SEO

SEO: Yoğun Bir Programda Organik Büyüme Simülasyonu

Bir web sitesini ilk kez başlattığınızda, doğal olarak, içeri girebileceğiniz tüm içeriğin içine girmesini istersiniz. Ama eğer aradığınız gerçek trafik ise, daha sabırlı bir yaklaşım kullanmayı düşünün.

SEO'da yer alan herkes, alakalı içeriğin organik büyümesinin, arama motoru yerleşimi için en başarılı uzun vadeli strateji olduğunu söyleyebilir. Ancak insanlar bunu okuduğunda, beyinleri anlamadıkları ya da uğraşmak istedikleri kısımdan ayrılırlar: “organik”. Gördükleri "başarılı uzun vadeli strateji" ve "arama motoru yerleşimi" dir. Ve sorunların başladığı yer burası, çünkü işi yapan organik büyüme.

Organik büyüme hakkında konuştuklarında insanlar ne anlama geliyor?

Organik büyüme, yavaş yavaş, sürekli, sürekli büyüme anlamına gelir – bitkiler ve hayvanlar büyüdükçe. Google sitenizi sıraladığında, sitenizin "gerçek" olup olmadığını belirlemek için bu büyüme modelini arar. Çok ziyaret ettiğiniz bir bilgilendirme sitesini, bazen bir forum veya Wikipedia gibi bir siteyi düşünün. Bu siteler, bir gecede olmaya, içerik dolu ve onlara işaret eden yüz bağlantılarla dolu değildi. Kendilerinin minyatürleri olarak başladılar ve insanlar daha büyük ve daha büyük mesajlar ve yazılar yayınladılar.

Bir web sitesinin tanıtımına yardımcı olmak için bu nasıl kullanılabilir?

Güncellemelerin zamanlaması güncellemelerin boyutundan daha önemli olabilir. Birçok web yöneticisi, sitelerini düzenli olarak güncellemekte zorlanıyor. Çalışacakları günlük işler, aileler ve diğer web siteleri var. Bu, büyük sık olmayan yığınlardaki siteleri güncellemeye yol açabilir.

Güncellemelerinizden maksimum faydayı elde etmek için şunu yapın: Sitenizi güncellemek için zaman ayırdığınız zaman, yeni içeriğinizi hazırlayıp düzenleyin, böylece küçük parçalara yüklenebilir. Geriye gitmek için her şeyi hazırlayın, böylece kalan tek şey gerçek yayınlamadır. Sonra her küçük parçayı ayrı ayrı yükleyin ve her yükleme arasında bir veya iki gün geçmesine izin verin.

Bunu yaparak, web siteniz aynı içerikle sona erer, ancak ne sıklıkta güncellediğinizi izleyen arama motorları sabit bir büyüme kalıbı görür. Tüm içeriğinizi tek bir yayın olarak yazabilir veya toplayabilirsiniz, sadece tek bir yayınlama yerine web sunucunuza yavaşça yazabilirsiniz. Anında sonuç görmeyeceksiniz, ancak bunu bir veya iki ay verin ve arama motorları sizin yararınıza olacaktır.