数据库

Neden CodeIgniter? Web Geliştirmede Eşsiz Faydaları

PHP web geliştirme için sayısız açık kaynaklı çerçeveyle, hem web sahiplerine hem de geliştiricilere yardımcı olan bir platform varsa CodeIgniter. Şimdi, bunu yapan şey bu yazıyla açıklamaktır. Ancak, çoğu tarafından bilinen CodeIgniter ile ilgili prensip yönleri sorunsuz geliştirme ve kesintisiz kullanıcı deneyimi. Bu, çoğu web sitesi sahiplerinin düştüğü şeydir çünkü onların çok beklenen web çözümlerinin en hızlı zamanda ve daha düşük maliyetlerle geliştirileceğini biliyorlar. Ayrıca, CodeIgniter tabanlı bir web çözümünü çalıştırabileceğiniz çok sayıda çarpıcı işlevsellik vardır.

# 1 Çevik Yaklaşım

Çerçevenin en önemli faydası, daha basit ve çevik bir yaklaşım benimsemesidir. Onunla bir çözüm üretmek için PHP dilini kullanabilse de, çerçevenin diğer bileşenlerinin kullanımı çok kolaydır. Arayüzü, siteyi sorunsuz ve hızlı bir şekilde geliştirmek için oldukça basittir.

# 2 Harika Programlama desteği

Özel bir çerçeve olan CodeIgniter, programlamanın birinci sınıf fonksiyonlarını sunar ve geliştiricilerde kodlama kolaylığı vardır. en seçkin yol. Her şeyi sıfırdan oluştururken, hiçbir yapılandırma kullanılmaz. Bu, daha sonra web sitesinin diğer yönleri için oluşturulduğu zaman kodu kullanabileceğiniz anlamına gelir.

# 3 En az yapılandırma gereksinimleri

Belki de daha az yapılandırma gereksinimine sahip en nadir çerçevelerden biridir. Kural ile çalışır, "Bir kez yaz, her yerde kullan. Programlama sırasında sadece 'config.php ile başlamalıdır" ve sonuç olarak veritabanı, kütüphaneler ve tüm dizileri yükler. Her zaman farklı programlama için veritabanı adını yazmaya gerek yok.

# 4 Kolay ve genişletilebilir

Pek çok teknik beceriye sahip olmayan pek çok kullanıcı için mükemmel bir PHP çerçevesi oluşturur. CodeIgniter ile daha az kod gereksinimi, kolay hata işleme, hızlı yanıt süresi, zorunlu olmayan "kurulum" nedeniyle doğru ve kolayca çözüm üretip çalıştırabilirler. Ayrıca, uzatılabilir. Bununla birlikte, bir ek kütüphane yazabilir, önceden var olan kitaplıkların modelini değiştirebilir ve web uygulamasının gereksinimine uyması için diğer öğelerde ince ayar yapabilir.

# 5 Güvenlik için dahili araçlar

Çerçeve, web sitesinin sahibine izin verir veya istedikleri güvenlik seviyesine karar verme ve uygulama. Filtrelenmiş giriş ve çıkış için varsayılan istisnai dahili güvenlik araçlarından bazıları olsa da. İkincisi, şifreleme ve şifre çözme gibi web çözümlerine üst düzey güvenliği sağlayan başka işlevler de var. Bunların altında, tüm veriler gizli bir kurulum yoluyla gönderilir ve alınır, yani hiçbir davetsiz misafir onları kesebilir.

Bu kusursuz avantajların dışında, CodeIgniter'i web geliştirme için kullanmanın diğer avantajları hızlı uygulama ve kurulum süresi, uygun dosya organizasyonu, büyük topluluk desteği adım adım geliştirme testi, kolay özelleştirme şablonları ve önbellek sınıfı.