数字营销

Pazarlama Yatırımına Geri Dönün En Üst Düzeyi

Borçları daha iyi çevrimdışı veya çevrimiçi pazarlama çabaları, farklı tepki ve düşünce okullarına sahiptir. Bir yandan, "eski okul" pazarlamacıları, çevrimiçi etkinin en aza indirilmesi için yapılan çevrimdışı çabalara sıkı sıkıya inanıyor. Öte yandan, "yeni okul" pazarlamacıları tam tersi; Ancak bu iki grubun her biri kendi yolunda haklıdır. Çevrimdışı ve çevrimiçi pazarlama her ikisi de kendi yollarında benzersizdir, her ikisi de kendi ağırlığında pozitif ROI sağlar; Henüz tamamlandığında, doğru yapılırsa öldürücü bir kombinasyondur.

Hiç kimse bir çevrimdışı (TV, Radyo, OOH, Baskı … vb.) Kampanyasının elektronik bir perakendeci için ayağa kalkma olasılığını inkar edemez, bir emlak geliştiricisi için soruşturmayı, bir FMCG'nin satılan birimleri sayısını sorgulayamaz. örnek. (Bazı durumlarda tamamen yanlış anladıklarında – bir kaç yıl önce, yaratıcı mesaj ve ZERO pazar payı için 广告 ödülleri kazanan peynir markasını hatırlıyor musunuz?).

Bir elektronik perakendecinin bu örneğine dayanarak, belirli bir LED TV'yi desteklediklerini söyleyin; Eğer reklamı gördüyseniz, çevrimiçi (check-in, özellikler … vb.) Kontrol etmek isteyebilirsiniz – yani 21. yüzyılda yaşıyorsanız – istediğiniz bilgiyi bulamayın (yol tarifi, iletişim numaraları) tanıtımını yaptığınız belirli bir perakendeci veya ürün için çevrimiçi, özellikler, kullanılabilirlik … vb. & web sitesi). Yapılacak bir sonraki mantıklı şey rekabete, yani potansiyel kayıp işlere bakmaktır.

Bu, her iki çabayı birleştirmenin daha büyük bir etkiye yol açabileceği, dolayısıyla yatırım geri dönüşünüzün pazarlama çabalarınızdan en üst düzeye çıkarılabileceği yerdir. Nasıl yapılacağı, ancak ilk önce kendimizle ilgili temel bilgileri hatırlatmak isteriz:

Web sitesi: Web sitenizi veya dijital varlığınızı her türlü pazarlama materyalinde tanıtın: E-posta imzaları, broşürler, broşürler, posterler, kartvizitler, açık hava, basın ve hatta televizyonda . Dijital varlığınız, iş yeriniz gibi 7/24 canlı. Bu, potansiyel müşterilere, kendi boş zamanlarınızda ürününüz / hizmetiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha fazla bilgi edinmek için başka bir temas noktası sağlayacaktır. Ayrıca, 30 sn'lik reklamda ne kadar bilgi sıkıştırabilirsiniz?

Tutarlılık: Temellerin bir diğer önemli ve hayati unsuru. Mesajınız, görünüm ve izlenim tutarlı olmalıdır. Neden bildiğimiz ve güvendiğimiz bir marka ile "rahat" hissediyoruz? Bir fast food restoranına gittiğinizi ve tutarlı bir kimliğine sahip olmadığını hayal edin. Her mağazada bir tema var; her temanın farklı bir görünümü ve hissi vardır. Biri değeri arttırıyor, diğeri sağlığı ve refahı teşvik ediyor. Bu bir karmaşaya dönüşür. Çevrimiçi varlık da tüm görünüm ve his ile tutarlı olmalıdır. Bu önemsiz gibi görünüyor, ama bu nasıl yiyecek ve içecek için şok oldu.

Biçim: Bir beden herkese uymuyor. Basın metinleri ve ayrıntılar nedeniyle açık bir tabelada güzel görünmeyecek. Ayrıca, çevrimiçi dünyada da iyi görünmeyecek, çünkü web sitenize giriş yapmak, bana buraya getirdiğiniz araçtan daha fazla bilgi vereceğiniz anlamına geliyor (site / mağaza … vb). Ayrıca, 21. yüzyılda üç çeşit ekranımız var. TV olarak adlandırılan BIG; Bilgisayar / dizüstü bilgisayar ve küçük boyutlu tabletler ve akıllı telefonlar olarak da bilinen ortam. Büyük ekranda etkileyici görünebilecek küçük bir ekranda aynı görünmeyecek. Her aracın uygun formatta, ancak aynı tutarlılık ile ele alınması, bakılması ve hissedilmesi gerekir.

Temel bilgilerin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra, pazarlama yatırımınızı en üst düzeye çıkarmak için diğer ipuçlarına ve ipuçlarına bakalım.

1. QR Kodu:

Bir QR Kodunu pazarlama materyalinize yerleştirmenin önemi ve etkinliği hakkında çok fazla tartışma var – QR Kodlarını bilmiyorsanız, lütfen ziyaret edin ( http://en.wikipedia.org / wiki / Qr_code ) daha fazla ayrıntı için – soru şu: kaybedecek neyin var? Deneyin, basılı reklamınızda veya posterinizde bir yer ayırın ve etkinliği test edin. Kısa bir süre önce, bir araba markası QR kodlarını kullanmaya başladı, aslında kendi çevrimdışı pazarlama çabaları potansiyel müşterileri internete zorluyor ve web sitelerine trafiği yönlendiren araçlardan biri olarak QR kodunu kullanıyorlar … Deneyin ve yaptık. işe yaradı.

2. Görünürlük:

Tanıtımını yaptığınız ürün / hizmetin, tüm özellikler ve mevcut resimlerle birlikte istenen açılış sayfasında ekranın üst kısmına yerleştirildiğinden emin olun. Siteye trafik yönlendiren bir nokta yoktur, sadece ne planladığınızı bulmama ya da iç sayfalarda gizlenmiş bir yer yoktur. “Hemen şimdi al” ı teşvik etmek her zaman temettü ödüyor. Teklifiniz / teşviğiniz ile yaratıcı olun.

3. Ücretli Arama:

Ücretli arama stratejinizin bir parçası olarak her zaman çevrimdışı anahtar kelimelerinizi (satış hattı, ürün adı, vb.) Kullanın ve platformlar arasında tutarlı bir ileti gönderdiğinizden emin olun. En üst yerleşimi sağlamak için tanıtımını yaptığınız ürün / hizmetin anahtar kelimeleri için daha fazla kaynak ayırın. Bunun yanı sıra, kitlenize etkileşim için ek bir temas noktası sağlayın.

4. Sosyal Medya:

Tanım olarak "Sosyal" (dictonary.com'a göre): "başkalarının arkadaşlıklarını aramak ya da zevk almak; arkadaş canlısı, sosyal, sosyalizm". Bu, tam olarak, markaların kitleleriyle etkileşim kurmak için ne yapması gerektiği. Markalar, ne kadar harika ya da benzersiz olduklarını söylememeli; daha ziyade hem ürün hem de müşteri ile alakalı içerik sağlar. Bu başarmak çok zor, ancak doğru partnerle değil. Son olarak, izlemek için yayınınıza bir bağlantı ekleyin. Dijital Pazarlama'nın birçok avantajından biri, izleme ve YG hesaplamasıdır.

Uygulamayı başlatmak, hatta mevcut uygulamayı düzeltmek için asla geç değildir. Önemli olan, & # 39; Will & # 39; & # 39; Will & # 39; şeyleri farklı bir şekilde denemek, yeni olasılıkları araştırmak ve hatalardan ders çıkarmak. Peynir markası hakkında yukarıda verilen örnek, farklı bir şey denemek ve hatalardan öğrenmek için "Will" in tipik bir örnek çalışmasıdır. İlk çabalarının etkileri bir felaket olsa da, hiçbir zaman yeni bir şey denemeye razı oldular. Geçen yaz tekrar yaptılar; ama bu sefer doğru yapıldı. Her zaman farklı bir şey denemek için iradeye sahiplerdi ve tam entegre bir kampanya yaparak, mızrak uçları olarak TV & Digital ile yaptılar. Hatalarından öğrendiler ve Dijital Pazarlama şeklinde yeni bir şey denediler.

Epic başarısı, tüm KPI: pazar payı, satış, dağıtım, gelir, TOM marka bilinirliği, marka yakınlığı, katılım, … vb. Markalara karşı tam bir algı değişikliği ile karşılandı – From Zero 6 hafta içinde Kahraman'a. Pazarlama yatırım getirisini en üst düzeye çıkardıklarına inanıyor musunuz?