yazarlar burada listelenmiştir.


关于作者

Kristopher Jones, bir seri girişimci, melek yatırımcısı ve Wiley tarafından "SEO Visual Blueprint" in en çok satan yazarıdır (2008, 2010, 2013). Kris, dijital pazarlama ve bağlı kuruluş Pepperjam'ın (eBay'e satıldı) kurucusu ve eski CEO'suydu ve o zamandan beri CEO olarak hizmet verdiği ReferLocal.com, APPEK Mobil Uygulamaları, Fransız Kızlar Uygulaması ve LSEO.com dahil olmak üzere çok sayıda başarılı iş kurdu. . Son olarak, Apple, Apple'ın ilk TV şovu olan “Gezegenin Gezegeni” nde yer aldı. Kendisi ve iş ortağı komedyen / aktör Damon Wayans, Jr. Özel Konuk olarak adlandırılan talep üzerine bir LIVE eğlence rezervasyon uygulaması için 1,5 milyon dolar sağladı.