SEO

SEO, SEM ve SMM Arasındaki Fark Nedir?

Buzz sözcükleri gelir ve gider, ama bazıları kalmak için burada! Örneğin, SMM, SEM ve SEO’yu ele alalım. Onlar sadece kafa karıştırıcı harflerin bir karması mı, yoksa önemli mi? Bu terimler aslında ne anlama geliyor ve neden işletme sahibi için önemli?

· SMM, "sosyal medya pazarlaması" için kısa bir süredir ve ve tanıtımları ile Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ vb. Sosyal medya platformlarında hayranlarla etkileşim kurmak zorundadır

. · SEO, "arama motoru optimizasyonu", web sitenize gelen trafiği web sitenize yönlendirir web sitenizde kullanıcı aramalarında Google, Yahoo veya Bing gibi portallarda daha yüksek bir sıralama elde etmeyi amaçlamaktadır.

· SEM, "arama motoru pazarlamacılığı" için bir kısaltmadır ve sitenin web sitesi trafiğini, SEO'nun kombinasyonları ve ücretli reklamcılık çabaları yoluyla almasıyla ilgilidir. Bu terim daha geniş bir terimdir ve SEO içerir, ancak bu sadece SEO'dan daha fazlasıdır.

Neden umursasın ki?

1. Çoğu çevrimiçi pazarlama şirketi bir alanda diğerine odaklanır. Size yardım etmek için bir pazarlama şirketi ile bağlantı kurmadan önce hedeflerinizin ne olduğunu bilin, böylece sağ tür yardımla ilgilenin.

2. Yukarıdaki tanımların çok genelleştirildiğini göz önünde bulundurun, ancak SMM ve SEO / SEM arasında büyük bir fark vardır. İlk (SMM) etkileşim ve ilişki kurma üzerine odaklanır ve ikinci iki (SEO / SEM) bir web sitesine trafik çekmeye odaklanır. Odakta büyük bir fark var. Her iki yönüne de ihtiyacınız olabilir, ancak burada amaçlarınıza ciddi bir önem verin.

3. Eğer SMM'ye yöneldiğinizde ya da SMM'yi dahil ederseniz, o zamanın hatırlanması gerekir ve enerjinin düzenli, taze içerikte gönderilmesi gerekecektir. Tüm mesajlarınızı ve konuşmalarınızı kendiniz yaratıyorsanız veya bu görevi dış kaynaklardan oluşturuyorsanız, sosyal medya platformlarınızda bu çabanıza dikkat etmeniz gerekecektir. Sosyal medya yöneticileri, SEM / SEO şirketlerinden işe alınmak için daha ucuz olma eğilimindedir, ancak SMM'ye geri dönüş daha az karlı görünebilir çünkü ilişkiler kurmak için her zaman daha fazla zaman alır ve ilişki kurma, her zaman anında satışa dönüşmez. .

4. SEM / SEO'ya yöneldiğinizde ya da dahil ederseniz, arama motoru sonuçlarının nasıl kabul edildiğiyle ilgili algoritmaların neredeyse her gün düzenli olarak değiştiğini unutmayın. Bu, bunun, bir kerelik bir çözüm değil, hoş bir taahhüt olmasını beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Örneğin, Google’ın ilk sayfasında bulunmak günlük bir savaştır. Bu ilişkiler veya konuşmalar hakkında değil. Linkler, aralıksız anahtar kelime araştırması, güncellemeler ve ayarlamalar hakkında. Ödemeler, web sitenize trafik çekmek için daha yüksek olma eğilimindedir, ancak bu, web sitenizin en iyi sonuçlar için sürekli olarak güncelleneceğini ve izleneceğine dair bir beklenti ekler.

5. Son olarak, vurgusunu nereye koyduğunuz önemli değil, satışlar bir şirket ya da ürün olarak ne kadar ilgi çekici olduğunun bir sonucudur. Her türden pazarlama yalnızca görünürlük sağlayabilir ve bir itibar yaratabilir. Sonuçta, satışlar müşteri hizmetlerinden, ürünlerin kalitesinden ve müşterileriniz için doldurmanız gerektiğinden kaynaklanır. SEM, SEO ve SMM yalnızca muhasebe ve bulma konusunda yardımcı olabilir. Gerisi size kalmış!