SEO

İngilizce olmayan web siteleri için İngilizce olmayan URL'leri kullanmak iyi

Google Üst Düzey Web Yöneticisi Eğilimler Analisti John Mueller, yakın tarihli bir SEO snippet'lerinde, İngilizce olmayan web siteleri için İngilizce olmayan URL'lerin kullanılmasının iyi olduğunu ve Google'ın bunları tarayabildiğini, dizine ekleyebildiğini ve sıralayabildiğini söyledi.

URL'lerinizdeki Latin karakterler. John Mueller, “URL'ler geçerli ve benzersiz olduğu sürece, bu iyi” dedi. “Özetlemek gerekirse, evet, İngilizce olmayan kelimeler ve URL'ler iyi, [and] bunları İngilizce olmayan web siteleri için kullanmanızı öneririz. . ”

İşte transkripsiyonun takip ettiği video:

URL'ler yerel İngilizce olmayan kelimeler kullanıyor mu?

İngilizce konuşulan bölgelerin dışındaki kullanıcıları hedefleyen siteler için, bazen kendi dillerini gerçekten URL’ler için kullanıp kullanamayacağı belli değil. ve eğer öyleyse, İngilizce olmayan karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Google arama, öncelikle bir içerik parçasını ele almanın bir yolu olarak URL'leri kullanır. Bir sayfayı taramak için URL'leri kullanıyoruz. Googlebot, sayfayı kontrol etmek ve sayfaların içeriğini arama sonuçlarımız için kullanmak için gittiğinde.

URL'ler geçerli ve benzersiz olduğu sürece, bu iyi.

Alan adları ve Üst düzey etki alanları Latin olmayan karakterler Unicode kodlamasıyla temsil edilir. Bu ilk başta biraz garip görünebilir. Örneğin, Mueller'i, soyadımı, U noktasındaki noktalardan alırsanız, bu alan adı olarak biraz farklı bir şekilde temsil edilir. Tarayıcılar ve Google arama için, alan adının her iki sürümü de eşdeğerdir; Onlara bir ve aynı şekilde davranırız. URL'nin geri kalanı Latin olmayan karakterler için unicode utf-8 kodlamasını kullanabilir. Web sitenizdeki kaçış sürümünü veya unicode sürümünü kullanabilirsiniz; Ayrıca, Google’a da eşdeğerdir.

URL’lerinize yerleştirdiğinizden bağımsız olarak, kullanıcıların sayfalarınızla bağlantı kurmasını kolaylaştırın. Örneğin, URL'de boşluk, virgül ve diğer özel karakterleri kullanmaktan kaçının. Google için çalışıyorlar, ancak bağlantı kurmayı biraz daha zorlaştırıyorlar. URL'lerinizdeki kelimeleri ayırmak için tire işaretlerini kullanın. Sme alt çizgiler kullanmayı tercih eder; Bu da iyi. Tire'lerin tanınması genellikle daha kolaydır. Siteniz birden fazla dilde kullanılıyorsa, bu dilde içerik için URL'lerde uygun dili kullanın.

Yani özetlemek gerekirse, İngilizce olmayan kelimeler ve URL'ler iyidir, [and] İngilizce olmayan web siteleri.


关于作者