数字营销

Ortak Pazarlamada Ortak Terimlerin Anlaşılması

İnternet'te bağlı kuruluş pazarlamasını her zaman duyuyor veya görüyoruz. Evet, oldukça basit bir süreç ve yapmak için fazla zaman almıyor. Gelirinizde en iyi sonuçları almak istiyorsanız avantaj sağlayabileceğiniz bir taahhüttür. Ancak, bağlı kuruluşlarla ilgili bazı temel hususları öğrenmek elbette, ilgili gelir elde etmek için yapmanız gerekenleri bilmeniz için gereklidir. Yeni başlayanlar için, bazı genel terimleri analiz edelim.

· Satıcılar, ortaklık programlarını tanıtan şirketler veya servis sağlayıcılar ve perakendecilerdir.

· İştirakçiler, ürünlerine ve hizmetlerine, sitelerine banner veya ürün bağlantısı yerleştirerek pazarlayan kişilerdir.

· Satış başına maliyet veya EBM, ürünü kurduğunuz ve satın aldığınız bağlantıyı tıklayan bir müşteri her defasında elde ettiğiniz gelir veya komisyon türüdür.

· Her bir Kurşun veya GBM başına maliyet, sitenizden belirli bir ziyaretçi olduğunda, bir bağlantıyı tıklayıp satıcının web sitesinde bir formu doldurduğunda aldığınız komisyondur.

· Tıklama veya TBM başına maliyet oldukça popüler. Bir müşteri sitenizdeki satıcı bayrağını her tıkladığında sorumluluk alırsınız.

· BGBM veya bin gösterim başına maliyet, tüccar tarafından 1000 gösterim için sabit bir ücret veya web sitesinde 广告ın veya banner'ın gösterilmesiyle belirlenir.

· Komisyonlar, birileri bağlantıları tıklattığında veya ürün satın aldığında her zaman alacağınız ayarlanan yüzde değeridir. Fiyatlar, ürünün fiyatına veya tüccarın ayarlanmış parametrelerine bağlı olarak değişecektir.

Ancak, tüm programların bunların tümünü programlarına dahil etmeyecek şekilde yönlendirilmesi gerekir. Her şey işin doğasına bağlı olacak ve büyük olasılıkla belirli bir önlemi tercih edeceklerdir. Bunlar, programa özel katılımınızın ilerlemesini ölçmek için temel önlemlerdir.