数字营销

Mobil Teknolojinin Uygulanmasıyla Perakende İşletmenizi Büyütün

Küresel perakende sektörü bir dizi dönüşüm geçirirken hızla ilerliyor. Ancak, perakende işlemleri için bir mobil uygulamaya sahip olmak, birçok e-mağaza ve mağaza perakendecisi için hala anlamsız. Ancak, senaryo şu anda oldukça farklı hale geldi. Mobil uygulama olmadan bir perakende işletmesini işletmek, girişimcilerin daha geniş müşteri ilişkileri açısından yeni fırsatları keşfetme konusunda birçok zorlukla karşılaşmasını sağlayacaktır.

Perakende Sektöründe Mobil Uygulamaların Önemi

Mobil teknoloji, insan hayatının içsel bir parçası haline gelmiştir. Dolayısıyla, perakende bir mobil uygulamaya sahip olmak, işletmelere, ürüne kolay erişim ve müşterilere bilgi depolaması konusunda büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Perakende sahipleri, mobil teknolojiyi kullanarak müşterileri bağlamayı düşünmeye başlamalıdır. Müşteriler bulacağınız ürünleri mağazanızdan satın almayı tercih edecekler:

  • Akıllı telefonlarından kolayca erişilebilen ilgili ürün bilgileri.
  • Kolay ve hızlı ürün kullanılabilirliği durumu.
  • Ürünün tahmini teslim tarihi
  • Apple Pay ve benzeri akıllı telefon uyumlu ödeme modları PayPal.

Bu gerçekler göz önünde bulundurulduğunda, bir perakende mobil uygulaması müşterilere rekabette önde olmalarını ve büyük ölçüde gelirleri en üst düzeye çıkarmaları konusunda büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Buradan sonra, aşağıdakiler için bir mobil uygulama oluşturmanın en önemli avantajlarından bazıları şunlardır: perakende işletmeler

Daha Büyük Müşteri Edinimi için Mobil Kuponlar

Bu bağlantılı ve hızlı tempolu dünyayı düşünürken, neredeyse her ürünü her yerde bulabiliriz. Böylece, arayış, müşterileri perakende mağazanızda nasıl gezdirecek? Tabela veya televizyon gibi geleneksel 广告 yöntemleri gerçekten pahalıdır. Aksine, mobil uygulama veya web sitesi üzerinden benzersiz satış noktaları ve mağaza içi indirimleri tanıtarak büyük bir kitle kitlesine kolayca ulaşabilirsiniz. Müşteriler bu mobil kuponları check-out kontuarında kullanabilirler.

Coğrafi tabanlı teknolojiyle kişiselleştirilmiş servis

Coğrafi tabanlı teknoloji perakendecilerin müşterilerin yerlerini takip etmelerine ve gerçekte ne aradıklarını belirlemelerine yardımcı olur. . Bu önemli bilgilerin toplanması, müşterilere özel indirim kuponları ile birlikte push bildirimleri göndermesine olanak tanır. Coğrafi temelli teknolojiyi uygulamak, girişimcilerin mevcut müşterilerini fiziksel mağazalarının yakınında takip etmelerine ve bunları tekrarlı satın almalarına yönlendirmelerine yardımcı olacak.

Kolaylaştırılmış ödeme süreci

Mobil teknoloji, bir büyüme güçlendiricisi olarak çalışıyor ve perakendecilerin uzun ömürlü olmasına yardımcı oluyor müşterilerle ilişki. E-ticaretin yükselmesiyle birlikte, perakende sektörü, çevrimiçi alışverişin alıcılara daha fazla kolaylık sağladığı için ciddi zararlarla karşı karşıya kalmıştır. Fiziksel bir mağazayı ziyaret etmek ve ödemeleri yapmak için uzun kuyruklarda durmak kesinlikle yorucu. Aksine, çevrimiçi alışveriş, müşterilerin sadece birkaç tıklama yaparak satın almasına izin veriyor. Bu boşluğu göz önünde bulundurarak, perakendeciler mobil teknolojiyi uyguladılar ve kuyrukları dağıtmak için mobil kredi kartı okuyucularını ve 'Scan & Go' ödeme uygulamalarını tanıttılar.

Perakende teknolojisine mobil teknolojinin uygulanmasının yukarıda belirtilen avantajları göz önüne alındığında, e-postaların bir mobil uygulama oluşturması gerekiyor. tüm alışveriş deneyimini daha kolay ve daha hızlı hale getirmek için.