数字营销

İyi Satış Mektubunun İlk On Özellikleri

Günümüzün hızla kalabalık küresel pazarında, ürün veya hizmetiniz daha fazla tanıtım ve pazarlamaya ihtiyaç duyacaktır, böylece benzersiz sesiniz duyulabilir. Televizyondaki binlerce 广告, hem şehir hem de şehir duvarlarında sıvalı binlerce poster ve potansiyel müşterinin dikkatini çekmek için birbirlerini canlandıran binlerce satış insanı, ticari başarınızı sağlayabilecek alternatif bir pazarlama yöntemi var mı?

İster inanın ister inanmayın, kalabalık küresel pazar hem avantaj hem de dezavantajlarınız için çalışabilir. Piyasada sizinki gibi daha fazla ürün ve hizmetle rekabet edebilmek için rekabet gücünüzle rekabet etmelisiniz, daha çok finansal donanımlı rakiplerinizin sıkı satış pazarlama taktiklerini belirtmelisiniz. Bununla birlikte, müşteriler zaten sıkı satış pazarlama taktikleriyle doymuş durumdalar – bu tür stratejiler şirketlerin kişisel görünmemesine neden oluyor ve müşteriler yabancılaşmış hissedebiliyorlar. Her zamankinden daha çok, müşterilere ihtiyaçlarını ve isteklerini önemsediğinizi gösteren bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız olacak.

İyi bir satış mektubu, denemek isteyebileceğiniz uygun bir stratejidir. Satış mektubunu salyangoz posta ya da e-posta yoluyla göndereceğiniz bir satış mektubu, şirketinizin öne çıkan özelliklerini, sunduğunuz ürünleri ya da hizmetleri ve ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi satın almayla ilgili teşvikleri özetleyebilir. Dahası, satış mektubu bireysel müşterilere hitap etmektedir. Bu kişiselleştirilmiş pazarlama formu müşterileri özel hissettirebilir; düzgün bir şekilde yapılırsa, iyi bir satış mektubu size müşteri kazanabilir ve pazar tabanınızı genişletebilir.

Satış mektubunuzu yazmaya başlamadan önce, iyi bir satış mektubunun bu özelliklerini not edin.

o İyi bir satış mektubu Açılmadan önce bile dikkat çekmelidir. "PC'nizi satın aldığınızda büyük indirimlerden nasıl faydalanacağınızı öğrenin" veya "Market alışverişinizde yüzlerce dolar tasarruf edin!" müşterileri çekebilir. Unutmayın, herhangi bir olası satış yapmadan önce zarfınızın açılması gerekmektedir, bu nedenle mektubunuzun okunmadan önce çöp kutusuna yerleştirilmemesini sağlayacak kadar çekici olduğundan emin olun.

o Bazı satış mektupları şaka içerecektir. punta veya zeki dil. Bu sizi eğlenceli gösterse de, sizinle ilgili hiçbir şey bilmeyen müşterilerden önce güvenilirliğinizi de zayıflatacaktır. Diliniz ne kadar basitse, mektubunuzun okuması o kadar kolay olur.

o İyi bir satış mektubu kişisel olmalıdır. Mektubunuzu doğrudan alıcıya hitap edin ve kişiyi mektubun tamamında isim ile hitap edin. "Sevgili Efendim veya Hanımefendi" veya "Kimle ilgili olabilir" ten kaçının. Müşterilerin, bildiğiniz şeyleri önemsemeden önce dikkat etmeniz gerektiğini bilmeleri gerekir.

o E-posta mutlaka satış mektubu göndermenin en iyi yolu değildir. Bazı satış mektupları genellikle göz ardı edilebilecekleri spam klasörüne otomatik olarak yerleştirilir ve daha sonra bile okunmadan atılır. Salyangoz postaları nadiren büyüdüğünden, cazip bir satış mektubu potansiyel müşterinin gözünü yakalayabilir.

o İyi bir satış mektubu bir şirketin güvenilirliğini sağlamalıdır. Memnun müşterilerinizden veya ürün veya hizmetinizi kullanmış olabilecek ünlü kişilerden alıntılar kullanmaktan korkmayın. Ancak, aşırıya kaçmayın: bir ya da iki tırnak yeterli olacak, üç tanesi zorlu, dört tanesi can sıkıcı olacak ve bundan daha fazlası sizi çaresiz ya da yalancı görünecek hale getirecektir.

o İyi bir satış mektubu duramaz kendi başına – sadece iyi ürün ve hizmetlere değil, aynı zamanda teşviklere de sahip olmalısınız. Ürün veya hizmetinizi satın almak için teşvikler sunuyorsanız, bunları açıkça belirtin. Çalışmalar, yüzde on kadar düşük ve her türlü serbest şeyin müşterilere hitap ettiğini ve bir ürün satın almak ya da bir hizmetten faydalanmak istediklerini gösteriyor.

o İyi bir satış mektubu sadece güzel görünmekle kalmamalı iyi de. Büyük yazı tipleri kullanın ve şirket banner'ınızı ya da şirket merkezinizin resmini ekleyebilirseniz yapabilirsiniz. Bunun uygun olmadığını düşünüyorsanız, ürünlerinizin resimlerini resim yazıları ile birlikte ekleyin. Satış mektubunuzu yüksek kaliteli kağıda yazdırın ve resimlerinizin net ve net çıktığından emin olun. Düşük kaliteli mürekkep içeren kaba kağıda bir satış mektubu, ürünleriniz ve hizmetleriniz ne kadar iyi olursa olsun, şirketinizin iyi konuşamayacaktır.

o İletişim bilgilerini, özellikle telefon numaralarını ve e-postaları sağlayın. Dahası, potansiyel müşterilerinizin ortaya koyacağı her soruyu yanıtlamaya hazır olun.

o jargon ve kısaltmalardan kaçının. Unutmayın, potansiyel müşterilerinizin sizi anlamasını sağlamalısınız. Mektubunuzun herhangi bir bölümünü anlamıyorlarsa, basitçe atıyorlar.

o Müşterinin kullanabileceği ipuçları ile birlikte satış mektubunuzla broşürler alın. Örneğin, lüks otomobil satıyorsanız, araba döşemeyi seçerken ilk on ipucunu dahil edebilirsiniz. Müşterilerinizin kendinize önem verdiklerini hissettirin ve size akın edecekler.

İyi bir satış mektubu yazmak zor, ama iyi yazılmışsa, ödüller sayısız olabilir. Dilinizi basit tuttuğunuz ve şirketinizin güvenilirliğini koruduğunuz sürece, ihtiyacınız olan daha geniş bir pazar tabanına ve istediğiniz kârlara sahip olacaksınız.