在Unix / Linux

Linux veya Windows VPS Hosting sizin için uygun mu?

Bu nedenle, sanal bir özel sunucunun işiniz için yol olduğuna karar verdiniz. Tatlı! Kontrol, gizlilik, özel kaynaklar, gülünç harika donanım.

Artık bu ilk adımı attığınıza göre, bir sonraki VPS hosting kararınızı vermenin zamanı geldi – ne tür bir işletim sistemi için gitmeniz gerekiyor? [19659002] İki işletim sistemi seçeneğiniz var: Linux veya Windows. Bunlar, birçok şekilde benzerdir ve iş verilerinizi depolamanıza, uygulamaları çalıştırmanıza ve gerektiğinde kaynaklarınızı büyütmenize izin verme gibi temel işlevleri kapsamaktadır – kısaca bir VPS'nin neyle ilgili olduğu. Ama ikisi arasında da oldukça belirgin farklar var, bu yüzden karar verme sürecinize yardımcı olmak için her birinin artıları ve eksileri hakkında biraz daha ayrıntıya bir göz atalım.

Linux VPS

Belli ki duydunuz açık kaynaklı yazılımın Linux, bunun bilgisayar işletim sistemi versiyonudur ve get-go'dan serbest dağıtım ve işbirliği modeli altında geliştirilmiştir. Yenilik, istikrar ve performansıyla bilinir. Başka bir işletim sisteminden daha fazla bilgisayar donanım platformu için uyarlanmış olduğunu biliyor muydunuz? (Teşekkürler wiki).

Artıları:

Daha ucuz bir alternatif. Linux açık kaynak olduğundan, lisans ücretleri ile ilgili masraflar veya onunla çalışmak için herhangi bir özel yazılım sahibi olmak zorunda değilsiniz.

PHP gibi diğer açık kaynaklı programlama dilleriyle sorunsuz çalışır. açık kaynak uygulamaları gibi.

CentOS, Debian ve Ubuntu gibi bir çok OS seçeneği diğerleri arasında.

Eğer bir cPanel hayranıysanız, o zaman bir Linux VPS ile gitmelisiniz.

SSH Erişimi sayesinde, Windows muadilinden daha az sunucu yükü var ve daha iyi bir kontrole sahip olursunuz.

Eksileri:

Linux VPS, SSH üzerinden Windows arayüzü ile kolay veya sezgisel olmayan bir şekilde yönetiliyor.

Özetle, bir Linux VPS, açık kaynağı seven, bütçe dostu bir seçenek isteyen ve sunucuyu yönetmek için teknik becerilere sahip işletmeler için mükemmeldir.

Windows VPS

Bir Windows VPS çalıştırıyor, Artı, Windows, Microsoft'un tescilli işletim sistemi

Artıları:

Bir Windows VPS ortamı evde bir ton teknik veya BT becerisine sahip değilseniz, yönetilmesi daha kolaydır. Daha tanıdık bir GUI veya grafik arayüze sahiptir. Kullanımı gerçekten kolay – herhangi bir Windows kullanıcısı rahat hissedecek.

ASP veya ASP.NET'te geliştiriyorsanız, Windows ortamında bu komut dosyaları için entegrasyon ve destek var.

MS'li kullanıcılar için ideal SQL veritabanı Bu, aynı şirketten olduklarından, birlikte mükemmel çalıştıklarından emin olurlar, değil mi?

Zaman geldiğinde düzenli ve kesintisiz güncellemeler gibi Microsoft'tan gelen bir sürü destek.

Eksileri:

Daha pahalı. Windows, Microsoft tarafından sahip olunan bir ticari sistemdir, bu yüzden onları bunun için ödemeniz gerekir.

Linux, açık kaynak programlama dilleri ile entegrasyon açısından güçlü değil.

Özetle, eğer işiniz Microsoft programlarına ve yazılımlarına dayanıyor, Windows VPS özellikle Microsoft platformu ile en iyi şekilde çalışmak için tasarlandı.

Umarım yukarıda, hangi tür sanal özel sunucunun doğru olduğunu bildiğiniz bir yere götürürsünüz. Eğer.