数字营销

Neden Dijital Medya Kullanmalıyız?

Vikipedi'ye göre dijital medya, "dijital kodlar üzerinde çalışan elektronik medya" dır. Bu gerçekten bir 广告 perspektifinden ne anlama geliyor, gerçekten de internetin gerçekte olduğu gibi, büyük bir reklam! Bir şeyler hakkında bilgi edinebilir ve daha sonra öğrendiğiniz bilgiyi ve sürecinizi gösteren ürünler üretebilirsiniz.

Stamford Üniversitesi Dijital Medya Akademisi, 3D Animasyon, Film Prodüksiyon ve Web Tasarımı alanlarında sertifikalar sunuyor. Bu nedenle, "Dijital Medya" terimini kullanırken atıfta bulunduğumuz alanlar olduklarını proxy ile kabul edebiliriz.

Eğer dijital medyanın var olduğunu kabul edersek, farklı dijital medya türleri nelerdir ve daha da önemlisi işime nasıl yardımcı olurlar?

Web siteleri: İstediğinizi yapabileceğiniz bir web sitesi internet üzerindeki alanınızdır. Bununla birlikte, bir ürününüz veya hizmetiniz varsa, muhtemelen ürün veya hizmetinizi bu medya üzerinden satmak isteyeceksiniz. Alternatif olarak, bir başkasının ürün veya hizmetini web siteniz üzerinden satış ortağı olarak hareket edebilir ve ürettiğiniz herhangi bir gelir veya satışta ödül kazanabilirsiniz.

Bir web sitesiyle olan yetenekler, iş alanınız ile alakalı olduğuna inandığınız anahtar kelimeleri aramada son derece yüksek özelliklere sahip olmanın sağlanmasıdır. Bu zaman alabilir, arama motoru sıralamanızı iyileştirmek için göz önünde bulundurulması gereken birkaç önemli etken vardır: İçerik – Belirli bir alanın veya içeriğin ne kadar yüksek olduğu konusunda daha fazla içerik varsa, işaretlediğiniz bağlantıların sayısı artar. Web siteniz zaman içinde arama motorlarındaki konumunuzu artıracaktır. Bir web sitesinin yeteneği, olabildiğince fazla trafik oluşturmaktır.

Videolar: Video, doğru şekilde tanıtıldılarsa büyük trafik oluşturabilirler. Bu, aşağıdaki şeyleri yapmanın harika bir yolu olabilir: Bir ilişki kurmak ve gelecekteki müşterilerinizle ilişki kurmak. İçeriğinizi, başka türlü görmemiş olan insanların önünde almak. Belirli bir alanda uzmanlığınızı göstermek ve aynı zamanda trafik yaratmak!

Makaleler: Yazılı kelime, yaptığınız her şeyi açıklamanın harika bir yolu olabilir. Makale pazarlaması bunu yapmak için harika bir yol olabilir. Belirli bir konu veya konu üzerine düzenli olarak yazarken gerçekten aşağıdakileri oluşturabilirsiniz. Yine bu, içeriğinizi okuyan kişilerle ilişki kurabilir.

İçeriğinizi İnternet üzerinden dağıtmanın birçok yeni ve yeni yolu var. Bunlardan bazıları teknik yetenek gerektirir, bazıları satın almanız gereken bir yazılım gerektirir. Ancak içeriği oluşturmaya zaman ve emek harcıyorsanız, nasıl dağıtıldığını göz önünde bulundurmalısınız. Sadece sosyal yer imi koymuş olsanız bile, sitelerin yerleştirildiği web siteleri, bu son derece önemlidir.

Özet olarak, sosyal medya iş dünyasında iş yapan daha fazla insan olduğu için iş planınızın bir parçası olarak düşünülmelidir. Soru sen misin?