数字营销

Mobil SEO Dijital Pazarlama Yeni bir Şubesi

Mobil SEO, dijital pazarlamanın yeni ve yararlı yönüdür. Yaşam tarzındaki değişiklikler ve diğer teknik özellikler, derin aşamalarda muazzam sonuçlara yol açmaktadır. Dijital dünyada, bir akıllı telefondan tabletlere ve masaüstü bilgisayarlardan dizüstü bilgisayarlara kadar prolif dönüşümler meydana geldi. Tüm dijital dünyayı parmaklarınızın ucunda almak, bu zorlu ortamın en çirkin ve en çirkin özelliği. Yapılan bir anket, mobil kullanıcıların% 86'sının internette arama yapmak, alışveriş yapmak ve hatta sosyal medya bölgelerine katılmak için internette gezindiğini belirtmiştir. Facebook, Twitter, LinkedIn, Slideshare, en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden bazılarıdır ve günümüz pazarında trafik kazanmak için en uygun yaklaşımdır.

Mobil SEO, dijital pazarlamanın en önemli özelliğidir. Dünya muazzam değişiyor. Bir örnek verelim:

El cihazları akıllı telefonlara tabletlere ve masaüstü bilgisayarlara tablet bilgisayarlara dönüşüyor. Bu, herhangi bir yerde keşfedilebilecek en yaygın örnek. Bu çok önemli örnekte, teknolojinin küçük bir alanda sınırlı kalmasına, aynı zamanda önceki dönüşümlerin yanı sıra yeni dönüşümlere de gömülü olduğuna da karar verebilirsiniz. Bu boğaz senaryosunda internet sitelerine cevap vermek tüm web sitelerinin gerekliliği haline gelmiştir. Ya bu rekabetçi dünyaya katılın ve rüyalarınızı bir brandaya çektiğiniz ya da kapattığınız şeyi elde edin.

Mobil SEO'nun Özellikleri:

• SEO + UX (Kullanıcı Deneyimi) = Mobil SEO: Bir araştırma toplam kullanıcıların% 61'inin bir iş aradığını ve% 59'unun bir işi gerçekten ziyaret ettiğini belirtmiştir. SEO + UX'in mükemmel bir karışımıdır. Duyarlı tasarım, daha az kaydırma ya da mizanpajı ayarlama gibi çeşitli sayısız harika hizmetler dizisi ile optimum bir göz atma deneyimi sunacaktır. Eşsiz özellik, masaüstündeki içerikle uyumlu tasarımın, mobil ekranda aynı görülebilir olmasıdır. [19659002] • Zahmetsiz taşınabilirlik ve bağlantı: Akıllı telefonlar, dış dünyayla bağlantı kurup hedef kitleyi çekmek için kullanılan çok yönlü ve çok yönlü cihazlardır. Kolay taşınabilirlik ve taşınabilirlik ile mobil cihazlar en hızlı ve övgüye değer araçlardır. Reklam nişinin geliştirilmesine yol açıyor.

• Mobil cihazlarda Sosyal Medya kullanımını arttırdı: Facebook ve Twitter, dünya nüfusunun yaklaşık% 80'inin ziyaret ettiği en çok ziyaret edilen ve geleneksel sosyal medya kanalları. Sosyal medya kanalı, trafiği kazanmak ve müşterileri potansiyel müşterilere dönüştürmek için en geniş bölgedir. Farklı cihazlardan gelen aynı URL'lere göz atmak, markanın en iyi şekilde sonuçlanan sonuçlara yol açmasıyla sonuçlanır.

• Akıllı telefona genişletilmiş arama: Arama yapmak veya hatta sadece sörf yapmak için akıllı telefonları kullanmak, ziyaretçilerin sayısını önemli ölçüde artırabilir. sayfa. GEO-araştırması, akıllı telefonlardaki haritaların yardımıyla mobil SEO'nun kazançlı yönüdür. Coğrafi hedefli izleyici büyük ölçüde çekilebilir.

• Küçük ekranla uyumlu web sayfaları: Duyarlı web sitesi Tam teşekküllü geleneksel web sitesi ile birlikte küçük ekranlar ile tam uyumluluk. Tasarım ile içerik, her ikisi de mobil cihazın ekranı ile uyumludur. Videolar ve diğerleri gibi yardımcı bileşenler web sayfasından ayrılmıştır.

• Mobil uygulama geliştirmeden daha ekonomik ve esnek: Mobil uygulamalar, yanıt veren web sitesini oluşturmadan daha pahalıdır. Çok yönlülüğün ve daha fazla dostluğun yeterliliğine sahip olan, mobil cihazlara uygun web siteleri çok daha elverişli ve en elverişlidir.

• Çevrimdışı medya ile entegrasyon: Mobil cihazlar, çevrimiçi ve çevrimdışı medya kullanımı arasındaki uçurumu en avantajlı hale getirmektedir. QR (Hızlı Yanıt) kodları. QR kodları basılı olarak görüntülenebilir ve daha sonra akıllı telefonlarla tarama yaparken, web sitesi URL'si, e-posta adresi veya SMS mesajı gibi elektronik mesajlaşmaya dönüştürülebilir. Akıllı telefon ve arasındaki bağlantı, markanızı önemli ölçüde etkileyebilir ve maksimum trafiği edinebilir.

Mobil cihaz, masaüstünde veya dizüstü bilgisayarda internette gezinmek yerine büyük bir fark yaratır. Sarı Sayfaları, Facebook, Instagram ve diğer benzer platformları optimize etmeyi unutmayın. Aynı zamanda web sitesinin kurşun dönüşümlerini de etkileyeceklerdir.