SEO

SEO – Nerede Başlarım?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) – Bir arama motorunda bir web sitesinin sıralamasını etkileme süreci, organik görünürlük elde etmek için belirli anahtar kelimeler için sonuçlar elde et

Bir araya getirilen her bir arama motoru günde 6,5 milyardan fazla arama aldı. Google, yaklaşık 4,5 milyar aramaya katkıda bulunuyor. İyi bir SEO'nun faydaları, anahtar kelime aramalarındaki sitelerin sıralamasından dönüşüm olasılığını artırmak için büyüktür.

Sonuç olarak, iyi bir SEO geliştirmek birçok engel içeriyor, en büyükleri arama motorlarının web sitelerini nasıl sıraladığını herkes için bilinmemektedir. Örneğin, Google belirli bir arama için web sitelerinin sıralamasını belirlemek için 200'den fazla faktörü içeren bir algoritma kullanmaktadır. Ancak Google, hiçbir faktör hakkında hiçbir bilgiyi yayınlamayacaktır. Ancak, sürekli testler yoluyla, web tasarımcıları web sitenize ve araştırmalarınıza dahil etmek için bazı faktörleri belirleyebildi.

Pazar bilgisi

Potansiyel ziyaretçilerin aradığı anahtar kelimelerin anlaşılması dahil olmak üzere, hedef pazarınızı bilmelisiniz. Anahtar kelimelerin trafik hacminde bir bozulma sağlayabilen ve bu anahtar kelime arama sonuçları için rakipleri yenmek için bir zorluk derecesi oluşturan çevrimiçi yazılımlardan yararlanabilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri hedeflediğinizden emin olun.

İyi kullanıcı deneyimi

Kullanıcı sürecinin her aşamasında iyi bir kullanıcı deneyimi yaratın. Bu, sitenizin kalitesini (içerik, bağlantılar, resimler ve daha fazlası ve süreçler) içerecektir. Her kullanıcının olumlu bir deneyim yaşadığından ve yeni bilgilerle karşı karşıya kalmasını sağlıyorsanız, arama motorları bunu web sitenizin olumlu bir yönü olarak işaretleyecektir. seni daha yüksek rütbe

Site Hızı

Bir sitenin yüklenmesi ve kullanıcı etkileşimi sırasında geçirdiği süre. Web sitenizin en uygun hızda çalıştığından emin olun. Daha yavaş siteler, Google’dan yapılan bir araştırmanın ardından, bir sitenin yüklenmesi için geçen süre ile beklemeyen kullanıcılar arasında pozitif bir korelasyon ürettiğinden daha düşük puanlar alacaktır. Web sitenizin yapısında küçük bir değişiklik, içerik hacmi ve görüntülerin optimizasyonu site hızını önemli ölçüde etkileyecektir.

Anahtar kelime kullanımı

Anahtar sözcüklerin hacmi tartışmalı bir konudur. Bazı web tasarım uzmanları tarafından yapılan Research1, bir web sitesi metnindeki bir anahtar kelimenin hacminin sıralamayı etkilediğini tespit etmiştir. Araştırma1, bir web sayfasında yaklaşık% 2,4 olarak kullanılan bir anahtar kelimenin en etkili olduğunu ve ayrıca SEO'nuzu en üst düzeye çıkarmak için anahtar kelimelerinize% 1,5 benzer çalışmalar ekleyebileceğinizi de göstermiştir (aşağıda görsel olarak sunulmuştur). Diğer web tasarımcıları, anahtar kelime biriminin SEO ile herhangi bir korelasyonu olmadığını ve içeriğin içerik kalitesine odaklanacağını düşünüyor. Yine de, her iki düşünceyi kullanmak, SEO'nuzu geliştirmek için her iki seçeneği de kapsayacak şekilde içeriğe dahil edilebilir.

Bunu, SEO için yeni olduğunuz ve karmaşık ve hızlı değişen bir ortam olduğunu veya bilginizi geliştirdiğini keşfederken okuyor olabilirsiniz. İlk adım, web sitenizin sizi temsil edip etmediğini belirlemek ve yüksek sırada yer aldığında yüksek bir dönüşüm oranına sahip olacaktır. Bu adımı gerçekleştirdikten sonra, SEO'nuza odaklanabilirsiniz.

Referanslar

1 – https://www.smartinsights.com/search-engine-marketing/search-engine-statistics/