数字营销

Neden insanlar e-posta pazarlama düşünün iyi bir fikir mi?

İşletmeniz için dijital pazarlamaya zaman ve para yatırıyorsanız, e-posta pazarlamacılığının işletmenizi nasıl sunabileceğini duymuş olabilirsiniz. E-posta pazarlamacılığı, markanızı potansiyel müşterilere tanıtmanın, hatta sosyal medya gibi diğer stratejilerden bile daha iyi performans göstermenin en etkili araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. E-posta pazarlama kampanyası hizmetleri, bir nedenden ötürü bir nedenden ötürü var.

Dijital pazarlamaya yeni başlıyorsanız, muhtemelen başınızı güvensizlikle sallıyorsunuz demektir. Bu kuşak e-postaya nasıl girebilir? Pazarlamacılar, e-postanın yalnızca canlı olduğunu değil, yine de bu kadar alakalı, kullanımı kolay, ucuz ve en önemlisi etkili olduğunu biliyor. Bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturmaya yatırım yapmanın nedenleri.

1. E-posta Sınırlı Değil

Facebook'un aşamasını geçtikten sonra, işletme sahipleri ve reklamverenlere markalarını tanıtmak için bir şans verdik, yalnızca birkaç gizlilik sorunu ve algoritma değişikliğinden sonra geri almak için. Neyse ki pazarlamacılar için, Facebook çevrimiçi reklamcılığın bir yolunu açıyor, ancak mümkün olan tek ve hatta en iyi yöntem değil.

Burası e-postaların parladığı yerdir. Pazarlama stratejinizin tamamını yeniden yönlendirebilecek herhangi bir algoritma değişikliği hakkında endişelenmenize gerek yok. Aslında, kitlenizin kaybolması veya bir sonraki en iyi platforma geçmesi konusunda endişelenmenize bile gerek yok.

E-posta listeniz hala şirketinizden haber almak isteyen kişilerin bir listesi. Abonelikten çıkmayı tercih etseler bile, e-postalar yüzde 20'lik bir açık tarife oranına sahiptir – bu, Facebook metriğinden daha yüksek olan "bunu konuşan insanlar" dan daha yüksek bir orana sahiptir.

2. E-posta Zamanın Sınandığı Duruşunu Sunuyor … Sosyal Medyadan Daha İyi

Sosyal medya, hızlı bir şekilde ilerliyor, bu da yazılarınızın iki gün boyunca yayılma, verme ya da alma gibi eski haberler haline gelmesi anlamına geliyor. E-postalar iki günden uzun sürebilir, çünkü insanlar sosyal medya güncellemelerini tükettikleri kadar hızlı e-posta almazlar ve bu nedenle e-postalarınız kolayca aşamalı olarak kaldırılmaz.

3. E-posta Pazarlama, Diğer Dijital Pazarlama Stratejileri ile Entegrasyonu Kolaydır

E-postalarla, sosyal medya hesaplarınızı veya web sitenizi kolayca gömebilirsiniz. Hatta alıcılarınızı e-posta bülteniniz aracılığıyla sosyal medyada hesabınızı takip etmeye teşvik edebilir ve hatta düzenli olarak yeni blog gönderilerinizi kontrol etmelerini hatırlatabilirsiniz.

4. E-posta Göndermek Müşterilerinizi Tutmaya Yardımcı Olacaktır

Düzenli olarak e-posta göndermek, mevcut müşterilerinizin tekrar markanızdan satın alma şansını artırabilir. Aslında, tüm e-postalarınız satış sahaları olmak zorunda değildir; e-postalar, marka kişiliğinizi ve değerlerinizi belirlemek için bir yol olabilir ve hatta etkileşimli içerikle etkileşimi teşvik eder.

Harika bir örnek: ABD merkezli bir cilt bakım markası olan Glossier, abonelerine e-postaları rastgele içerikle gönderir. Müşterilerine "iyi günler" tanışmak için bir bebek keçi fotoğrafı. Bu sadece marka kişiliğinin harika bir göstergesi değil, aynı zamanda müşterilerinizi her seferinde sürüklemenin ve işinizi onlara hatırlatmanın harika bir yoludur.

E-posta pazarlama, en etkili dijital pazarlama stratejilerinden biridir. İlk birkaç teşebbüsünüz başarılı olmayabilir, ancak sürekli çabalarla yatırım geri dönüşünüz artacaktır. Pazarlama kampanyanızla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, birkaç e-posta pazarlama kampanyası hizmeti size yardımcı olmaya hazırdır ve genellikle yalnızca bir e-postayla gönderilir.