SEO

SEO İnternet Pazarlama & # 39; nın Altın Rush

Arama Motoru Optimizasyonu, 1848 tarihli Gold Rush'a çok benziyor. Riskleri ve harcamaları erken almaya istekli olanlar, daha büyük madencilik operasyonlarını finanse etmek için yeterince altın buldular ve büyük kazananlar olmuşlardı ve çoğu zaman geride kalmışlardı.

Kaliforniya'da altın keşfedildiğinde, umutlar onu nehir yataklarından kolayca temizleyebilirler, ilkel ekipmanla çakıldan geçerler.

Keşif sözcüğü dünyaya yayıldıkça, binlerce Forty-Niner Kaliforniya'ya pahalı ve uzun bir yürüyüş yaptı. Sadece birkaç yıl içinde, panning gibi basit teknikler en kolay bulunan altın miktarını geri kazanmıştı ve ek altınları ortaya çıkarmak için çok daha fazla zaman harcayan ve pahalı çabalara ihtiyaç vardı.

Gold Rush'ın başlangıç ​​günlerinde olduğu gibi, Arama Motoru Optimizasyonu'na erken gelenler bir süredir ödülleri kazanıyorlardı. Çok daha basit bir optimizasyon sürecinden faydalandılar ve birkaç yıl sonra hala oldukça iyi performans gösteriyorlar.

Ancak partiye yeni katılanlar için SEO, daha çok, benzer site konumlandırmalarını arayan çok sayıda "aday" dan dolayı daha karmaşık hale geldi. Arama motorları, önemli ölçüde daha fazla çaba ve beceri gerektiren, değerli bir ilk sayfa pozisyonu elde etmek için sitelerin daha zor hale getirdi.

Ne kadar zor olursa olsun, tamamen geleceğe karar verdiğiniz yere bağlıdır. Eski Forty-Niner'lar gibi, herkesin en rekabetçi anahtar kelimeleri seçerek geldiği yere doğru yola koyulursanız, erken başlayanlara karşı önemli bir rekabetle karşılaşırsınız. Bu tür terimler için konumunuzu kazanmak için, yetişmek için önemli çabalara ve yatırımlara ihtiyacınız olacaktır. Niş terimleri hedeflenecek ve muhtemelen daha az maliyetli, standart bir SEO programına ihtiyaç duyacaktır.

SEO ile Gold Rush arasındaki büyük fark, altın bulmakta başarısız olan ya da yolculuğa hiç çıkmayan halkın çiftçi, esnaf ya da esnaf olarak geçimlerini kazanabilmesiydi. Ancak İnternet, şirketlerin kendilerini pazarlamanın yolunu tamamen değiştirdi ve SEO'yu görmezden gelenler bunu kendi risklerine göre yapıyorlar.