数字营销

Onayın Avantaj ve Dezavantajları

Tanıdık bir ünlünün veya kamuoyunun, ürün veya hizmetlerinizi desteklemeyi kabul etmesi durumunda, bu, markanızı tanıtmanın ve kamu bilincini artırmanın güvenilir ve karlı bir yolu olabilir. Ürünün onaylanması, marka bilinirliğini artırma ve gecede kayda değer satış kanalları oluşturma potansiyeline sahip geleneksel ve son derece etkili bir pazarlama stratejisidir – tabii ki doğru bir şekilde yapılırsa.

Ürün Onaylama – Neler Dahildir?

Ürün Tarafından Onaylama Marka yönetimi stratejinizin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Bir onay anlaşmasında çok fazla yer vardır, bu yüzden şirketinize uygun bir şekilde onay vermenize yardımcı olabilecek bir pazarlama ajansının yardımını almanız tavsiye edilir.

Her şeyden önce, ne tür bir ünlü ya da genel figürün sizin ile tam olarak uyumlu olduğunu belirlemeniz gerekir. marka. Birincil ve ikincil hedef pazarınız kimdir? İşletmenizin sahip olduğu ve markanızı ve markanızı marka bilinirliğini teşvik etmek için doğru bir şekilde temsil edebilecek ne tür 'ses' nedir?

Bir sonraki adım, markanızı onaylamaya istekli bir şöhret bulmaktır! Sürekli olarak onay paketleri sunan birçok ünlü kişi olduğu için bu zor ve zorlu bir adım olabilir.

Ürün Ciro – Önemli Hususlar

Yukarıdaki değerlendirmelerin yanı sıra, yasal, ticari ve düzenleyici hususlar da vardır. “Marka elçisi” nizi mal veya hizmetlerinizi tanıtmak için kullanırken aklınızda bulundurun.

Göz önünde bulundurulması gereken hususlar, görüntü hakları lisansının yanı sıra, geleneksel çevrimdışı pazarlama platformları ve sosyal medya gibi daha çağdaş çevrimiçi pazarlama yolları dahil olmak üzere çeşitli 广告 platformlarında ürün onayının kullanılmasını içerir. Kendiniz ve seçtiğiniz kamu figürü arasında bir sözleşme hazırladığınızda, bu konuların hepsi üzerinde anlaşmaya varılır ve üzerinde anlaşmaya varılır.

Ürün Onayının Avantajları

Ünlülerin veya kamuoyunun yardımıyla aşağıdakileri yapabilirsiniz:

• Marka bilinirliğini kısa bir süre içinde geliştirin

• Mallarınız veya hizmetlerinizle ilgili tüketici tutumlarını değiştirin

• Markanıza yeni bir bakış açısı katın

• Marka yönetimini geliştirin

• Markanıza büyük bir rekabet avantajı verin

• Bir markaya karşı uzun vadeli sadakat yaratın

• Uluslararası çapta tanınmış bir şöhreti kullanarak küresel ölçekte kültürel farkındalığı artırın

Ürün Ciro: Değerinize Değer mi Var?

Avantajlara rağmen, onaylama inanılmaz derecede zorlayıcı (pahalı değil) çevrimdışı olabilir. veya başarılı bir şekilde yürütmek için online pazarlama stratejisi. Sürekli olarak olumlu bir üne sahip ürünlerinizi onaylamak için doğru ünlüyü bulmanız önemlidir: aksi takdirde onayladıkları ürünler üzerinde olumsuz bir etki yaratabilirler. Son olarak, onaylanmış ürünün bütünlüğünü korumak için markanızı onaylayan ünlünün ünlerini koruduğu da önemlidir.