SEO

SEO Kontrol Listesi 2016

Başarılı SEO'nun amacı, Google, Bing, Yahoo ve diğer arama motorları gibi arama motorlarının organik arama sonuçlarında yüksek bir sıralamayı elde etmektir.

Daha yüksek web sitesi sıralamaları daha fazla trafik, daha fazla trafik daha fazla müşteri demektir. ve daha fazla satış.

Organik trafiği artırmak, yol göstermek ve arama motoru sonuçlarındaki yerini artırmak istiyor musunuz? Bu SEO kontrol listesi yardımcı olabilir.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için iki unsur bulunur:

 • Sayfa içi – Teknik faktörler de dahil olmak üzere web sitenizdeki sayfalardaki içeriği optimize etmek ve iyileştirmek.
 • Sayfadan Kaldırma – Şeyleri ölçme ve geliştirme, sitenizin ötesinde olan şeyleri, sitenize gelen bağlantıların sayısı ve kalitesi diğer siteler.

İçeriğinizi oluşturmadan önce ödevinizi yapın mı?

Optimizasyon amacıyla, sayfa başına bir veya en fazla iki hedef anahtar kelime veya anahtar sözcüğe sahip olmalısınız. Tek bir sayfada dört veya daha fazla anahtar kelime için iyi sıralamaya çalışıyorsanız, geri adım atmanız ve içeriği birkaç farklı sayfaya ayırmanın vakti gelmiştir, böylece sayfa odak oluşturabilirsiniz.

İçeriğinizin ana amacı, arama terimleri, arama sorgularını cevaplıyor.

Artık başlamak için hazır olduğunuza göre, aşağıdaki kontrol listesi mükemmel şekilde optimize edilmiş sayfanın oluşturulmasında size yol gösterir. Kontrol listesindeki tek bir faktör, sayfanızı iyi sıralamak için yapmanız gereken bir şey değildir; ancak, genel puanı yükseltmek için birlikte çalışırlar – Google, her sayfayı derecelendirirken 200'den fazla temel faktöre bakar.

] Sayfa optimizasyonu ve teknik faktörler

 1. Başlık – (Meta Başlık)

  1. Başlık her alt sayfa için farklı olmalıdır.
  2. Başlık 60 karakteri aşmamalıdır (arama motorları arama yaparken nadiren daha uzun başlık görüntüleyebilir).
 2. Açıklama – (Meta Açıklama)

  1. Açıklamanız her bir alt sayfa için benzersiz olmalı ve kısaca sayfanın neyle ilgili olduğunu açıklayın.
  2. Başlık 156 karakterden uzun olmamalıdır (arama motorları aramalarda daha uzun başlık görüntüleyemez – her biri 160 karakter gösterebilir.) Başlıklar – (Başlık etiketleri )

   1. Başlıklar H1, H2, H3 olarak da adlandırılır ve yalnızca başlıklarınızdır; bu, mağazanızın veya web sitenizin platformunda son derece bağımlı olanları içermesi şeklindedir.
   2. Her bir web sayfasında en az bir veya daha fazla Başlık bulunmalıdır . Anahtar kelimeleriniz veya anahtar sözcük ögeleriniz buraya eklenmelidir.
   3. Bir web sayfasında 30'dan fazla Başlık içermemesi önerilir. Arama Motorları 30'dan fazlasını spam olarak görebilir.
  3. Karoseri – (Metin içeriği)

   1. Vücut sadece sayfalarınızın her birinde bulunan metin içeriğidir. Her metin benzersiz olmalıdır.
   2. Arama motorları (Google) tarafından "yinelenen içerik" nedeniyle cezalandırılabildiğinizden, web'deki diğer sayfalardan veya metinlerden "kopyalamayı kopyalamamalısınız" gibi.
   3. Anahtar kelimeleriniz hem Başlık, hem de açıklama bölümüne eklenmelidir.
  4. Resimler

   1. Web için görüntülerinizi optimize edin – Fotoğraflarınızı bir web sayfasına veya web mağazasına yüklemeden önce yerleştirdikten sonra (bunlar büyük değil, tarayıcılara yüklemek için sonsuza kadar) .
   2. Tabii ki, tam boyutlu bir afiş resmi daha fazla piksele ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bunlar bile, tercihen 100 KB'dan büyük olmamalı ve küçük resimler 10 KB'nin altında olmalı tercih edilmelidir.
   3. Görüntüleri adlandırmayı unutmayın; Bunu bir Başlık-Etiket, Alt-Etiket ve / veya açıklama ile yapın.
   4. Görüntülerin adını – yani görüntünün içeriğine uyuyor ve mümkünse anahtar kelimelerinizi adlandırmak için kullanın.
  5. Sosyal Medya

   1. Markanız / alanınız Sosyal Medyada temsil edildi mi? – Sosyal medyanın önemi ve yararları büyüktür. Yetki, bağlantılar ve çeşitli olası müşterilerle iletişim halindeyken kazanırsınız – Bunların hepsi sıralama işaretlerini Google'a ve diğer arama motorlarına olumlu şekilde etkiler.
   2. Temsil edilmezse – Web'de sosyal paylaşım düğmeleri yerleştirerek başlayın.
  6. Hız

   1. Yükleme hızı – hızlı mu yavaş? Nitekim, Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ vb. bir şirketin Facebook sayfası, Google My Business sayfası vb. Hızlı yükleme hızı bir yaradır – Sayfanızın kendiniz gibi yüklenmesini beklemekle aynı sabrın olmayabileceği web kullanıcısı için değil, aynı zamanda sitenizi cezalandıran Google'a (ve diğer arama motorlarına) da sahiptir. Hız optimizasyonu uygun değildir.
   2. Hız optimizasyonu, Gzip sıkıştırma, resim önbellek, web sayfaları vb., optimize edilmiş görüntüler, optimize edilmiş HTML, CMS, Eklentiler, JavaScript ve kod genel olarak birkaç faktörden oluşur.
   3. Google Speed ​​Insights'ın web sitesinin hızı – Sayfanızın puanının 70'in üzerinde olması tercih edilir.
  7. Mobil Cihazlar Optimize Edildi

   1. Mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitesi. Daha fazla insan Mobil veya iPad ile sörf yapıyor; Bu nedenle, sayfalarınızın Mobil Cihazlar Tarafından Optimize Edilmiş olması önemlidir. Bunu Google Speed ​​Insights'da kontrol edebilirsiniz.
   2. "Düğmeleriniz" inin telefonunuza dokunacak kadar büyük olduğundan emin olun.
  8. Sitemap.xml, Robots.txt ve kanonik

   1. Web sitesinde veya web mağazasında yer alan bir Robot.txt ve Sitemap.xml dosyanızın olması önemlidir, web sitenizi taradığında ve dizine eklerken arama motorlarına ve "Robotlar" a yardımcı olur.
   2. Bir Site Haritası, web sitenizin üzerindeki bir haritadır. Sayfanızın alt kısmında (Altbilgi) Site haritanıza bir bağlantı oluşturduğunuzdan emin olun. Not! Bazı Web platformları otomatik olarak bir site haritası üretir; sayfanızın URL'sini Sitmap.xml yazarak sayfanızın bir Site Haritası olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.
   3. Bir Robots.txt dosyası arama motorlarına hangi web sayfalarını indeksleyebileceklerini söyler; Dizine eklenmesine izin verilmiyor veya izin verilmiyor mu. Sayfanızın URL'sini ve ardından robot.txt dosyasını oradaki gibi yazarak sayfanızın bir "Robot.txt" olup olmadığını kontrol edin.
   4. "Kanonik etiket" ekleyerek Sitenizin Yinelenen İçeriklerinden ve farklı sürümlerinden kaçının – Daha fazlasını okuyun
   5. Şüpheniz varsa, bir SEO şirketine başvurun ve onlara sizin göz atın.
  9. Bağlantılar – Kapalı Sayfa SEO

   1. Gelen linkleriniz varmı? Alan adınıza ve tek tek web sayfalarınıza gelen bağlantılar, arama motorlarına alanınızın rakibin olduğundan daha önemli olduğunu söylemek zorunda kalmanız durumunda muhtemelen en önemli "silah" olacaktır. Doğru kullanılırsa, bağlantı alan adı yetkisini verir.
   2. Rakibinizin bağlantı profilini kontrol edin ve aramalarla (On-Page SEO ile birlikte) geçmek için "ne alır" konusunda bilgi edinin. Bununla ilgili bir SEO Uzmanı ile konuşabilirsiniz.
   3. İyi, sağlam bir Link Profili oluşturmak için zaman alan bir şey var ve bazı bağlantıları kendiniz yaratabilirsiniz, ancak ciddi ve profesyonel bir SEO şirketi veya SEO Uzmanı ile bağlantı kurmanızı öneririm ve ona danışın.

  Bu kontrol listesinin ardından, aramalarda iyi sıralama yapmak için optimize edilmiş bir sayfa ve alan ortaya çıkacaktır.