数据库

Online Kurslar Nedeniyle Akademik Yolları Değiştirmek

Eğitim şu anda deneysel bir aşamadan geçiyor ve alandaki en büyük oyunculardan biri çevrimiçi eğitim. Uzaktan eğitim veya çevrimiçi eğitimin bir avantajı, binlerce öğrencinin bir kursa gitmesine izin verebilmesidir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri, kayıt olmalarına ve e-öğrenme veritabanlarına erişmelerine davet ediyorlar.

Online Kursların Avantajları

Online eğitimin avantajlarından bazıları aşağıda verilmiştir:

1) Akredite edilmiş bir çevrimiçi eğitim platformu aracılığıyla çevrimiçi bir ders, öğrencilere daha önce sadece öğrencilere sunulan bir şey olan bilgi materyallerine erişim olanağı sağlar. kampüs kolejlerinde. Bir çevrimiçi kurs sadece kayıtlı dersleri, ses ve video klipleri içermez; Bu elemanlar bir öğrencinin bir konuyu anlaması için gerekli olmasına rağmen, hiçbir şekilde bir eğitmenin varlığını yerine getiremezler. Burada çevrimiçi eğitim platformları, öğrencileri bilgilendiren ve çözen çevrimiçi eğitmenlerin kullanılabilirliğini de sağlar. sohbet odaları, tartışma panoları, web semineri ve Skype gibi sosyal medya platformları aracılığıyla sorunlar. Bu eğitimciler, konuyla ilgili konuşmacılar aracılığıyla konuyla ilgili konuşup onlara tavsiyelerde bulunmak için ilgili sektörlerden nitelikli bireylere katılırlar.

2) Araştırmacılar, çevrimiçi eğitimin öğrencilere daha fazla sorumluluk, bağımsızlık ve motivasyon duygusu verdiğini keşfettiler. Bazı öğrenciler sürekli olarak omuzlarına bakan ve kendi başlarına bir şeyler keşfetmek isteyen öğretmenler için kullanılmaz. Uzak bir eğitim, kendileri için bağımsızlıklarını sürekli olarak denetleyen bir profesörün stresi olmaksızın, kendi bağımsızlıklarını ve projelerini kendi hızlarında bitirmelerine izin verdiği için onlar için iyidir. Ayrıca, sınıf çalışmalarında sık sık bu durumun dikkatini dağıtmaktan kaçınmaktadır.

3) Çevrimiçi kurslar, öğrenciye daha fazla anlayış sağladıkları için kampüsteki derslerden farklıdır. Bu kurslar öğrencilere ders materyalleri mi yoksa ödev projelerini yapmak için referans mı olduklarını öğrenmek için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar. Birçok çevrimiçi üniversite, öğrencilere öğrenme malzemesi sunabilecek devasa çevrimiçi kütüphanelere abone olmaktadır. Açık online derslere kayıtlı öğrencilerin okuma aktiviteleri, sınavlar, tartışma panoları ve forumlara erişimi vardır.

Birçok yüksek öğretim kuruluşu ve işvereni, çevrimiçi eğitimin önemini fark etmeye başlıyor ve önümüzdeki dönemde büyük bir talep konusu olmaya devam edecek. Yaşam deneyimi lisans programları gibi çevrimiçi kurslar ve çevrimiçi programlar bile eğitim forumlarında ve bloglarda çok popülerdir, insanlar gerçekten de çevrimiçi akredite üniversiteleri ve dereceleri ararlar.