数字营销

Prostat İncelemesi – Evde Dijital Rektal Muayene

Başlangıçta "neden prostat kendi kendini muayene gerekiyor" sorusunu ortaya atmalıyız. Çoğu erkek doktorları görmekten çekinir. Dijital rektal muayenenin (DRE) bazı erkeklerin koruyucu sağlık muayenelerini aramasını caydırıcı olabileceğini biliyoruz. Bu noktada oldukça kesin olan kanıt, bir hastane veya klinikte hem prostat spesifik antijen (PSA) kan testi hem de DRE'yi içeren serbest prostat kanseri taramaları sunulduğunda, çevredeki toplum üyelerinden katılım oranları şöyledir: PSA kan testi tek başına önerilirse her zaman daha düşüktür. Yalnız PSA verilirse daha çok erkek katılacaktır.

Bu adamları "canlandırmak" için pörsuran etmek ve onlara aşağılayan bir test sürmek yerine, onlara bir alternatif sunabiliriz. Bazıları prostat kendi kendini sınamanın değerine kuşkuyla bakarken, bu şüphecilerin, erkekleri doktorlarından prostat muayenesine maruz bırakmaktan başka bir alternatifi olmamıştır.

Prostat kendi kendini muayene edecek erkeklerin bu öz sınamalarını nasıl yapacakları konusunda eğitildiklerinde daha fazla değer ve etkinlik. Erkekler, internette mevcut, hangi doktorların tekniği sergilediği videoları izleyerek prostat muayenelerini nasıl yapacaklarını öğrenmek zorundadırlar. Ayrıca, prostatın diyagramlarının skorlarını görmeleri gerekiyor, çünkü kendi kendini muayene yaptıklarında ne bekleyeceklerini biliyorlar.

Zaten bütün erkekler, ancak 15-35 yaşları arasındaki erkekleri aylık testisler yapmaya teşvik ediyoruz Kendi kendine muayene. Erkekler kendi testislerini inceleyebilirlerse, o zaman olgunlaşır ve prostatlarını nasıl öğrenirlerse kendi prostatlarını kontrol edip kendi prostatlarını inceleyebilecek kadar yetenekli olurlar.

Erkekler bazen bir doktorun bir parmağınızı taktığını düşünür ve sonra doğrudan kendilerine dokunurlar prostatları. Bu algı doğru değil. Parmak (veya rakam) rektum içine sokulur, ancak parmak bağırsaklarda bulunur ve bu da ayrılır ve prostat bezinden farklıdır. Esasen doktor veya kendi kendini muayene eden hasta bağırsağın duvarı üzerine bastırıyor ve böylece bağırsak duvarı altındaki prostat bezinin arka yüzeyini hissedebiliyor. Bununla birlikte, bağırsağın duvarı, prostatın tamponunu etkili bir şekilde tamponlar; bu nedenle, herhangi bir düğüm veya şüpheli alan, bu tampon ile hissedilebilecek kadar büyük olmalıdır. İdeal olarak, muayene eden kişi prostatın yüzeyine direkt dokunabilmek ister fakat bağırsağın duvarı üzerinden hissetmenin yakın bir yerini bulması gerekir.

Unutulmaması Gerekenler [19659002NormalbirprostatcevizinbüyüklüğündedirProstatlarbirlimonunboyutunakadarbüyütülebilirBüyümüşprostatiçinmuhtemelnedenlerBenignProstatHiperplazisiveyahormonaldengesizlik(aşırıestradiolveyadihidrotestosteron)veyaprostatittirErkekleryaşlandıkçaAndropozdediğimizbirdönemegirerler;kadınlardamenopozabenzemektedirNormaldeerkeğinyaşamınınsonunakadarsürenAndropozesnasındavücuttestosteronçokazüretirvetestosteronileöstrojenarasındadengesizlikmeydanagelir

Erkeklerde östrojen seviyeleri serum östradiol seviyesi ile ölçülür. Hem estradiol hem de dihidrotestosteron, güçlü testosteron şekli, tahriş edebilir ve prostatın genişlemesine neden olabilir. Klinik çalışmalarda östradiol düzeylerinin yükselmesi prostat kanserine neden olduğu gösterildi; dihidrotestosteronun prostat kanseri gelişimini hızlandırdığı biliniyor ancak kansere neden olduğu görülmüyor. Bir prostatın neden büyütülebileceğine ilişkin üçüncü bir açıklama, hastanın prostatiti varsa şudur.

Prostat, yarı yarıya kesilmiş portakal hamuruna benzemektedir. Portakalın tohumu gibi yumuşak hamurlara karşı sert bir şey hissederseniz, bu prostat kanseri için şüpheli bir alan olur.

Hatırlamanın Önemli Noktaları

Prostat kendi kendini sınamasında parmak, elin avuç içi aşağı ve el işaret parmağının üst kısmındaki tırnakla birlikte rektum içine sokulmalıdır. Özellikle bunu ilk kez denediğinizde avucunuzla parmağınızı yerleştirip çivilemek çok daha doğal hissedeceksiniz. Bir sabunla kendinizi temizlerseniz, doğal olarak elinizin avuç içi yukarıya bakar ve tırnaklarınız aşağı bakarken sabunu tutardınız. Ancak, elinizi döndürmeyi öğrenmeniz ve elinizin avucunun aşağı bakması ve parmak çivi örtüşmesini öğrenmeniz gerekir, böylece prostatın tırnak yerine parmağınız üzerindeki pedini kullanarak hissedebilirsiniz. En azından parmağınızı doğru konuma yerleştirmeye çalıştığınız ilk beş defa garip hissedeceksiniz.

Prostat, ceviz gibi şekillendirilmedi; bunun yerine kalp şeklindeki bir nesnenin üst kısmı olarak sunuluyor. Çoğu erkek sol üst lob, üreathra'nın geçtiği ve median lob bulunduğunu ve prostatın ve sağ lobun etkili bir şekilde ikiye bölündüğünü bulur. Biraz uygulama ile hangi lobuna dokunduğunuzu ve loblar arasındaki küçük farklılıkları görebilirsiniz.

Evde prostat kendi kendini muayene yaptığınızda, prostatın ilerlemesini sağlamak için öne eğmeniz gerekecek Dışa doğru fırlar ve daha kolay hissedilebilir. Düz durursan, prostatın aşağı doğru (bacaklarının yönüne) gelecek ve dijital rektal muayeneyle kendini hissetmek daha zor olacaktır.

Kendinize, elde edebileceğinizden daha kapsamlı bir prostat sınavı verin. bir aile doktoru. Prostatın her mevcut yüzeyi üzerinde en az üç kez gidin ve her seferinde farklı dairesel hareketler kullanın. Kendi evinizin mahremiyetinde, prostatınızı incelemek için en az bir tam dakika ve tercihen iki dakika sürebilir. Amacınız herhangi bir kanser düğümünü (sert yüzey) bir pirinç tane boyutunda tespit edebilmek. Prostat üzerinden bir kez hızlı bir parmak dalgası ile o detaya kadar şüpheli bir düğüm hissetmeyeceksiniz.

Demek ki aile doktorunun ofisini ziyaret ettiğinizde doktor parmağını sokar ve onu hareket ettirir hızlıca prostatın üzerinde, bütün kontrol üç veya dört saniye sürüyor, bu bir detay prostat kontrolü değil. Bu cahil bir şey, bir pirinç tanesi büyüklüğünde kanseri tespit edemedi. Ve amacın bu;

UYARILAR

Prostatın nasıl kontrol edileceğini öğrenmek için zaman ayırmak istemiyorsanız, prostat kendi kendinize sınav yapmaya kalkışmayın. İnternette mevcut klinik uygulama yönergelerini gözden geçirme. Sağlığınız risk altındadır; ancak prostat gibi yumuşak dokular üzerindeki normal ve anormal yüzeyleri ayırt etme zihinsel kapasitesine sahipseniz kendinize güvenin. Normal ve anormal yüzeyleri ayırt edebileceğini düşünmüyorsanız, bu kontrolü kendi kendinize yapmaya kalkışmamalısınız.

Prostat Kendi Sınavının Faydaları

hasta, yılda sadece bir kez düzenli olarak prostatı kontrol edebilir (erken teşhis erken tanıya ve daha erken tedaviye neden olur). Prostatınızı üçer aylık dönemlerde veya prostatınızın hangi durumda hangi frekansta tercih ettiğinizi kontrol edebilirsiniz, ancak kendinizi yıllık bir çek ile sınırlamanız gerekmez.

İkincisi, prostat kendi kendini muayene yöntemlerini öğrenmek için kendilerini eğiten erkekler, erkekler sıklıkla dijital rektal muayene ile ilişkili olan beceriksizlik ve utanç verici davranışlardan kaçının. Üçüncüsü, erkekler her ziyarette DRE'ye veya prostat kontrolüne başvurmaları istenecek endişesiz doktorları düzenli olarak ziyaret edebilir.

İlgi duyan okuyucu bu makaleyle ilişkili öğretim videosunu görüntülemelidir. Video adresinde bulundu: http://www.michaelguth.com/?p=1155