数据库

Kredi Yönetim Yazılımınıza Yönelik Bir Kılavuz

Kredi Yönetim Yazılımı (LMS) mi arıyorsunuz? İşletmeniz için bir tane seçerken odaklanmanız gereken üç nokta:

1. Ne kadar ödemeye hazırsınız?

2. İşletmeniz neden bir Kredi Yönetim Yazılımına ihtiyaç duyuyor?

3. İşletmeniz bir Kredi Yönetim Yazılımında hangi özelliklere ihtiyaç duyar?

Bu soruları yanıtlamanıza yardımcı olmak için, işiniz için doğru Kredi Yönetim Yazılımını nasıl seçeceğinizle ilgili kılavuzumuzdur.

Kredi Yönetim Yazılımı nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, Kredi Yönetim Yazılımı başlangıçta borç verenlere nakit ödünç alan yeni ve mevcut müşterilerle ilişkiler kurmaya ve sürdürmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak bugün, Loan Management Software, basit bir iletişim yönetim sisteminden liderleri, müşterileri, satışları, pazarlamayı, çağrı merkezlerini, puanlamayı, altyazıyı, ödeme işlemlerini, mutabakatı, muhasebeyi, arka uç işlemeyi yönetmenizi sağlayan güçlü bir araca dönüşmüştür. Diğer tüm işlemsel ve operasyonel veriler, hepsi kolayca erişilebilen bir çözüm.

Ayrıca, işinizin başka alanlarından da herhangi bir ek çalışma yapmadan verileri entegre edebilir. Bir Kredi Yönetimi yazılımı, borç verenlere ve satış ekiplerine mümkün olan en az miktarda işin merkezi bir merkezde işinizi büyütmek için gerekli olan tüm araçları sağlar.

Kredi Yönetim Yazılımı ne kadardır?

LMS'nin maliyeti değişir. büyük ölçüde. LMS Sağlayıcıları, genellikle aktif kredilerin sayısı ve işlenen ödeme sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilen işlem bazlı bir fiyatlandırma modeli kullanır.

Çoğunlukla, işlem başına ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Modele bağlı olarak aylık veya tek seferlik maliyet. Ayrıca, aylık olarak sabit bir ücret talep eden ancak daha büyük paketler ya da destek ve bakım için ekstra ücret talep eden sağlayıcılarla karşılaşabilirsiniz. Fiyatlandırma, işletmenizin benzersiz ihtiyaçlarına bağlı olarak, aylık işlem başına 1 $ 'dan yüzlerce dolara kadar değişebilir.

LMS yazılımı için bir bütçeniz yok mu? Ya da belki de LMS yazılımının işiniz için doğru olduğundan emin değilsiniz, ancak neler sunduğunu görmek ister misiniz? Bir seçenek, piyasadaki birkaç LMS Çözümlerinin bir demosunu planlamak veya herhangi bir satıcı tarafından sunulan ücretsiz deneme sürümünü denemektir.

Kredi Yönetim Yazılımı'na mı ihtiyacınız var?

LMS, hayatınızı borç veren bir kişi haline getirebilir. Daha kolay, aynı zamanda temsilcilerinizin ve yöneticilerinizin işi daha verimli ve daha kolay bir şekilde yapmasına yardımcı olurken.

Aşağıdaki ifadeler sizin için geçerliyse, işletmenizin Kredi Yönetim Yazılımına ihtiyacı var:

1. Sağlam bir İrtibat yönetimine ihtiyacınız var.

Özünde, LMS'nin iletişim yönetimi bölümü, organize edilen çeşitli kaynaklardan bilgi saklamakla ilgilidir. Müşteri bilgilerini depolamak ve yönetmek için daha iyi bir yol arıyorsanız LMS, işletmeniz için en iyi çözümdür. İletişim bilgileri, kredi başvuruları, kredi ve işlem geçmişleri, müşterilerin web sitenize nasıl göz attıkları, şirketiniz, demografiniz, ilgi alanlarınız ve kişisel bilgilerinizle bir kredi uyguladıkları yollar ve zamanlar dahil olmak üzere, müşterilerle ilgili her türlü analiz için tüm bir veri tabanı görevi görür. tercihler ve daha fazlası. Daha sonra bu bilgileri, müşterileri pazarlama amacıyla segmentlere ayırmak veya belirli ölçütlere uyan müşterileri kolayca aramak için kullanabilirsiniz.

2. Satışları artırmak için otomatik bir yol arıyorsunuz.

LMS, kişilerinizi düzenli tutmuyor, aynı zamanda satışları artırmanıza ve daha etkili pazarlama kampanyaları yürütmenize yardımcı olacak bir araç sunuyor. Bunlar:

Kurşun Üretimi. Sosyal medya, web sitesi ziyaretçileri, lider sağlayıcılar, gelen aramalar, bülten kayıtları ve daha fazlası gibi çeşitli kaynaklardan otomatik olarak müşteri adayları alarak yeni müşteriler bulun.

Email Marketing. E-posta listelerini otomatik olarak oluşturun, e-posta pazarlama kampanyalarını başlatın ve performansı ölçün. Kredi Yönetim Yazılımı ayrıca müşterilere ve satış yapma potansiyeline sahip müşterilere e-posta hatırlatıcıları gönderebilir – örneğin, terk edilmiş kredi başvurularını hatırlatarak, bunlarla ilgilenebilecekleri kredi ürünlerini veya promosyonlarını ve kaçırılan satış fırsatlarını telafi etmenin başka yollarını önererek. 19659002] 3. Potansiyelinizi hızlandırmak için otomatik bir yol arıyorsunuz

Güçlü bir LMS, potansiyel müşteriler üzerinde çalışmanıza izin vermez, böylece değerli zamanınızı boşa harcamazsınız. Kalite liderlerinizi filtrelemenin ilk seviyesini yapan, yapılandırılabilir bir altyazı motoru entegre ediyor.

Yazıyor. Önceden tanımlanmış kurallar veya ölçütlerle (Altyazı) otomatik olarak adayları nitelendirin ve filtreleyin. Böylece, puanlama için yalnızca Kredi Puanlama'ya gönderildiğinde kalite liderlerini harcamanız yeterlidir.

Puanlama. Kredi verenlerin bakış açısına göre, potansiyel müşteri adayları potansiyel müşterileri kabul etmek için yeterli değildir, çünkü her müşteri belirli bir maliyetle ilişkilendirilir. Taleplerin kabul edilmeden önce çeşitli kriterlere göre puanlanması gerekir. Piyasada liderlerin puan kazanmasına izin veren çeşitli Kredi Büroları vardır ve bazen de kabul edilmeden önce birden fazla Büro Doğrulama'dan geçmelidir. İyi bir LMS, birden fazla Credit Bureaus'un bu tür entegrasyonları, potansiyel müşterilere puan vermesine ve bazen de her bir Kredi Bürosundan (19659002) Doğrulama'dan geçmesi gereken sıralamayı tanımlama seçeneğine izin vermelidir. Şimdi, doğrulanması gereken kalite liderleri var. Sadece bu noktada, Ajanlarınız liderleri aramaya başlar ve Kredi Başvurusu'nun çeşitli doğrulama adımlarından geçer. Esnek bir Kredi Yönetim Yazılımı, doğrulama sürecini, çağrı kuyruğunu, farklı müşteri adaylarına acente tahsisini, iyi müşteri adayları için otomatik kaynak kredileri tanımlamanızı sağlar. Bu doğrulamayı geçen herhangi bir müşteri, Elektronik Kredi Anlaşmasını imzalayan müşterinin onayına hazırdır.

4. Kredi Onay Sürecini

Kredi Anlaşması'nı hızlandırmaya çalışıyorsunuz. Elektronik Kredi Anlaşması müşterileri borç verenle bağlar. Herhangi bir borç verenin seçimi, farklı kredi türleri veya ürünler için birden fazla kredi anlaşması yapmak ve her devletin borç verme kurallarına dayanarak kural ekleme veya kısaltma kabiliyetidir.

E-imza. Bu doğrulamayı geçen herhangi bir müşteri, E-Sign olarak adlandırılan Elektronik Kredi Anlaşmasını imzalayan müşterinin onayı için hazırdır. İyi bir Kredi Yönetim Yazılımı, dahili bir E-Sign mekanizmasına sahiptir veya DocuSign veya HelloSign gibi E-Sign Services ile entegre edilmesine izin verir. Yerleşik mekanizma maliyeti düşürürken entegrasyon, E-Sign Süreci için seçtiğiniz hizmeti kullanmanızı sağlar.

Kredi Onayı. Müşteri, E-Sign Belgesini imzaladıktan sonra, Ajan'ın Onay Yöneticisine gönderilen Kredi Başvurusu. İyi bir müşteri adayı durumunda, Kredi Yönetim Yazılımı'nda bir otomatik kaynak süreci tanımlanırsa, Kredi Başvurusu otomatik olarak onaylanır ve finanse edilmeye hazırdır. Diğer Kredi Başvuruları, Ajansın Yöneticisi tarafından onaylanır ve onay için finanse edilir.

5. Ödeme işlemeyi otomatikleştirmeye çalışıyorsunuz

Ödeme İşlemi. Kredi onaylandıktan sonra, fon için hazır olacaktır. Finansman hemen ya da her günün sonunda gerçekleşebilir. Etkin bir Kredi Yönetim Yazılımı, fonlamanın ne zaman ve nasıl gerçekleşmesi gerektiğini tanımlayabilmelidir. Genellikle, ödemeler ACH Sağlayıcıları aracılığıyla işlenir. Kredi Yönetim Yazılımı, bir veya birden fazla ACH sağlayıcısını borç verene dayalı olarak entegre edebilir.

İade İşlemi. Banka veya ödeme işlemcilerinden iade alma ve bunları LMS'de güncelleme oldukça yorucu bir iş olabilir. İade edilen işlem müşteriye bildirilmesi gereken bir NSF Ücreti veya bir Geç Ücret ile doldurulmalıdır. Seçtiğiniz LMS, bu bilgiyi otomatik olarak işleyebilme yeteneğine sahip olmalıdır.

Koleksiyon. Koleksiyonlar, herhangi bir borç verme portföyünün bir parçasıdır. Takipteki krediler, borç verenler tarafından tahsilat kurumlarına devredilebilir. Bu, devlete ve borç verene göre değişen bir kurallar dizisi izler. Seçtiğiniz LMS, kurallara uymak için gerekli olan araçlara sahip olmalı ve herhangi bir zamanda değişebilecek kadar esnek olmalıdır.

Doğru Kredi Yönetim Yazılımını Seçme

Kredi Yönetim yazılımına yatırım yapmaya hazır mısınız? Birçok farklı tip mevcuttur, bu yüzden doğru olanı seçmek, borç verme işiniz için işe yarayan anahtardır. Bir borç verenin potansiyel bir LMS Sağlayıcısı (19659002) 1'e sormaya ihtiyacı vardır. Pazarınız ve kredi türleriniz için mi inşa edilmiş?

2. Kullanımı ne kadar kolay? Çalışanları kolayca eğitebilir miyim?

3. Yazılım nasıl özelleştirilebilir?

4. Satış, pazarlama ve işimin diğer yönleri ile bana yardımcı olabilecek hangi özellikler var?

5. Zaten kullandığım üçüncü taraf sağlayıcılarla entegre etmek ne kadar kolay?

6. Yazılımı kullanmak için hangi sınırlamalar var?

7. Nişan modelleri ve maliyetlendirme seçenekleri nelerdir? Herhangi bir kurulum veya ek ücret var mı? Portföyümü genişletmem gerekirse ne olur?

8. İşletmem ve müşterilerin verilerini korumak için ne tür güvenlik özellikleri var? Bir kesinti olursa ne olur? Verilerim bulutta nasıl yedeklenir ve ona hemen erişebilir miyim?

9. Yardıma ihtiyacım olursa, ne tür müşteri hizmetleri sunuyorsunuz? Size her zaman ulaşabilir miyim, yoksa uzun bir geri dönüş süresi var mı?