数字营销

Kereste Gerçekten Bize Ne Demek?

ABD'de kereste olarak da adlandırılan kereste, ön ve son işlem aşamalarında herhangi bir ahşap seçkisidir. İhtiyaç duyulan endüstrideki kullanıma hazır olduğu zamana kadar tüm ahşapları kapsar (özellikle bina, mobilya ve kağıt imalat sanayii). Kereste, tek tip veya ahşap türü ile sınırlı değildir, ancak çam ağacı, köknar ve ladin gibi kozalaklı türlerden yumuşak ağaçların üzerinde çoğu sert ağaç tercih edilir. Bununla birlikte, bazı yumuşak odunlar, yüksek kaliteli zeminlerin imalatçısı ve yapımında kullanılır.

Kereste kelimesinin bölgesel kullanımları

İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika gibi çoğu Birleşik Devletler ülkesinde Kereste terimi, döşeme tahtaları ve tezgahlar gibi işlenmiş (kesilmiş) ağaç ürünlerini ifade etmek için kullanılır.

Hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Kanada'da kereste Kuzey Amerika çağrışımına sahiptir ve tahtalara öğütülmüş dolgulu ağaçlara başvurmak için kullanılır. Kereste kelimesi Amerika'da da kullanılır, ancak genellikle sadece 127 mm'den daha küçük olmayan en küçük ebatlı tahta tahtaları yansıtmaz.

Amerika'daki Parke Kerestesi Özellikleri

Kuzey Amerika'da sert kereste için kullanılan ebatlar yumuşak ağaçlarda kullanılanlardan farklı olabilir. Hem ABD hem de Kanada'da kullanılan ahşap levhalar, çeşitli genişlik ve uzunluklarda olabilir, ancak belirtilen bir kalınlıkta olması gerekir.

Mobilya üretimi için kullanılan parke, sonbahar ve kış aylarında döşenmiştir. Bunun nedeni, sapların ağaçta çalışmasını durdurması ve daha iyi bir kereste kalitesi sağlamasıdır.

Biliyor muydunuz? Doğal öz, kerestenin doğal rengini bozar ve mobilya veya yer döşemesinin değerini azaltır. Bu nedenle sert ağaçlar genellikle yılın daha soğuk aylarında doldurulur.

Bilinen Kereste Hataları

Belirli nedenlere bağlı 5 tip kereste hatası vardır:

Dönüşümle İlgili Kusurlar
Bu hatalar, madencilik veya öğütme işlemi sırasında ortaya çıkar ve işleme ve çapraz tahıl sorunlarından kaynaklanan çip izlerini içerir. yanlış kesim.

Fungal İlişkili Kusurlar
Bu kusurlar ahşabın mantar enfeksiyonlarından kaynaklanır ve bunlarla sınırlı olmamakla birlikte (kahverengi çürük, kuru çürük, özsu lekesi, ıslak çürük ve kalp çürüklüğü içerir.

Böcekle İlgili Kusurlar
Bu tür bir kusur, deniz sondaları, marangoz karıncaları ve termitler gibi böceklerden kaynaklanır, ancak bunlardan birkaçı.

Baharatla İlgili Kusurlar
Bu tür kusurlar, odunla ilgili baharat sorunlarından kaynaklanır. Her türlü kereste türünde parçalanma ve şerit hasarı için bir numara.