在Unix / Linux

Neden CCNP Sertifikası?

CCNP Sertifikasyonu, Cisco Sertifikalı Ağ Uzmanı anlamına gelen Cisco'nun profesyonel düzey bilgisidir. BT ağında kârlı bir kariyere başlamak isteyen ağ çalışanları için en çok aranan niteliktir. Bu sertifikasyon genellikle becerilerini ilerletmek ve ileri düzey ağ kavramlarına uyum sağlamak isteyen CCNA'lar tarafından aranır. Bu bilginin kazanılması, bir profesyonelin kurumsal ortamlardaki LAN'ları ve WAN'ları planlama, uygulama, yönetme ve sorun giderme konusundaki uzmanlığını doğrulayacaktır. Ayrıca, kablosuz, ses, video ve güvenlik çözümlerini yönetmek için diğer profesyonellerle işbirliği içinde çalışacak bilgi sağlar.

CCNP Sertifikasyonunu kim yapabilir?

CCNP sertifikası, kurumsal ağların yönetiminde 1 yıllık iş deneyimi olan profesyoneller içindir. Artık bir sonraki adımı atmaya ve daha karmaşık ağ oluşturma görevlerine geçmeye hazır. CCNA sertifikalı profesyoneller genellikle kapsamlarını ve iş profillerini genişletmek için CCNP'ye geçerler.

CCNP Kursu Sonrası Kariyer Yolu

Ağ mühendisleri, ağ uzmanları, sistem mühendisleri ve destek mühendisleri gibi iş rolleri, ufuklarını genişleterek ufkunu genişletebilir. Bu ağ sertifikası. Yönlendirme ve Anahtarlama v2 üzerinde CCNP kursu, sadece fiziksel ağları değil, aynı zamanda geleceğimizin sanallaştırılmış ağını yönetmek için gerekli temeli sağlar.

Bu Kursun Kariyer Avantajları

Bilgi ve teknik becerilerin geliştirilmesi yanında, CCNP Yönlendirme ve Anahtarlama sertifikası profile bir güvenilir sertifika ekleyerek bir bireyin istihdam edilebilirliğini ölçeklendirir. Organizasyonlar Cisco sertifikasyonlarını fark eder ve bu nedenle isimleri gibi güvenilir başlıklar taşıyan profesyonelleri işe alır. Bir CCNP'nin ortalama yıllık maaşı yaklaşık. 117.000 $

CCNP Eğitim Öğrenme Hedefleri

CCNP Sertifikasyonuna kayıt aşağıdaki konuları içeren dersleri kapsayacaktır:

• CISCO IP Yönlendirmesi'nin uygulanması

• Cisco IP Anahtarlamalı Ağları Uygulama

• Cisco IP Ağlarında Sorun Giderme ve Bakımı

Tüm bu alanlarda uzmanlık kazanmak ve bu konuların her biri ile ilgili üç sınavı geçmek CCNP sertifikasyonuna hak kazanacaktır.

Neden CCNP Eğitimi

CCNP Eğitimi üç bölümden oluşmaktadır. Sertifikanın alınabilmesi için sınavların yapılması gereken sınavlar.

Sınav: 300-101 ROUTE

Eğitim Modülü: Cisco IP Yönlendirmesi'nin (ROUTE) Uygulanması

Sınav: 300-115 ANAHTAR

Eğitim Modülü: Cisco IP Anahtarlamalı Ağlarının (SWITCH) Uygulanması

Sınav: 300-135 TSHOOT

Eğitim Modülü: Cisco IP Ağlarında Sorun Giderme ve Bakımını Yapma (TSHOOT)

Yetkili bir eğitim merkezinden CCNP eğitimi, öğrenilenlerin asla boşa gitmeyeceğini garanti eder. Çevrimiçi laboratuvarlar ve gerçek zamanlı ortamdaki kapsamlı pratik oturumları ile, çeşitli eğitim merkezleri sınav, eğitim materyalleri ve laboratuarları içeren paketler sunmaktadır.