数字营销

Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medya Pazarlamacılığında Başarılı Olmak İçin 4 İpucu

2010 yılında, Twitter 75 milyon kullanıcı hesabına sahipken, LinkedIn dünya çapında 50 milyon üyeye sahipti. Facebook, dünya çapında 350 milyondan fazla kullanıcıyla sosyal paylaşım sitelerini popülerlik açısından yönlendirdi. Bu ağ sitelerinin hızla yükselen popülaritesiyle, küçük işletmeler için sosyal medya pazarlaması, küresel pazara ulaşma ve potansiyel müşterileri hedeflemede hayati bir rol oynamaya başladı. Çevrimiçi pazarlamayı başarmak istiyorsanız, sosyal medya optimizasyonunun temel stratejilerini bilmek önemlidir.

Küçük İşletmeler için Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Başarılı Olunur?

Çoğu girişimci ve reklamcı bazen küçük işletmeler için sosyal medya pazarlamasını tercih ederken istenen sonuca ulaşmakta başarısız olurlar. Aşağıda bu pazarlama başarısızlıklarının riskini önlemek için bazı ipuçları verilmiştir:

1. Optimizasyonun gücünü kötüye kullanmayın. Arama motoru sonuçlarını işlemek için optimize ederseniz, birçok arama motoru içeriğinizi engelleyebilir. Doğru arama motoru optimizasyonu stratejileri ile, er ya da geç arama motoru sıralamanız artacaktır.

2. Sosyal ağınızı ilgili iş web sitesi sayfalarına bağlanarak genişletin. Teklifinizi tamamlayan ürünler ve hizmetler sunan web siteleri tanımlayın. Stratejik ittifaklar kurun, web sitesi bağlantılarını değiştirin ve birbirlerinin işini teşvik edin.

3. Sosyal paylaşım sitelerinde profilinizi oluşturduğunuzda, & # 39; Hakkımızda & # 39; sayfa yerine & # 39; Ana sayfa & # 39; sayfa. Bu, ziyaretçilerin web sitenizi ziyaret ettiklerinde bilmek istedikleri bilgileri sağlar.

4. Reklamlara daha fazla zaman harcamayın, ancak web sitelerinde yayınladığınız içeriğin kalitesine dikkat edin. Etkili ve anahtar kelime açısından zengin içerik sağlıyorsanız, içeriğiniz bu işi sizin için yapacağından, işletmenizi tanıtmak için fazla çaba göstermeniz gerekmez.

Küçük İşletmeler için Sosyal Medya Pazarlamasını Nerede Öğrenebilir

Küçük işletmeler için sosyal medya pazarlaması tekniği çok sabırlı ve başarılı olmayı planlarken dikkatli olmayı gerektiriyor. Piyasada, işyerinizi internette kurmanın stratejisini öğretebilecek birçok pazarlama rehberi bulunmaktadır. Çevrimiçi varlığını oluşturarak, küçük bir işletme hızla büyüyebilir ve geleneksel tanıtım tekniklerinden daha büyük bir müşteri tabanı elde edebilir.