数字营销

Küçük ve Orta Ölçekli Şirket Pazarlama ve Pazarlama İletişimi – 2017 İçin Önemli Tahminler

2016, duygusal olarak çaresizlik politikaları, yabancı uyuşukluk hikayeleri ve evde şiddete maruz kalan Amerikalılar ile sona erdi. İşletmeler de mütevazı ekonomik büyüme ve çalkantılı bir borsa ile boğuşuyorlar. 2017 başından beri hepimiz, tüketiciler ve organizasyonlar, çeşitli alanlarda belirsizlikle karşı karşıyadırlar.

Bununla birlikte, işletmeler kârlı büyüme için stratejiler geliştirmek, planlamak ve uygulamak zorundadır. Çeşitli meslektaşları ve müşterileriyle konuştuktan ve bir dizi uzman ve prognostörün yorumlarını okuduktan sonra, önümüzdeki yıl içinde küçük ve orta büyüklükteki B2B ve B2C işletmelerinde nelerin kaydedildiğini ele alalım:

1. 2017 yılında büyük ve küçük ölçekli pazarlamacılar ajans incelemelerini gerçekleştirecekler. Reklamveren Algılarının mevcut raporu (En İyi 100 ABD'li reklamverenin yaklaşık yüzde 90'ını temsil eden 420 pazarlamacıları temel alan) şaşırtıcı sayıda planlanmış gözden geçirmeyi ortaya koymaktadır:

·% 66'sı 广告 ajansı incelemeleri,

·% 65'i gözden geçirmeyi planlıyor arama ajansları

·% 64'ü medya ajanslarını gözden geçirmeyi planlıyor

·% 61'i dijital ajansları gözden geçirmeyi planlıyor.

Neden? Bir bütün olarak toplumda yetkililerin güveninin eksik olmasının ötesinde, pazarlamacılar ve kendi kurumları arasında doğru ya da yanlış bir güven de kaybolmuştur. Dolayısıyla, ajans ilişkiniz hakkında endişe duyuyorsanız, yalnız olmadığınızın farkında olun.

2. “Sözleşmeli işçi” istihdam eden şirketlerin sayısında, yani bağımsız sözleşmeli çalışanların ve serbest meslek uzmanlarının sayısında büyük artışlar olacaktır. Asgari ücret artışları, sağlık harcamalarındaki artışlar ve bordro vergilerinin artması ile karşı karşıya kalan şirketler, sabit emek maliyetlerini düşürmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ancak kısa ya da uzun vadede en üst düzey yetenekleri işe alma becerisi de çok fazla ivme kazandıran bir uygulamadır. Nitekim, Deloitte University Press'in yakın zamanda yaptığı bir ankette, önümüzdeki birkaç yıl içinde “işten ayrılan çalışanların işe alınması” planlamasında “yüzde 7'lik ciddi bir artış” ve “yüzde 44'lük bir artış” gösterildi.

Her türlü organizasyona enerji ve taze fikirler verirken, belki de alt çizginize biraz tasarruf sağlar.

3. 2017'de medya sahtekarlığı ve reklam engelleme artacak. Ulusal Medya Sahipleri Derneği tarafından, dijital medya şirketlerinden ajanslara akan açıklanmayan iadelerin sekiz aylık soruşturmasıyla ilgili pek çok şey ortaya çıktı. Bununla birlikte, dolandırıcılar için dolandırıcılık tespit sistemlerini aşma becerisi nedeniyle yaptıkları şeyi yapmaya devam etmek için teşvik vardır. Bu yaygın uygulama, ajansların medya tavsiyelerini (ve alt çizgileri) etkileyebilirken, açık bir şekilde müşterilerin en iyi çıkarları arasında olmayabilir.

Belki de daha önemlisi, pazarlarda reklam engellemenin çarpıcı büyümesi dijital medya için büyük bir tehdit oluşturuyor. Dünya genelinde en az 419 milyon kişi, akıllı telefonlarındaki reklamları engellemektedir; bu sayı, masaüstlerindeki sayıların neredeyse iki katıdır. Bu, dünyanın 1,9 milyar akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 22'sidir (PageFair – Reklam Engelleme Goes Mobile).

Dijital ve mobil medya artık gitmiyor, ancak bunları etkili bir şekilde kullanmak zordur. Ne için pazarlık ettiklerinden emin olmak için güvenilir profesyonelleri bulun.

4. Müşteriler ve destekçiler herhangi bir iş veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar için hayat kanı olduklarından, kuruluşların gerçek dünyadaki istekleri ve ihtiyaçları hakkında bilgi edinme çabalarını önemli ölçüde arttırmaları gerekecektir. Yaklaşık 700 üst düzey yöneticinin yeni bir McKinsey & Co. çalışması yaptığı sonucuna vardı: 1) şirketlerin sadece yüzde 6'sı, müşterilerinin ihtiyaçlarını çok iyi anladıklarını hissettiler; ve, 2) yüzde yetmiş iki müşteri içgörü bütçeleri yetersiz kabul edildi.

Yeni yazılım programları ile sosyal medya da dahil olmak üzere satın alma ve fikir bilgilerini her türden madencilik yaparak müşteri verilerinin miktarında bir patlama oldu. Rekabetçi olmak için, kuruluşlar bu yeni bilgiyi kullanarak bilgilerini genişletmeye devam etmek zorunda kalacaklar. Müşterilerinizi bilmeden hedefe yönelik bir strateji veya plan geliştirmeyi bile düşünmek akıllıca görünmüyor, bu yüzden doğru bilgileri edinme ve yorumlama becerileriniz olduğundan emin olun.

5. Olumlu bir müşteri deneyimi geliştirmek ve sürdürmek, pazarlamanın yeni kralı olacak. Kurumların güvensizliği yaygın görünüyor – ürünler geri çağrıldı, parolalar çalındı, on-line tweets devlet kurumları kadar güvenilirliği var. Çalışanlardan başlayarak, müşteriye daha iyi hizmet vermek, olumlu bir deneyim yaratmak ve tekrar satın alma ve müşteri tavsiyeleri almak için bilgi ve araçlara sahip olduklarından emin olun.

Güven yeni siyahtır. Bir markanın yaşamının tüm yönleri, her temas noktasında, tutarlı bir şekilde tutarlı bir şekilde teslim edilen güvenilirliği taşımalıdır.

6. Doğrudan postaların bin yıllarca kabulü ve kullanımı patlamaya devam edecektir. Evet, bin yıllıklar. Ve evet, salyangoz postası. Bu demografik, doğrudan postayı açmak ve okumak için en olası olanıdır. Nitekim,% 63'ü son 3 ay içinde açtıkları doğrudan postaya dayalı bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerini bildirmiştir (ABD'de doğrudan pazarlama ile ilgili Info Trend Çalışması).

Belki de spam, kesikli reklam ve anlamsız içerik ile su yüzüne çıkmışlardır. Ekranlara bakmaktan ve "yeni" bir ortam aramaktan yorulur. Sonuçta, bu teknoloji ile ilgili değil; etkinliği ile ilgili.

7. İnternetteki medya harcamaları 2017 yılında en büyük harcamalar için televizyonla bağlantı kurarken, daha fazla sayıda pazarlamacı, büyük medya harcamalarının çoğunluğunun geleneksel medya tarafından hala hesaba katıldığını fark edecek (% 65). Televizyon harcamaları yüzde 1 oranında artacak, radyo yüzde değişmeyecek ve sadece dergiler ve gazeteler düşüş gösterecektir (sırasıyla yüzde 5 ve 9). Ayrıca, satış promosyonu, telefonla pazarlama, doğrudan posta ve etkinlik sponsorluğu ile Pazarlama Hizmetleri kategorisi yüzde 2,8 artarak 237 milyar dolara çıkacak. (Reklamcılık Yaşı)

Pazarlama iletişimi dolarınızı nereye harcayacağınızı belirlemenin daha karmaşık hale geldiğini söylemekten de vazgeçiyor. Bu kadar başarılı olmanın anahtarı, en yeni "etkin" taktik aracı seçmek ve en "etkili" olanı seçmek arasındaki farkı anlamaktır. Bu, pahalı hatalara tahammül edemeyen küçük işletmeler için gittikçe önem kazanmaktadır.

8. Pazarlama ve pazarlama iletişimi stratejisinin, konumlandırmanın ve planlamanın geliştirilmesine önemli ölçüde daha fazla zaman ve akıllı düşünme getirilecek. Havas'ın 2015 yılında yaptığı "Anlamlı Markalar" çalışması, çoğu markanın dörtte üçünün iyi durumda ortadan kalkmasıyla ilgilenmeyeceğini söyledi! Dahası, çoğu marka bugünün İnternet özellikli alıcılarıyla buluşmak için stratejilerini güncellemedi. Bu alıcılar çok miktarda bilgiye erişebiliyor ve parmaklarının ucunda satın alma seçeneklerine sahip. Hayatta kalabilmek için markanızı oluşturucularına anlamlı bir şekilde tutmaya devam etmeniz gerekir.

Hem kar amaçlı hem de kâr amacı gütmeyen markaların rekabetten nasıl ayrıldıklarını ve değer önerilerinin tamamen inandırıcı olmasını kesinlikle sağlamaları gerekir. her fırsatta. Planınız hayata geçirildikten sonra, neyin işe yarayıp nelerin ölçülmediğini de bilmelisiniz.

Değerli Pazarlama ve Pazarlama İletişimi Danışmanları

2017, müşterileriniz, beklentileriniz ve hatta yüzlerce kişi ile ilgili bilinmeyenler ve endişeleri beraberinde getiriyor. çalışanların Önümüzdeki sene neye inanacaklarına ve kime güveneceklerine dair daha ihtiyatlı davranıyorlar. Bütün bu organizasyonlar bu konularla ve bu iklimde nasıl başarılı bir iş yapılacağının ikilemiyle karşı karşıyadır.

Birçok küçük ve orta ölçekli kuruluş, pazarlama ve pazarlama iletişimi bütçelerine ve planlarına yardımcı olmak için yerleşik ve bağımsız üst düzey danışmanlarla işbirliği yapmaktadır. – değerlendirmek, geliştirmek, geliştirmek ve uygunsa uygulamak. Bu düşünebileceğiniz bir şeyse, sektörler ve markalar arasında geniş B2B, B2C ve kar amacı gütmeyen deneyime sahip kişileri arayın. Medya tarafsız olan ve belirli bir disiplini satmayan danışmanlar arayın. Ve sonuçların analiz edilmesi konusunda tutkulu olduklarından ve “bunu bize anlatmaktan” istekli olduklarından emin olun, böylece adaylar gelişecektir.

Kârlı satış ve pazarlama iletişimlerini geliştirmek ROI, göz korkutucu bir görevdir. Sizinle ortaklık kurmak için doğru danışmanı bulmak biraz zaman alabilir, ama Yogi Berra'nın dediği gibi, "Yolda bir çatala geldiğinizde, onu alın."