SEO

PHP, SEO ve Örümcekler – Oh My!

Dinamik veritabanı tabanlı siteler, Content Management Systems (CMS) ve PHP sunucu tarafı komut dosyası kullanımı ile çok popüler hale geldi ve kurulumu ve yönetimi nispeten kolay hale geldi. Aynı zamanda çok az gerçek içeriğe sahip bir fantezi görünümlü site veya aynı içeriğe sahip birden çok URL gibi SEO'nuza zarar verebilecek otomatik olarak oluşturulmuş kodlar oluşturmak da mümkündür.

Arama motorları sürekli olarak değişiyor ve değişikliklere yanıt olarak değişiyor. yol bilgisi web'de sunulmaktadır. PHP sayfalarının dahil edilmesini sağlamak için bir zamanlar gerekli olan stratejiler artık gerekli değildir.

Bir PHP sayfasının bir statik HTML sürümü oluşturmak yararlı oldu, böylece tüm "içerir" indekslenebilir. Şimdi, örümcekler, bir tarayıcıda görüntülendiği gibi bir PHP sayfasındaki tüm içeriği "görebilir".

"? & =" Ifadesini içeren dinamik URL'leri önlemek için ihtiyatlı davrandılar – şimdi, arama motorları listesi URL'leri dinamik değişkenler ile. Ancak, bunları en fazla üç değişkenle oluşturmak en iyisidir. Bazı değişken yüklü URL'ler listelenebilir, ancak herhangi bir içerik / açıklama olmaksızın arama sonuçlarında listelenebilir … Arama motorları yöntemlerini geliştirdikçe daha fazla gelişme için bizi izlemeye devam edin.

Popüler Apache sunucusunu çalıştıran birçok ana bilgisayar ile geliştiriciler PHP'nin HTML belgeleri içinde PHP kodlarının işlenmesine izin vermek için .htaccess dosyasını değiştirerek ve httpd.conf'u yapılandırarak daha az sayıda değişkenle daha kısa URL'leri etkinleştirerek PHP'nin kullanımını genişletiyorlar. Web barındırma sağlayıcınızın destek ekibi, bu özelliklerin siteniz için kullanılabilir olup olmadığını size söyleyebilmelidir.

PHP siteniz için SEO'ya ortak bir yaklaşım benimsemek, geliştirici, web yöneticisi ve web sunucusu arasında işbirliği ve koordinasyon gerektirir. "Gizli yöntemler" ve "garantili sonuçlar" ile "SEO Uzmanlar" dikkat – arama örümcek kludge bugün yarın sıralama zarar verebilir.

Açıklayıcı ve akılda kalıcı bir sayfa başlığı SEO temel unsurlarından biridir – veya siteniz PHP kullanmıyor – bu, arama motoru listenizin bağlı başlığı haline geldiğinden. Belirli bir sayfa hakkında kısa bir kapsülle birlikte markayı teşvik etmek için sitenizin adını başlıkta kullanın. Başlığın tarayıcı penceresinin üst kısmında ve menü çubuğunda görüntülendiğini unutmayın, bu yüzden kısa bir süre, 160 karakterden daha az olsun. Birden fazla sayfada aynı başlıkları kullanmaktan kaçının (bu, dinamik olarak oluşturulan başlıklar ile kolayca yapılabilir) çünkü bunlar ayrı ayrı listelenmemiş olabilirler ve ayrı olarak listelenmişlerse, kafa karıştırıcıdır. Açıklama ve anahtar kelimeler için meta etiketler SEO için daha az önemli hale gelmiştir – ancak bu onları unutmanız gerektiği anlamına gelmez.

Statik HTML sitelerine uygulanan SEO temel ilkeleri dinamik PHP siteleri için de geçerlidir:

  • Çekici bir tasarımda sunulan ilgi çekici ve değerli içeriği sağlayın.
  • Kod hatasız ve standartlara uygun olmalıdır.
  • Konunuza uygun anahtar kelimeler kullanın. Arama motoru listelerinize zarar verebilecek "hileler" kullanmaktan çekinmeyin.
  • Sık sık güncellemeler, etkileşimli özellikler, üyelik kaydı, katılımlı bültenler ve uygunsa "freebies" – yarışmalar, eşyalar, indirmeler ve diğer kaynaklar ile tekrar ziyaretleri teşvik edin.
  • Sitenize, kopyala ve yapıştır koduyla bağlantı kurmayı teşvik edin. Karşılıklı bağlantılar, ortaklıklar oluşturmak ve sayfa sıralamasını geliştirmek, ancak hantal "site" ve diğer web sitelerine değersiz web site spam'ları barındırmaktan kaçınır.
  • Site haritası oluşturma gibi arama motorları tarafından sağlanan araçlardan faydalanın.
  • SEO ipuçları ve yöntemleri için bazı bağımsız forumları göz önünde bulundurarak, arama motoru hatalarını okuyarak kendinizi eğitin.

Daha fazla bilgi için birkaç kaynak:

Dinamik İçeriği Optimize Etme

http://www.highrankings.com/issue065.htm#seo

Arama Motorları ile Dinamik Sayfalar Oluşturma Mind

http://phpbuilder.com/columns/tim20000526.php3

Yüksek Sıralama (r) Arama Motoru Optimizasyonu Forumu> Technobabble> Dinamik Olarak Oluşturulan Site Sorunları

http: //www.highrankings.com/forum/index.php?s=c5e371a3bec60ac7e650447c430abfd4&showforum=25

Digital Point Forums> Pazarlama> Arama Motoru Optimizasyonu> PHP, HTML fark eder mi?

http: //forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=53280

PHP içinde .html Dosyaları Açma

http://www.desilva.biz/php/phpinhtml.html [19659027]