数据库

Japon Patent Belgeleri Önceki Sanat Aramasında Bir Başlıca Kaynaktır

Önceki teknik, bir patentin özgünlüğün iddialarıyla ilgili olabilecek belirli bir tarihten önce herhangi bir biçimde kamuya sunulan bilgilerdir. Bir buluş kamu alanlarında açıklanmışsa, bu buluş üzerinde bir patent geçerli değildir. Bu nedenle, patent araştırması ve patent dışı literatür taraması, bir patentin doldurulmasından önce veya bir patent başvurusu öncesinde / sırasında gerçekleştirilir.

Japon patentleri, önceki teknik araştırmaların başlıca kaynağıdır. Japonya, her yıl açılan patent başvurularının sayısında 1. sırada yer almaktadır. 2009 yılında Japonya'da (JPO), başvurulan tüm patent başvurularının yaklaşık% 20'si olan, tüm ülkelerde en yüksek sayı olan yaklaşık 400,00 patent başvurusu bulunmaktadır.

Karşılaştırma olarak, yaklaşık 370.000 ve Sırasıyla USPTO ve EPO'da yapılan 178.600 patent başvurusu.

Japon patentleri, JPO veritabanında depolanan 50 milyondan fazla aranabilir patent ve ticari marka dokümanı, 50 milyondan fazla, dünyadaki en eski sanat kaynaklarıdır. Karşılaştırma olarak, USPTO patentler ve ticari markalar da dahil olmak üzere yaklaşık 10 milyon kadar aranabilir belgeyi saklamıştır.

Japonya'da yapılan başvurular, sınavdan bağımsız olarak, doldurma veya öncelik tarihinden 18 ay sonra yayınlanmaktadır (açık olarak). Yayımlanan başvuruda tarif edilen buluş, bu tarifnameden önceki bir sanat haline gelmiştir.

Arama yapmak zor olsa da, Japon kaynakları, dünyadaki en zengin önceki sanat kaynakları olduklarında ve Japonya'nın en önemli özelliklerinden biri olarak son derece önemlidir. Birçok alanda en ileri teknolojiye sahip 3 ekonomi.