数字营销

Otel Pazarlama Kolaylaştı

Gitti, otelinizi dergiler, dizinler ve el ilanları aracılığıyla tanıtmanın günleridir. Bugün, bir otelden önce otel rezervasyonu yapmak için önce bir yer internet. Son 5 yılda% 73'ten fazla büyüyerek, internet üzerinden rezervasyon bugünlerde yüksek dalgalara gidiyor. Son raporlar, seyahatin bugün en büyük e-ticaret kategorisini oluşturduğunu, uçak bilet satışlarını yakından takip ettiğini ve 2012 yılında 700 milyar dolara ulaşan çevrimiçi seyahat endüstrisinin olduğunu göstermektedir. Bu sayı hızla artmakta ve geleneksel seyahat acentelerinin hizmetleri hızla terk edilip iptal edilebilmektedir. Açıkçası, otelcilik piyasası bugün internete gidiyor.

Günümüzde potansiyel müşterilerin ilgisini çekecek şekilde tasarlanan pazarlama stratejilerinde yenilikçi yaklaşımları benimseme ihtiyacını tanımlayan otel, internet üzerinden pazarlama yoluyla otel web sitesi tanıtımına başvurmaktadır. Bir otel web sitesinin ziyaretçilerin sayısını rezervasyonlara dönüştürecek kadar yetkin olması şarttır. Bir web sitesinin tasarımı, düzeni, yapısı, içeriği vb. Dönüşüm oranı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Zengin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) da bunun bir parçasını oluşturur ve güvenilir rezervasyon motorlarının ilk sayfasında bir otelin öne çıkmasını sağlar. Bugün bir otel web sitesi, müşterilerin otelden sanal bir tur almalarına, tüm mevcut bilgileri okumalarına, misafir yorumları ve derecelendirmelerini incelemelerine izin verir. Bu faktörlere dayanarak, tüketici daha sonra bir rezervasyon yapıp yapmamayı seçer.

Ancak, otel pazarlama araçlarının yenilikçi, daha az karmaşık ve kolay erişilebilir olması zorunludur. Görsel hikaye anlatımı, dijitalin geleceğidir. Otelin ve çevresinin büyüleyici resimlerini sergileyen keyifli ve çekici bir web sitesi, konukların dikkatini çeker ve aynı zamanda otel için rekabet avantajı sağlar. Bilgilerin yayılması, otel pazarlaması için başka bir araçtır. Ayrıca, otelin web sitesi, konuklara sunulan çeşitli olanaklar ve hizmetler hakkında aydınlatıcı bir hikaye örebilmelidir. Daha fazla müşteri memnuniyeti elde etmek için firmanın rekabet avantajı diğerlerine göre daha fazla vurgulanmalıdır.

Yakın tarihli raporlar, oteller kendilerini sosyal ağlarda pazarlamıyorsa,% 2'lik bir düşüş yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu göstermektedir. Her ay trafik ve görüntüleme sayısı aylık% 12 artar. İstatistikleri bir kenara bırakırsak, bir otelin internet pazarlama stratejisinin etkili sosyal medyayı içermesinin sebebi, tüm konukların burada olduğu için basit sebeplerden kaynaklanmaktadır! Yeryüzündeki her 13 kişiden yaklaşık 1'i bugün Facebook'u kullanıyor ve bunların yarısı her gün giriş yapıyor! Sosyal bir merkez olan Facebook, kullanıcıların görüntü, görüş ve yorumları paylaştığı, etkileşimde bulunduğu ve paylaştığı yerdir. Buna ayrıca bir dizi seyahat bilgisi de dahildir. Otelinizin sosyal sahnede aktif olmasını sağlamak, yeni misafirler talep etmek ve eskileri korumak için hayati bir araçtır.