SEO

SEO Stratejisi 2014

  1. Anahtar kelime araştırması

Kullanıcılar her gün ürünlerinizi arıyor. Beklemediğiniz sözcükleri kullanıyor olabilirler. Anahtar kelime araştırması, ürün ve hizmetinize göre en popüler aramaları bulmanızı sağlar. Sitenizde ve dijital pazarlama kampanyalarınızda en iyi ve en çok kullanılan anahtar kelimeleri eklemek çok önemlidir. Anahtar kelime önerilerini bulmak için ücretsiz bir Google AdWords hesabına kaydolun ve anahtar kelime listeleri oluşturmak için anahtar kelime planlayıcılarını kullanın. En iyi taktik, anahtar kelimelerinizin ne düşündüğünü planlamaktır. Bunları planlayıcıya birer birer girin ve Google aramalarından bir liste oluşturun. Bu listeler bir csv dosyasına aktarılabilir ve kaydedilebilir. Yerel aramalara odaklanmak için coğrafi hedef konumunu daraltabilir ve ayrıca anahtar kelimelere ve arama terimlerine göre size zaten bağlı olan sonuçları görmek için web sitesi URL'nizi de ekleyebilirsiniz. Müşterilerimiz için, 800'ün üzerinde anahtar kelimeden oluşan bir e-tablo oluşturuyor ve web sitelerinde, logolarında, meta açıklamalarında, sayfa başlıklarında ve sosyal medyadaki markalaşma seçeneklerinde kullanmak üzere müşteri başına 9 anahtar kelime stratejisi oluşturmak için ortalama arama terimi numaralarını kullanıyoruz.

  1. Yerinde Optimizasyon

Yerinde SEO, arama motorlarının web sitenizi okuyabilmelerini ve görüntüleyebilmelerini sağlamak için çok önemlidir. URL'nizle başlar ve H1, H2, resim ve içerikleriniz üzerinden çalışır. Arama motorları, metni her şeyden çok sever. Onlara kapmak ve ilişkilendirmek için bir şeyler verir. Google'ın son Hummingbird'ün geçtiğimiz yılın sonlarında güncellemesinin ardından, kaliteli ve orijinal içerik arama motorları tarafından daha iyi sıralanıyor. Sitenizin, arama motorlarının beğeneceği şekilde optimize edilmesi gerekiyor. İşte daha popüler olan SEO taktiklerini temel alan bazı ipuçları. Anahtar kelimeleriniz düzenlendikten sonra, umarım, her bir anahtar kelime sizin için her sayfa başlığı olarak kullanılabilir. URL'de Anahtar kelime, sayfa başlığı olarak anahtar kelime, Başlık 1'deki anahtar kelime, Başlık 2'deki Anahtar Kelime, Paragraf gövdesi kopyasının üst kısmına yakın Anahtar kelimede aşağıdakiler varsa daha iyi çalışır. Anahtar kelime frekansı, gövde kopyası içinde genel olarak yaklaşık% 4 kullanılmalıdır. Bu nedenle, sayfa başına önerilen 300 kelimeye sahipseniz, 11 kez anahtar kelimeyi kullanmak en uygunudur. Gövde kopyasında (ana metin), yazıyı okumayı, temizlemeyi ve özlemlemeyi kolaylaştırmak da önemlidir. Ayrıca, bir başlık ve anahtar kelimeyi içeren Alt metin içeren en az 1 resim kullanmalısınız.

Bir başka önemli kısım, arama sonuçlarında gördüğünüz yoldur. Siteniz her ne şekilde olursa olsun, web siteniz için tıklama oranını iyileştirmenin bir yolu olarak özel olarak kurulmuş 120 ila 156 karakter arasında bir başlık ve 40 ile 70 karakter arasında bir başlık bulundurduğunuzdan emin olun.

  1. Backlinks

2013'ün sonlarında, İnternet'teki SEO uzmanlarının ve blog yazarlarının çoğu, SEO stratejisi olarak backlinks kullanımını kınadı. Bunun nedeni, bu adamların çoğunun muhtemelen web’deki binlerce geri dönüşüme sahip olması ve Google’ın "Kalite Vs" miktarını güncellemesiyle ilgilidir. Algoritma, sitelerinin çoğu sadece Google sıralamasını düşürmedi, ancak arama motorlarındaki sayfa 1'den kayboldu. Bu, sayfa sıralaması yerine sayfa otoritesi olarak bilinen şeyde yeni bir ilgi uyandırdı. Özünde, backlinkler şimdi bağlamda ve otoritede değerlendiriliyor. Sitenize geri dönüş olmadan sitenizin yetkisi yoktur. İhtiyacınız olan şey, sitenize bağlantı veren sayfaların sıralandığı yüksek sayfa otoritesidir. Sitenize kaliteli geri bağlantılar bulmak, devam eden geri bağlantı stratejisinde kritik öneme sahiptir. Arama motorları sitenizi geri bağlantılarınızın kalite puanına göre sıralar ve artık her zamankinden daha fazla, daha az geri dönüşlü sitelerin sıralandığı siteleri sıralar. İlgili kalite bağlantılarını bulmak zaman alıcı olabilir ve sitenize trafik çekmek için gösterilen çabanın avantajlarını görmek için beklemeniz gerekir.

  1. Tesis dışı optimizasyon

Site dışı SEO, güçlü bir SEO kampanyasının eşit derecede önemli bir parçası olmak için çalışıyor. Tesis dışı optimizasyonun odak noktası, internet noktasına sahip olmak ve size bakmaktır.

Anahtar kelimelerinizden ve web sitenizden markanıza özgü mesajınızı oluşturmak ana hedeftir. Daha sonra, mümkün olduğunca çok sayıda makale, video, blog, forum, basın bülteni ve uygun dizin aracılığıyla dünya çapında yayınlarsınız. Onları teslim etmek ve doğrulamak da zaman alıcı olabilir, ancak uzun vadede marka bilinirliğinin ve ekstra sıralama noktalarının ve trafiğin artmasına da değer. Pazarlama kampanyanızı nasıl planladığınız, markanıza veya web sitesi teklifinize göre olmalıdır. Kendi markanızı olmayan diğer web sitelerinde markanızı geliştirmenin 1000 yolu olabilir. Yapmanız gereken şey, web sitenize benzersiz bağlantıları tanıtmak için Sosyal Medya, Bloglar, Video Siteleri, Dizinler ve ağ oluşturma alanlarını kucaklamak. Sitenize bu şekilde bir bağlantı battaniyesi oluşturmak, alanınızı ve sayfa yetkilinizi iyileştirir.