SEO

SEO Faktörleri ve 2018'de Dijital Pazarlama Stratejilerine Etkisi

Bildiğiniz gibi, Google her yıl arama sıralaması algoritmalarını sürekli geliştirmektedir.

2017'de – Google AMP (Accelerated Mobile Pages) ortaya çıktı.

2018'de, birçok yeni trend ortaya çıkıyor. SEO Faktörleri

Bunlar 2018'de SEO'daki yeni trendlerden bazılarıdır –

1. Arama Motoru Sonuç Sayfası (SERP) Özellikleri – SERP özelliği, AdWords, haber bloğu, zengin snippet'ler ve site derecelendirmeleri gibi bir arama motoru sonuç sayfasında gösterilen herhangi bir inorganik sonuçtur. Bu özellikler mevcut bir sonuca görsel bir katman ekler. Site bağlantıları, videolar, tweet'ler, alışveriş sonuçları da arama motoru sonuç sayfalarında belirgin bir şekilde vurgulanır.

2. Zengin Snippet'ler – Web geliştiricileri web sayfalarına yapısal veri biçimlendirme ekliyor. Zengin snippet, resimler, derecelendirmeler ve bir web sitesi URL'si ekleyerek arama sonuçlarını geliştirir. Web sayfalarındaki zengin snippet'ler bir '|' içermelidir içindeki sembol.

Böyle zengin snippet'ler daha fazla tıklama oranı elde ederdi.

3. Sayfa Hızı – Hızın en önemli faktör olduğu günümüzün hızlı hareket eden ortamında, bu daha baskın bir SEO Faktörüdür; Google, herhangi bir web sayfasını yüklemek için 3 saniye veya daha kısa bir sayfa yükleme hızı önerir. Google, web sayfası hızınızı optimize etmenize yardımcı olacak bir araç sayfası hız bilgisi sağlar. Ayrıca, web sitesi hızını iyileştirmek için çeşitli optimizasyon teknikleriyle ilgili bilgiler sağlar.

https://developers.google.com/ hız / Sayfa hızı / bilgileri /

4. İçerik Alaka Düzeni – Latent Semantic Endeksleme (LSI) bir dizin oluşturma ve alma yöntemidir. Bu terim ve kavramlar arasında bir kalıbı tanımlamak için tekil değer ayrıştırması olarak adlandırılan matematiksel bir tekniktir.

Arama Motorları web sitenizin içeriğini LSI kullanarak derecelendirir, web sitenizi tarar ve ilgili terimleri ve anahtar kelimeleri kullanarak içeriği doğrular. Konunuzla eşleşen alakalı içeriğin yazılması için daha fazla dikkat gösterilmelidir.

5. Google'da Sesli Arama – Google'da, arama kutusuna yazarken yerine insanlarla arama yapın. Bir SEO stratejisi, konuşmalı kelimeleri içermelidir.

6. Mobil Dostu Siteler – Milyonlarca insan oldukça uygun olduğu için web sitelerinin mobil versiyonunu kullanıyor. Mobil site bir arama sıralama faktörüdür; Aslında, google, web sitenizin masaüstü sürümünden önce mobil web sitenizi dizine ekler. Web sitenizi mobil veya tablet dostu hale getiren bootstrap gibi birçok web geliştirme teknolojisiyle desteklenen Duyarlı web tasarım özelliği.

Neden Mobil Dostu Siteler –

  • Web sitelerinin masaüstü versiyonu, mobil cihazlarda kullanıcı dostu görünmüyor.
  • 2.6 milyar Aktif akıllı telefon kullanıcısı
  • Google, mobil uyumlu siteleri mobil uyumlu olarak etiketliyor.

7. Linksiz Backlinkler – Bir marka, bir işletme ya da bir işletme veya bir marka için başka bir web sitesinde, blogda ya da sosyal medyada yapılan bir gözden geçirme ile ilgili bir haber makalesi, alakalı hale gelen bağlantısız geri bağlantı örnekleridir. bugün. İlgili makaleler, bloglar veya sosyal medya, marka veya işletme adını içermelidir.

Çevrimiçi işinizi, en son arama motoru güncellemeleriyle çok zaman ve çaba harcayarak hizalamanız gerekir.