SEO

Kitinize Ait Ücretsiz Yerel SEO Araçları

Sadece birkaç yılda ne kadar şey değişebilir! Ocak 2014'te bu gönderinin orijinal versiyonunu yazdığımda, yerel SEO endüstrisi şu anda var olan ücretli araçların zenginliğine sahip değildi ve önceki listemdeki freebieslerin çoğu gün ışığına çıktı. Yerel işletmeleri daha kolay ve daha iyi hale getirmek için bildiğim en kullanışlı ücretsiz araçlar, widget'lar ve kaynakları tam olarak yenilemek için kesinlikle zaman.

Aşağıdaki araçların tümü ücretsiz olsa da, bazılarının kaydolmanızı gerektireceğini unutmayın. erişim için. Diğerleri, ne sundukları hakkında iyi bir fikir sahibi olmanıza olanak tanıyan sınırlı, ücretsiz veya deneme sürümleridir ve ücretli erişim için satın almaya değip değmeyeceğini düşünmenizi sağlar. Farkedebileceğiniz bir şey var: yerel SEO araçlarının yeni listesi organik SEO görevleri için artan destek sunuyor, sektörümüzün organik ve yerel SEO ile ne kadar yakından bağlantılı olduğunun giderek daha fazla anlaşılmasını sağlıyor.

Şimdi, bu araç setini açalım ve 2018 harika bir başlangıç!

Araştırma için

ABD Nüfus Bürosu Araç Seti

Pazarlama amaçlı bir hedef kitleyi daha iyi anlamak mı istiyorsunuz? Nüfus istatistikleri, ekonomik veriler, haritalama ve geocoding widget'ları, gelir ve dil bilgileri ve daha fazlası dahil olmak üzere ABD Nüfus Bürosu'ndan 20'den fazla yararlı kaynak bulacaksınız.

Müşteri Onboarding Anketi ve Telefon Komut Dosyası

istemci? Bu kapsamlı soruları ve Moz tarafından takip edilmesi kolay telefon görüşmesi komutları ile ilk defa tüm doğru soruları sorarak tekrarlanan takipleri azaltın. Her soruyu neden sorduğunuza ilişkin yararlı ipuçları içerir. Yerel SEO gazileri size söyleyeceğinden, kaçırılan bir soru, pazarlama yolunda mutsuz (ve pahalı) sürprizlere yol açabilir. Stratejiye başlamadan önce net bir görünümde gelen bir müşterinin toplam resmine sahip olduğunuzdan emin olun.

Konum Bilgileri E-Tablo

Çok konumlu işletmeleri pazarlarken hayat bulduğunuzda, bu ücretsiz Moz e-tablosu tüm bilgileri almanızı sağlayacaktır. Bir şirketin her bir ülkesi hakkında parmaklarınızın ucunda.

* Profesyonel İpucu: Büyük işletmelerle çalışırken, bu e-tabloda girdiğiniz verilerin ilgili tüm bölümler tarafından onaylandığından emin olun. Bir pazarlama kampanyasına altı aydan fazla bir zaman ayırarak, NAP ya da diğer özellikler hakkında bir iç anlaşmazlık olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Yerel Rekabetçi Denetim Elektronik Tablosu

Şimdi gerçekten pirinç meselelerine iniyoruz. Uzun süredir devam eden müşteri sorusunun yanıtlarını aramanız gerektiğinde, "Bu adam neden beni dışarı mı bırakıyor?", Bu ücretsiz Moz elektronik tablosu temel rekabetçi verileri belgelemenize yardımcı olacak. Sayfayı doldurmanın son sonucu, rakiplerin sıralamanın güçlü ve zayıf yanlarını keşfetme arayışınızda karşılaştırabileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz iki istatistik sütunu olacaktır. Daha fazla rehberliğe mi ihtiyacınız var? Bu denetim e-tablosunu iki San Francisco Bay Area Çin lokantası için harekete geçirdiğim blog gönderimi okuyun.

Manual GeoLocation Chrome Uzantısı

Bir kullanıcı hemen hemen yerel bir paketin nasıl değiştiğini göstermek için bu aracı kullanarak Darren Shaw demosunu izleyin Bir caddeyi geçtiğinizde, bu Chrome uzantısının, kullanıcı arasındaki iş yakınlığının etkilerine yaklaşırken ne kadar yararlı olacağını hızlı bir şekilde anlayacaksınız. Masaüstü cihazlarda iyi çalışıyor.

Sektörümüz, Google’ın Yerel Arama filtresini 2015’te motorundan tamamen kaldırmadı. Yine de bir gün geri getireceklerini umuyor ancak bu arada Bu uzantı, arama yapan konumun arama sonuçlarını nasıl etkilediğini bize iyi bir fikir verir. Hatta, daha üstün bir çözüm bile olabilir.

MozBar SEO Araç Çubuğu

Rekabetçi pazarlardaki yerel işletmeler geleneksel SEO'yu yönetmeli ve ücretsiz MozBar analiz etmede bakmanız gereken metriklere harika bir giriş yapmalıdır. Müşterilerin ve rakiplerin organik güçleri ve zayıf yönleri. Sayfa üstü elemanlar, bağlantı metrikleri, biçimlendirme, HTTP durumu, optimizasyon fırsatları – MozBar ile bir bakışta ihtiyacınız olan verileri alın.

Google Gelişmiş Arama Operatörleri

Bir araç değil, ama en iyi öğretici I Araştırmanızı derinleştirmek için Google gelişmiş arama operatörlerini kullanmayı hiç gördünüz. Pete bunu, içerik ve başlık araştırması, intihal, teknik SEO denetimleri ve rekabetçi istihbarat için kontrol için bu arama geliştirmeleri kullanmanıza olanak sağlayacak 67 adıma ayırır. Basit bir şekilde aramalarınızı nasıl biçimlendireceğinizi bilerek, müşterileriniz ve takım arkadaşlarınızı tamamen etkileyin ve etkileyin.

Google Search Console

Eğer Google’a kaydolmanız gerektiğini düşündüğünüzden emin değilseniz size analitik verir, ciddi hatalara ve daha fazlasına karşı sizi uyarır, ancak yerel SEO, artık organik aramanın ne kadar derinden bağlı olduğunu anlama eşiğini geçiyor. Google'ın arka bahçesinde oynarken, GSC her türden işletmeler için bir zorunluluktur.

BrightLocal Arama Sonuçları Checker

Bu popüler araç, bir şehir veya posta kodu düzeyinde yerel arama sonuçları çoğaltma mükemmel bir iş yapar. Bazı durumlarda, şehirle (örneğin, tek bir posta koduyla kapsanan birden fazla şehir olduğunda) arama yapmak en iyisidir, ancak diğer zamanlarda, posta koduyla daha iyi arama yapar (birden çok posta kodu içeren büyük bir şehirde olduğu gibi) ). Araç, kullanıcı düzeyindeki sonuçları yeniden oluşturma yeteneğine sahip değildir. Bu nedenle, belirli bir kullanıcının bir işletmeye olan yakınlığının, bir şehir veya posta kodu düzeyinde arama yaptığınızdan çok farklı sonuçlar oluşturabileceğini unutmayın. Bunun en iyi rakipleri belirleyerek bir toprağın toprağını dağıtmak için harika bir araç olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı Dönüştürme İzleyici Formu

Bu kullanışlı Whitespark formunu, telefonunuzu cevaplayan herkese yanıtı belgeleyebilecek şekilde verin. önemli soruya, "Bizden nasıl haberdar oldunuz?" Gönderilen bilgiler Whitespark'ın veritabanına kaydedilir ve ileride referans ve analiz için Google Analytics'te izlenir. Yerel işletmeler için, çevrimdışı faktörlerin bilgisi paha biçilemez olabilir. Bu form, gerçek dünya verilerini birleştirmek için basit bir giriş noktası sağlar.


Ortak Cevap

Dijital pazarlama dünyasında en çok sevilen anahtar kelime araştırma araçlarından biri olan Answer the Public, bir anahtar kelime öbeği girmenizi ve aramanızla ilgili çok sayıda soru / konu oluşturmanızı sağlar. Bu aracın en muhteşem yönlerinden biri, bir .SV indirme özelliğine sahip olması – Mozilla için en güçlü anahtar kelimeleri içeren sıralama işlemine başlamak için Moz Keyword Explorer gibi bir şeye girebileceğiniz geniş anahtar kelime listelerini anında oluşturmak için mükemmeldir. Buzzsumo

Buzzsumo

Bir başka harika içerik ilham aracı olan Buzzsumo, bir anahtar kelime, konu veya alan adı girmenizi ve daha sonra hangi parçaların en çok sosyal paylaşım aldığını göstermenizi sağlar. Örneğin, wholefoodsmarket.com için yapılan bir arama, arama yaptığım sırada çok paylaşılan bir içerik parçasının bir kuşkonmaz ve brokoli çorbasıyla ilgili olduğunu gösterir. Ayrıca içerik türüne göre (makaleler, videolar, Infographics, vb.) Sıralayabilirsiniz. Buzzsumo kullanımı, web sitenizde kapsanıyorsa popüler olabilecek konuları üretmenize yardımcı olabilir.

OSHA Standard Endüstriyel Sınıflandırma (SIC) System Search

İçerik göz önünde bulundurulması gereken geniş bir potansiyel anahtar kelime havuzunu beyin fırtınası için ilginç başka bir kaynak, OSHA SIC araması büyük, kapsamlı listeler döndürür. Sadece sektörünüzün SIC kodunu arayın ve listeniz için bir anahtar kelime / kategori ile birlikte girin.

USPS Bir Posta Kodu Widget Look Up

Hizmet alanı işletmeler (SABs) ile çalışmak? Bu widget'ın menüsünde ikinci sekmeye dikkat edin: Şehirleri posta koduyla. Pazarlama yaptığınız bir işletmenin posta kodunu biliyorsanız, bu zipteki her şehrin bir listesini almak için bu basit araca girebilirsiniz. Şimdi, burada yanlış bir adım atmayalım: herhangi bir web sitesinde büyük fermuarlar veya şehir adları yayınlamayın, ancak SAB'nin içeriği yönlendiren, bağlantı oluşturduğu tüm toplulukları bildiğinizden emin olmak için bu widget'ı kullanın marka oluşturma, gerçek dünya ilişkileri kurma, sosyal medya pazarlaması ve PPC.

Schema / JSON-LD Jeneratörler

Burada tek bir aracı listelemekten ziyade, arkadaşımın şema uzmanının tavsiyesine katılacağım. Kimsenin mükemmel olmadığını öğreten David Deering. David'in görüşüne göre, şu anda bunu yapan bir şema / JSON-LD jeneratörü yok, bu yüzden bu tür bir işaretlemeyi manuel olarak oluşturmaya devam ediyor. Şema için yeni iseniz, bu jeneratörler size başlayacak:

https://webcode.tools/json-ld-generator

http://microdatagenerator.com/generator .html

Alıntılar İçin

Moz Kontrol Listeleri

Önyargısız diyebilirim ki, size yerel bir işletmenin listelerinin sağlığına dair hızlı bir bakış açısı sunma konusunda daha iyi bir iş çıkaran ücretsiz bir araç bilmiyorum. Telefonda yeni bir ihtimal mi var? Sadece ismini ve zip'i takın ve şirketin atıflarının, en büyük yerel iş verileri toplayıcıları (Acxiom, Factual, Infogroup, Localeze) ve Google My Business, Facebook, Yelp, YP ve daha fazlası.

Bir bakışta, tutarsızlıklar ve yinelenen girişlerin bir işi geri alıp almadığını anlayabilirsiniz. Rekabet analizi için, temiz veya dağınık bir alıntı setinin rakipleri etkileyip etkilemediğini tanımlamak için de kullanılabilir. Ücretsiz Kontrol Listeleme aracının değeri, tamamen, yüzlerce veya binlerce listeyle bir kuruluş düzeyinde toplayıcı düzeyinde liste yönetimini otomatik hale getiren ücretli Moz Yerel ürününe kaydolup, inceleme izleme, sıralama analizi için seçenekler sunar. ve daha fazlası.

Whitespark'ın Yerel Atıf Bulucu (ücretsiz sürüm)

Whitespark'taki arkadaşlarımızdan bu güzel aracın ücretsiz sürümü, ücretli sürümün temellerin ötesinde ek yerler keşfetmenize nasıl yardımcı olabileceğini size bir fikir verecektir. , listelenmek isteyebileceğiniz yer. Ayrıca rakiplerinizin alıntılarını da analiz eder.

İncelemeler İçin

Hoth'un Çevrimiçi İş Gözden Geçirme Denetleyicisi Aracı

Kayıt olmak zorundasınız, ancak bu ücretsiz araç, çeşitli platformlarda yerel işletmelerin yorumlarını gözden geçirmenizi sağlar. Bu, her gelen müşteri için, itibar güçlü ve zayıf yönlerini ölçmek için akıllıca bir şeydir. Bir şirketin değerlendirmelerinin durumu, gerçek bir dünya düzeyinde düzeltilmesi gereken bir çevrimdışı problemin olup olmadığını veya rekabetin önemli sayıda olumlu incelemeyi kazanmak için temel zorluklarının bir strateji eksikliği olduğunu belirtir.

Ücretsiz Gözden Geçirme İzleme

Büyük veya sektöre özgü bir gözden geçirme sitesinde yeni bir gözden geçirmenin ne zaman geldiğini bilmek mi istiyorsunuz? Bu ücretsiz araç için kaydolmak, hızlı bir şekilde yanıt verebilmeniz için size e-posta uyarıları gönderecektir. Küçük videoyu izleyin ve mutsuz müşterilerin çoğunluğunun bir şikayeti hızlı bir şekilde çözdüğü takdirde tekrar bir işletme ziyareti yapmayı düşüneceklerine dikkat edin. Bilmekte fayda var!

Handout Generator

Whitespark'tan Phil Rozek ile ortaklaşa bir başka özgürlüğü olan bu çok basit kaynak, bazı ticari bilgileri girmenize ve halka açık çalışanlarınızın müşterilere verebileceği basılabilir bir çıktı oluşturmanıza olanak tanır. Aktif inceleme yönetimi, orta derecede rekabetçi jeo-endüstrilerde bile bir zorunluluk haline gelmiştir. Müşterilerinize bu incelemelerin daha fazlasını almasını sağlamak için fiziksel bir varlığa sahip olmak ne kadar güzel!

Google İnceleme Bağlantı Oluşturucu

Google'ın yerel ürünü, tüketicilerin GMB incelemesi zaman zaman aptalca zor olmuştur. Whitespark, en azından tuğla-harç işletmeleri için, iş bilgilerinizi girmenize ve paylaşılabilir bir bağlantı oluşturmanıza olanak veren bu kolay widget ile tekrar yardımcı oluyor. Ne yazık ki, gizli adresleri olan SAB'ler veya ev tabanlı işletmeler bu aracı kullanamazlar, ancak diğer iş modelleri için bu widget gerçekten işe yarıyor.


Bildiri

İşletmenizin Facebook, YouTube, Twitter, LinkedIn, Reddit ve diğer çeşitli platformlarda bahsedilmesi durumunda, Notify size bir uyarı göndermek için Slack veya HipChat'i kullanır. Markanızla ilgili önemli konuşmaların farkında olarak ve onlara katılarak, işletmeniz mükemmel bir yanıt verme statüsüne ulaşabilir. Sosyal medya, müşteri hizmetleri ortamının bir parçası haline geldi, bu nedenle böyle bir araç çok kullanışlı hale geliyor.

Followerwonk

Twitter için ciddi analizler yapan bu uygulama için ücretsiz bir deneme sürümü mevcut. Twitter, sektörünüzde favori bir platformsa, kesinlikle bu kaynağı bir dönüş yapın. Takipçilerinizin özelliklerini anlayın, etkileyicileri bulup bağlayın ve erişiminizi geliştirmek için verileri kullanın.

Karakter Sayısı Çevrimiçi

Bu ultra temel aracı her zaman üç özel görev için kullanırım. Bazı sosyal platformların karakter sınırları vardır ve her zaman sayaçları yoktur veya (Google Yayınları gibi) sosyal mesajlarınızı keser, böylece en yüksek arayüzde yalnızca sınırlı bir snippet görünür. Sadece metninizi takın ve karakter sayısını görün.

Ve elbette, sayfa içi başlık etiketlerinizin ve meta tanımlarınızın SERP'lerde doğru bir şekilde okunmasını sağlamak için bir karakter sayacı isteyeceksiniz.

Üçüncü kullanımım Bu sayaç için içerik pazarlaması ile ilgilidir. Çoğu yayının kabul edeceği parçalar için karakter sayısı parametreleri vardır. Burada Moz Blog’da uzunluk sınırlarına girmeyiz, çünkü kapsamlı konuların önemli konuların doğru kapsama alanı olduğuna inanıyoruz. Ancak, başka bir yerde blog yazmaya davet edildiğimde, kendimi dizginlemek zorundayım ve 800 karakter sınırını geçmediğime emin olmalıyım. Bir sorun olduğunu da fark ederseniz, bir karakter sayacı yazarken sizi takip edebilir. Whoa, horsie!

Peki, neyi özledim?

Şu an kendinize şöyle diyorsanız, "Her hafta kullandığım tamamen müthiş ücretsiz yerel SEO aracına dahil edilmediğine inanamıyorum," lütfen yorumlarda topluluğumuzla paylaşın. Bildiğim bir şey, ücretsiz bir çözüm bulmayı çok isterim ki, analiz analizini gözden geçiren bir araç olurdu. Ücretli çözümler bunun için var, ama henüz bir freebie ile karşılaşmadım.

Harika bir araç için kriterlerim çalışmayı daha iyi, daha güçlü, daha hızlı yapması … ya da The Six Million Dollar Man'a girmesi mi? Peki, Steve Austin bazı inanılmaz yeteneklere sahipti (ve 70'lerin koşu ayakkabısı, önyükleme yapmak için!), Ve umarım başarı için de bu yeni araçlarla birlikte başarıya hazır hissedeceksiniz.