SEO

SEO'da İçeriğin Önemli Rolü

Biri "SEO" yı duyduğunda, bağlantılar, web sitesi endeksleme ve benzerleri gibi teknik konuları düşünmeye başlamak neredeyse otomatik. İnsanların göz ardı etme eğiliminde olan ancak çok etkisi olan bir unsur içeriktir ve SEO'ya yardımcı olan kaliteli içerik üretmektir.

Ancak içeriğin arama motoru optimizasyonu ile tam olarak ne ilgisi var?

Anahtar kelimeler [19659002] Sayfanızın, arama motorları tarafından fark edilmesinin en önemli unsuru anahtar kelimelerdir. Kullanıcıların çevrimiçi arama yaparken sorguları girme süreci göz önüne alındığında, içeriğinizin doğru anahtar kelimelerle sorgularının eşleştiğinden emin olmak, potansiyel müşterilerin sonuçlarında görünme hilesidir.

Kitlenizi Hedefleme

Yerel müşterileri veya uluslararası bir kitleyi hedeflemektesiniz. Ayrıca makalenizdeki veya blog gönderilerinizdeki gerekli anahtar kelimeler de mümkün olduğunca doğal olarak yapılmalıdır. Örneğin, eğer yerel müşterileri arasında daha iyi bir varlık arayan Toronto'da bir fırınlanmış dükkansanız, her bir paragrafta rastgele bir şekilde "Toronto'da fırın atölyesi" yerleştiremezsiniz.

Bu sadece görünmüyor. spamm-y (ve cezadan kaçınmak), aynı zamanda kitlelerin durup dikkat edeceği içerik sağlamasıyla da ilgilidir. Nihai amacınız kullanıcılara tanıtmak olsa bile, kalite en yüksek önceliğe sahip olmalıdır.

Farklı İçerik türleri

SEO pazarlamacıları ve yazarları genellikle gerekli anahtar kelimeleri yerleştirmek için farklı türde içerikler oluştururlar. Bunlar, en çok kullanılan türlerden bazılarıdır ve her biri, web sitesi içeriği bakımından bir çeşitlilik düzeyine katkıda bulunmaya yardımcı olur.

Makaleler

Hemen hemen her web sitesi bir bütünü içermek zorundadır. makaleler demet. Makaleler, kelimenin tam anlamıyla bir şey hakkında olabilir – bilgilendirici parçalardan bir olaydaki özelliklere. Ayrıca, genellikle uzunlar ve detaylandırma için çok fazla yer bırakıyorlar.

Bir dergide veya gazetede okuduğunuz gibi, tamamen resmiyette olmasalar da aşırı dost canlısı değiller. ya da. Makaleler tipik olarak önemli anahtar sözcükler oluşturmaya ve hatta bir otorite havası oluşturmaya yardımcı olan hassas bir ton tutuyorlar.

Blog Yazıları

Başka bir popüler içerik türü blog yayınları. Bunlar tipik olarak daha genç seyircilerle daha büyük bir isabettir, çünkü kullanılan oyuncu tonu ve mesajların daha kısa olması nedeniyle.

Markanız buna izin veriyorsa, blog yayınları daha rahat ve kişisel görünmek istediğinizde harika olabilir. seyircinize Ayrıca, metinlere "doğal olarak" anahtar kelimeleri eklemeyi de kolaylaştırıyorlar.

Infographics

Bu arada, Infographics ile, içerikler artık görüntülere dahil olduğundan bu yana içeriklerinizi çeşitlendirmeye başlıyorsunuz.

Ciddi istatistiklerden ilginç (ama yine de eğitici, elbette) çizgi romanlara kadar, Infographics, ürün bilgileri gibi konuları, destekleyici resimler ve anahtar kelimeleri içeren giriş ve sonuç paragrafları sayesinde daha kolay absorbe edecek şekilde sunmanıza olanak tanır. [19659002] Videolar

Videolar en üst düzey içerik dağıtıcılarıdır – sadece hareketli görüntü ve hatta ses sayesinde izleyicilerin sadece daha dinamik bir deneyim yaratmaya / bakmaya çalışmasını sağlayın.

Sık sık yayınlanmak zorunda değilsiniz, ancak, olduklarında, anahtar kelimelerle gizlice girebileceğiniz bir paragraf veya iki açıklayıcı / tanıtım / sonuçlandırma noktası ile gelmelidirler.

Ma king Müşterinizin Müthiş Bir Şey Olduğunu Biliyor

Müşterilerinize hizmet vermekten ayrı olarak, yayınlarınızdan da uzaklaşmanız için onlara bir şeyler vermeniz önemlidir.

Unutmayın, bunlar insanlardır. ve onların zamanını soruyorsun. Saygılarımla, içeriğe değecek içeriğin sunulması, müşterileri sadece nakit fabrikalar olarak değil, sadece insanlar olarak gördüğünüzü gösterdiğinden, etkili bir sitenin parçası olmalıdır.

Alan Yetkilendirmesi Yapmanıza Yardımcı Olur [19659002] Alan adı yetkisi, bir web sitesinin sıralamasını belirleyen en önemli faktördür. İstediğiniz kadar sponsorlu içeriğe (PPC reklamları) gidebilirsiniz, ancak bu tamamen geçicidir. Eğer gerçekten iyi bir sıralama yapmak istiyorsanız, alanınızın otoritesi üzerinde çalışmanız gerekecek.

Linkler

Alanınızın otoritesini güçlendirmenin en iyi yolu, Siteniz ve sitenize geri dönen bu tür tıklamalar, içeriğinizin popüler sitelere yerleştirilmesiyle mümkün olur. Bu gelen bağlantılar en iyi şekilde, sadece izleyicileriniz için ve ilgi alanlarına uygun olarak yazılan içeriğin katlanmasıyla elde edilir.

İçeriğiniz ilgi çekici olduğunda ve kitleniz için yararlı bilgiler sunarken, siz de ilerlemenin yolundasınız. Kullanıcılar için bir go-to-site ve küçük bir sıçrama oranı ile daha iyi bir hacimde düzenli trafik ile, web sitenizin sıralaması daha iyi görünürlük için bağlıdır.

İçerik kesinlikle bir web sitesi dolgu daha fazla – bu oldukça önemli bir rol oynar Trafikte bu artışı sağlamanız

Bu nedenle, iyi koordine edilmiş teknik ve içerik üretim ekipleri ile bir SEO hizmetleri ajansı almak, çevrimiçi kampanyanızın tek bir hedefe yönelik olmasını sağlamanın anahtarıdır. Siteniz için bir varlık oluşturuyor ve şirketiniz için daha iyi bir marka bilinirliği oluşturuyor.