SEO

İyi SEO Vs Kötü SEO

Yıllar içinde SEO'nun tanımı açıkça değişti. Yıllar önce herkes büyük bir bilim projesi gibi yaklaştı ve bugün çoğu kez bir pazarlama çabası gibi yaklaştı. Maalesef hala bireyleri ve şirketleri SEO'nun zanaatını kesmek ve web sitelerini denemek ve "pazarlamak" için isyankar iş uygulamalarını ve spam çabalarını kullanarak kötü bir isim vermekle hala görüyoruz.

Burada, herhangi bir işletmeyi büyütmek ve genel arama motoru optimizasyonu hareketinize yüksek kaliteli bir pazarlama yaklaşımı almaktan çok yıldızlara dayalı bir yaklaşım benimsemek arasındaki büyük farklılıklara dair fikirlerim var.

Herkes, A noktasından B noktasına nasıl gidileceği konusunda özel bir yaklaşıma sahip olmayı düşünür; Bazıları bahsetmeye değerdir ve bazıları sektöre karşı düpedüz saygısızdır. SEO sektöründe temiz tutmak için çok önemlidir ve bazı orada gerçekten SEO insanlara kötü bir görüntü verir.

İşte iyi SEO ve kötü SEO arasındaki bazı farklar.

İyi SEO

Uzun kuyruk anahtar kelime öbekleri ve aynı zamanda düşük arama hacmi anahtar kelimeleri ile zarif ve stratejik olarak artan arama hacmi anahtar kelimeleri bir araya getirme web siteniz üzerinden.

Kötü SEO

Web sitenizin her sayfası için bir kelime anahtar kelimesinin peşine düşmek, sadece yüksek arama hacmi anahtar kelimeleri için arama sonuçlarının en üstünde olacak.

Bir Meta Etiketi Yazmak

İyi SEO

60 web karakterli veya daha az hedefli bir anahtar kelime öbeği kullanarak iyi bir zevkle arkadaşça bir kullanıcı odaklı meta başlık etiketi hazırlama .

Kötü SEO

Meta başlık etiketinizi alarak ve endüstri anahtar kelimelerinizle doldurarak, arama sonuçlarında sıralamaya geldiğinizde avantaj sağladığınızı düşünüyor.

Bir Meta Tag Yazımı Oluşturma

İyi SEO

Web sitenizin trafiğini göz önünde bulundurursanız, bir web sitesi ziyaretçiniz meta etiket açıklamanızı okuduğunda mesajınız duyulabilir. arama sonuçları. Tüm bunlar, o belirli sayfa için hedeflenen anahtar kelimelerinizi kullanırken.

Kötü SEO

Spammik bir yaklaşım benimseyerek ve meta etiketi açıklamalarınızı, yalnızca genel kullanıcı deneyimini ve sıralamalarını elde etmeye çalışmakla doldurarak.

İçerik Optimizasyonu

İyi SEO

Mevcut içeriğinize anahtar kelimeler ve uzun kuyruk ifadeleri kullanarak çekici bir şekilde, bir kişi bunu gerçekten anlayabilir ve yine de bağlantı kurabilir. İşletmen ne söylemeye çalışıyor ne de iletişim kuruyor.

Kötü SEO

İçeriğinize sıkışmış çok fazla anahtar kelime içeriğine sahip olmanız bile zor.

Basın Bülteni Yazımı ve Dağıtımı

İyi SEO

Çevreleyen topluluğun web sitelerinde ve bloglarında bu konu hakkında konuşmasını sağlamak için bir duyuruya değecek bir şeyler yazmak ve PR'yi küçük bir endüstri standardı basın bülteni dağıtım hizmetleri eliyle dağıtmak.

Kötü SEO

Açıkçası sadece bir arama motoru değil, bir insan için kullanılan bir PR parçası inşa ediyor.

Makale Yazımı ve Dağıtımı

İyi SEO

Kendinizi niş veya çalışma alanınızda bir otorite olarak konumlandırıyor ve endüstrinizin gerçekten bir makale yazabiliyor. faydalanmak gitmek için yoldur.

Kötü SEO

Muhtemelen hiçbir anlam ifade etmeyen ama SEO'nun ölümü hedef alan bir yaklaşım olmadığı muazzam miktarda makale yazmak.

İyi SEO

İşinizi listelemek için çok trafiğe kapalı ve saygın web sitesi dizinleri seçerek.

Kötü SEO [19659002] Bilgilerinizi, listelenmeniz için aslında işe yaramaz olan binlerce dizine dağıtacağınıza söz veren bir yazılım programı kullanmak.

Video Pazarlama

İyi SEO [19659002] Arama motoru dostu olduklarından, başlıklar ve açıklamalar oluştururken bazı SEO çalışmalarına izin verirken, sektörünüze özgü bir şey sunan, eğitici veya tanıtım amaçlı bir viral video hazırlayın.

Kötü SEO

Sadece video yapmak uğruna korkunç bir şekilde üretilmiş bir videonun kaydedilmesi ve arama sonuçlarında bir park alanına girmenin tek niyeti ile gerçekten hiçbir maddeye sahip olmaması. .

Facebook Pazarlama

İyi SEO

İzleyicilerinize mesajınızı yaymanız için izleyicilerinize ve topluluğunuza davet eden bir Facebook hayran sayfası oluşturun. İşinizi herhangi bir şekilde gerekli hissettiğinizde.

Kötü SEO

Bir işten gelmek üzere yapılandırılmış bir kişisel profilden binlerce arkadaşlık isteği göndermeye çalışılıyor çünkü bu şekilde bir istek göndermek daha kolay. Bu Facebook hesabınızı kapatır.

Twitter Pazarlama

İyi SEO

Kitlenize ve sektörünüze, sadece kendi tanıtım öğelerinden oluşmayan Twitter akışınıza faydalı bilgiler göndererek.

Kötü SEO

Konuşmalara hiçbir katkı maddesi eklemeden tüm gün boyunca kendini tanıtıcı mesajlar veya bağlı kuruluşlar göndermek hiç kimseye yardım etmeyecek.

Blog Yorum Yazma

İyi SEO

İyi blog, her zaman bu blog yazısı içinde meydana gelen genel konuşmaya reklamları yorumlama. Gerçekte değer kattığımız birkaç iyi cümlenin arkasında bırakmak gitmek için bir yoldur.

Kötü SEO

Birileri harika bir gönderiye sahip olduklarını bilerek bildiren kısa mesajlar herhangi bir değer katmayacak ve hiçbir şeye hiçbir değer katan bir yaklaşım değil.

Bunlar, işletmenizi çevrimiçi pazarlamaya başladığınızda bakılması gerektiğini düşündüğüm bazı alanlar. İlk yaklaştığınızda doğru yaklaşımı al, çünkü yaptığın için mutlu olacaksın. Zevkli bir yaklaşım sergilemek, markanızı oluşturmanızı sağlar ve aynı zamanda sektörünüzdeki diğer kişilerin sizi bir iş olarak görmesini etkiler.