SEO

İşletmeniz İçin Web Sitesi Seçmek için En İyi 10 İpucu

Bir Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir

Basit. Ödevlerini onlara yapıyorsun. Sonra soru sormaya ve not almaya başlıyorsunuz. Çok sayıda web tasarımcısı var. En iyisiyle gitmek istiyorsun, çünkü aslında web tasarımcınız özünde bir partner. SİZİN işinizi ciddiye alan bir tasarımcı seçmek istiyorsunuz

Hangi soruları soruyorsunuz?

İş web siteniz için bir web tasarımcısı seçerken sormanız gereken birkaç önemli soru var.

zor bir süreç olmak. İşletmenizin web sitesi için en iyi web tasarım firmasını seçmek çok önemli bir karardır. Şirketiniz çoğu küçük işletme gibiyse, muhtemelen web tasarım deneyiminiz yoktur. Web sitenizi oluşturmak zaman alacak ve çalışacaktır. Ve bir web tasarımcısı ile çalışmak kolay bir iş değildir. Bu nedenle, doğru web tasarım şirketini başlangıçtan itibaren seçin ve masraflı ve zaman alıcı olabilen takma işlemlerden kaçının.

1. Ne tür bir web deneyimine sahipsiniz?

Başlangıç ​​olarak, potansiyel tasarım firmanızın ne tür bir tasarım deneyimine sahip olduğunu öğrenin. Joomla veya Drupal gibi içerik yönetim sistemleriyle ilgili deneyimleri var mı, "raw" HTML ile çalışma tecrübeleri var mı? Web tasarım şirketi sizinkine benzer web siteleri yarattı mı? İlgili endüstri deneyimlerine sahipler mi? Web siteniz üzerinden ürün satmak ve kredi kartı ödemeleri kabul etmek istiyorsanız, düşündüğünüz web tasarım şirketi e-ticaret barındırma konusunda deneyime sahip mi?

2.

Tecrübeli bir web tasarım şirketi, diğer müşteriler için oluşturdukları sağlam bir web siteleri portföyüne sahip olacak. Tasarım şirketinin oluşturduğu diğer sitelere linkler isteyin ve her birini inceleyin. Gördüğün hoşuna gidiyor mu? Sitelerin size hitap eden bir tarzı var mı?

3. Herhangi bir referansınız var mı?

Web sitelerini incelemeye ek olarak müşteri referanslarını isteyin. Müşterileri ile iletişime geçin ve onlara web tasarım şirketindeki deneyimlerini sorun. Sonuçlardan memnun kaldılar mı? Parasını ödediler mi? Ne kadar ödediler? Onları tavsiye ederler mi? Ne kadar sürdü? Şirket hakkında neleri beğenmediler? Şirket soruları olduğunda ne kadar duyarlıydı?

4. Fiyatlarınız nelerdir?

Fiyatlandırmadaki en önemli adım, potansiyel tasarım şirketinin işle ilgili tüm fiyatları belirleyip yazılı olarak yazmasını sağlamaktır. Tüm masrafların önceden anlaşılmamış olması halinde asla bir anlaşmaya girmeyin.

Onlara ödemeleri nasıl yöneteceklerini sorun. İşe çok benzeyen ve profesyonel bir şekilde yanıt verirlerse, bu iyi bir işarettir. "Endişelenme, idare edeceğiz" veya "Her neyse rahat edersin" gibi cevaplar verirlerse, kanmayın. Bu olmasını bekleyen bir sorun.

5 Projeye başlamadan önce fiyatı yazılı olarak alın. Arama motoru optimizasyonu konusunda deneyiminiz var mı?

Çoğu küçük işletme sahibi, arama motoru optimizasyonu (SEO) üzerinde çalışmak için ayrı bir pazarlama firması kiralamak için bütçelerinde yok, bu yüzden web tasarımcınızın SEO konusunda tecrübe sahibi olması şart. . İyi bir tasarımcı, tasarım ve SEO'nın el ele gittiğini bilecek. Basamaklı stil sayfalarını kullanan "temiz" kodlu arama motorları için bir web sitesi tasarlamak, içeriğinizi Google ve Bing gibi önde gelen arama motorlarında dizine almak için çok önemlidir.

6. Sosyal medya pazarlamacılığı konusunda deneyiminiz var mı?

Birçok pazarlama firması sosyal medya pazarlaması hakkında ilk şeyi biliyor. Bu firmalar geçmişte kaldı ve göründüğü kadar etkili değiller. İşletmeniz için bir Facebook hayran sayfası oluşturmayı ve özelleştirilmiş bir Twitter profili tasarlamayı bilen bir tasarımcıyla çalıştığınızdan emin olun. Bu önemlidir, çünkü sosyal medya özelliklerinin web sitenizin tasarımına dahil olmasını isteyeceksiniz. Web sitesi ve sosyal medya sayfaları birbirini tamamlamalıdır.

7. Bir web sitesi tasarlama veya oluşturma süreciniz nedir?

Potansiyel web tasarım şirketinize, kullandıkları süreç hakkında sorular sorduğunuzdan emin misiniz? Bir web sitesi mi tasarlıyorlar veya bir web sitesi mi kuruyorlar? Deneyimli bir İnternet profesyoneli bu iki kavram arasındaki farkı anlamalıdır. Olmazlarsa, muhtemelen iddia ettikleri kadar deneyimli değillerdir. Bir web sitesi oluşturmak oldukça teknik bir süreçtir, bir web sitesi tasarlamak ise oldukça yaratıcı bir süreçtir. Birçok 广告 şirketi, web sitesi tasarımında uzmanlaşmıştır; bu, herhangi bir web geliştirme becerisi gerektirmez. Aynı zamanda, birçok firma web siteleri tasarlar, ancak projenin yaratıcı kısmını dış kaynaklara aktarır. Düşündüğünüz firma için sürecin başlangıcından itibaren ne olduğunu öğrenin.

8. Ne kadar sürecek?

Mükemmeliyetçilik, İnternet'in hızlı tempolu dünyasında büyük bir engel olabilir. Bazı tasarımcılar, kalite ile zaman arasında pazarın ihtiyaçlarına cevap veremez. Test: Bir teklif almanın ne kadar sürdüğünü görün.

9. Web sitesi başlatıldıktan sonra ne tür destek sağlanıyor?

Tasarım firmanız web sitesi bakımı sağlamazsa, aramaya devam etmek isteyebilirsiniz. Çoğu saygın tasarım firması, kurum içi web yöneticisi olmayan firmalar için "fırlatma sonrası" bakım sunacaktır.

10. Hangi web barındırma sağlayıcılarıyla çalışıyorsunuz?

Eğer tasarım firmanız, en sevdikleri web tasarım firmasında, kişinin adlarını bilmiyorsa, o zaman bu kırmızı bir işaret getirmelidir. En saygın web tasarımcıları, en popüler oldukları için veya en ucuz web barındırma sundukları için bir web barındırma seçmemeyi bilirler. Saygın bir web tasarım firması kimin arayacağını ve sonuçların nasıl alınacağını bilmelidir! Web tasarımcınız yeşil bir hosting şirketi ile çalışıyor mu? Çevre dostu web hosting, bir eko-politika uygulamak isteyen işletme web siteleri için giderek daha popüler hale geliyor.

W3'te biraz daha fazla tanımak, niş bir pazarda (özellikle niş bir pazarda) bile zor. Bir site ziyaretçisini, servislerinizin, ürünlerinizin veya mesajınızın kalitesi hakkında bilgi edinmek için yeterince uzun süre kalmaya ikna etmek için 10 saniyeden daha az zamanınız var. Web sörfçüleri, aşırı bilgi yükü üzerine tıkar. Ana sayfanızda veya bir açılış sayfasında ne görmek istediklerini görmüyorlarsa, sıçrama yaparlar. Bu nedenle, kurum kültürünüz ve işinizin temel değerleri hakkında bir açıklama yapmanız göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşmelidir. 10 saniye içinde, iyi bir izlenim oluşturmazsanız ziyaretçiler asla "Hakkımızda" sayfasını bile görmezler. Öyleyse yeşile git! Yeşil barındırma yaptığınızı bildiren bir amblem veya afiş çevrimiçi işiniz hakkında anında bir açıklama yapar. Çevreye önem verdiğinizi söylüyor.

Bir web tasarım firması seçerken ödevinizi yapın.

İyi tasarımcılar kutunun dışında düşünmesi gereken yaratıcı insanlardır. İyi bir web tasarımcısı bulmak gittikçe zorlaşıyor. İyi tasarımcılar ajanslar ve büyük projeler tarafından kapılıyor. İşe aşırı yükleniyorlar ve çoğu zaman, onlar hakkında bilgi sahibi olmuyorsunuz, çünkü kendilerini pazarlamak için zamanları (veya ihtiyaçları) yok. Ödevini yapmak ve doğru soruları sormak iş için doğru olup olmadıklarına karar vermek önemlidir.