SEO

Sesli arama optimizasyonu

Tamam Google… Sesli arama için nasıl en uygun hale getirebilirim?

Bu soruyu sorun ve Google'ın bilmediğini, ancak öğrenmeye çalıştığını bile keşfedeceksiniz.

Arama motoru optimizasyonunda bizler için. SEO) alanında güncel kalmak isteyen ancak Google'ın bunu anlamasını beklemek pek yardımcı olmuyor. Neler olup bittiğini bilmeliyiz ve rakiplerimiz bize atlatmadan önce bunu bilmemiz gerekiyor.

Sesli aramayı kim kullanıyor?

Sesli aramayı optimize etmemiz gereken yaklaşımlara girmeden önce Kimin kullandığını anlayabilmek için zaman.

Stone Temple Consulting'deki arkadaşlarımız, ses komutlarını kullanmaları konusunda 1000 kişiyi araştırdıktan sonra bulgularını yayınladılar, bazı önemli noktalar

 • İnsanlar sesli arama kullanarak daha rahat oluyorlar
 • 35-44 yaş grubu sesli aramayı kullanan en büyük segmenttir.
 • 25 ila 34 yaş grubunun halka açık sesli arama ile en rahatı.
 • Sesli aramanın en ağır kullanıcıları bir gelire sahip. Yılda 50.000 $ 'ın üstünde.

Buna ek olarak, ABD evlerinin% 75'inin 2020 yılına kadar akıllı bir konuşmacıya sahip olacağını öngören Gartner araştırması:

Görünüşe göre, yakın gelecekte güçlü bir satın alma gücüne sahip bir teknolojinin derin bir doygunluğuna sahip olacağız. gelecek.

Belki "Evet Dave, sesli aramanın çok önemli olduğunu biliyoruz ve kimin sesle arama yaptığını biliyoruz, ancak içeriğimizin tamamını önüne almak için ne yapabiliriz?"

Mükemmel soru, bir bakalım

Sesle arama sıralama faktörü

Açıkça, ortam hızla değişiyor, özellikle kullanıcıların seslerini kullanarak cihazlarıyla nasıl etkileşime gireceklerini tahmin etmek zor.

Ses alanında kazananlar, çeşitli kişilere çok dikkat edenler olacak. Başlatılan cihazlar ve nasıl kullanıldıkları.

Yeni cihaz kabiliyetlerini anlamak ve bunları kullanmak birinci adımdır.

Son zamanlarda Greg Sterling, Backlinko tarafından sesli arama sıralama faktörleri üzerine yapılan bir araştırmayı kapsamıştır.

10.000 Google Home arama sonucunu temel alıyor ve kendi cihazımda çok daha küçük ölçekte denediğim şeye yakın.

Bulgularda, bazı sonuçların başkalarının tesadüf olabileceği ya da korelasyon. Google'ın neye baktığını anlamak için oyunda ne olduğunu anlamak çok önemlidir.

Backlinko çalışmasından birkaç önemli fayda olduğunu not etmek önemlidir:

 • Cevaplar ortalama 29 kelimedir. Verileri yapılandırırken, bir ses "yanıtı" olmak istediğinizde, kısa ve tam nokta olduğundan emin olun. Bu, sayfanın biçimlendirilmesi anlamına gelir, böylece bir yanıt kolayca çekilebilir ve sorunun tam bir cevabı olarak anlaşılır.

Örneğin, Google'a Pisagor teoremi ne olduğunu sorun ve bu 25 kelimelik cevabı duyacaksınız: 19659025] Bir sonucun ortalama yazma seviyesi 9. sınıf okuma seviyesini hedefledi, bu yüzden bunu basit tut.

 • Şu anda sesli arama sonuçları daha genel bir kitleye hizmet ediyor gibi görünüyor. Bunun uzun sürmesini beklemiyorum, şimdiki sıralamanın kitlelere yazılmasını gerektiriyor.
 • Google sonunda okuma seviyesini bireysel sorgulamaya ve sorgulamanın eğitim düzeyine göre sıralayabilir.
 • Sesli arama sonuçları çekmek için kullanılan sayfalar 2.122 kelime oldu. Bu, Google'ın yetkili sayfalardan sonuç almak istediğini ima ediyor.
 • Oluşturduğumuz her sayfa ile tartıştığımız varlıkları ve ihtiyaç duyduğumuz niyet (ler) ini akılda tutmalıyız. Ses ve genel arama için optimize etmeye çalışırken tatmin olun.

  Varlıklar

  Bir varlık temelde ilişkilerle birbirine bağlı bir isimdir.

  “Kim Dave Davies” sorusunu yanıtlarsa, Google kendi varlık veri tabanını araştırmalıdır. çeşitli Dave Davies'leri için ve arama yapanların niyetini tatmin etme olasılığını en iyi şekilde belirlemek için. Daha sonra, çeşitli özelliklerini belirlemek için onunla ilgili diğer varlıklar ile karşılaştırırlar.

  Birisi Dave Davies'i aradığında, Google genellikle The Kinks'in ününü Dave Davies'i aradığını ve bu parçanın yazarı olmadığını varsayar. 19659034] Bir dakika içinde, Google'ın müzisyen Dave Davies'in etrafındaki çeşitli varlıkları nasıl birbirine bağladığına kısaca değineceğim.

  Gösterilecek çok küçük bir bağlantı yapısı şöyle bir şeye benzeyebilir:

  Burada ne görüyoruz? Bunlar (düğümler olarak patentlerde atıfta bulunulan) ve nasıl bağlandıklarıdır.

  Örneğin, “Dave Davies” varlığı “Kardeş” ilişkisiyle “Ray Davies” tarafına bağlanmıştır.

  Ayrıca “Has Doğum Günü” ile “Kinks” ilişkisinin “Bandı” ilişkisiyle “3 Şubat 1947” tüzel kişiliğine de bağlı olacaktır.

  Grubun diğer üyeleri de Dave ile bu varlık noktasını paylaşacaklar. hepsini herkese sunma gibi bir sorgu için görünür:

  Google'ın cevaplayacağı Kinks

  'de bulunan Google:

  Kinks'in grup üyeleri Ray Davies, Dave Davies, Mick Avory ve diğerlerini içerir. [19659041] Bağlı olan anlayışı daha fazla göstermek için Google, varlıklar ve önemleri için geçerlidir. Google'ın, birden fazla soruyu açık bir şekilde yanıt vermeden yanıtlamasına ve belirli varlıkların önem derecesini ve hangisinin sıralanacağını belirlemek için önemini anlamasına olanak tanır.

  Örneğin, Dave Davies The Kinks, Dave Davies'den daha önemli bir varlıktır ve “Dave Davies kimdir?” diye sorarsam Kinks gitaristinin Vikipedi sayfasına başvurur ve bu bilgiyi sağlar.

  Google'ın bunu belirlediği web yardımına atıfta bulunulmasına rağmen, aynı zamanda “Tamam Google, Dave Davies'in erkek kardeşi” ve “Ray Davies” cevabını verebilmemizin de sebebi de budur.

  bize sesli aramada sıralanacak içeriği oluşturma planını sunacaktır. Varlıkların birbirleriyle nasıl ilişkilendiğini anlamak ve olabildiğince çok ilgili konuyla ilgili özlü ve kolay sindirilmiş bilgiler vermek, Google'ın bizi yetkili bir cevap olarak görmesini sağlayacaktır.

  Ve sadece ilk sorular için değil, ek sorular da ihtimalimizi arttırıyoruz. içerik kullanıcı niyetini tatmin edecek.

  Geri Dönüyor…

  Bu, Backlinko'daki insanların neden daha uzun içeriğin daha iyi sıralamaya eğilimli olduğunu açıkladığını açıklıyor. Daha uzun bir içerik parçası (veya bir grup sayfadan oluşan, iyi bağlanmış / bağlantılı ve aynı konuyu kapsayan), yalnızca kullanıcı niyetini ve potansiyel takip sorularını yanıtlamada değil, aynı zamanda varlık seçiminin yanlış olması olasılığını da ortadan kaldırmaktadır. [19659002] Burada kendi biyografimi Arama Motoru Arazi üzerinde düşünelim. Google neden "Dave Davies kimdir?" Sorusunu yanıtlarken bu bioyu seçmiyor?

  Biyo güçlü bir sitede, konumum, web sitem ve Twitter profilim gibi varlık ilişkilerine bağlı. Bu benim hakkımda çok fazla bilgi var, neden seçmesin?

  Vikipedi, Dave Davies'de Kinks sayfasından yeterli içeriğe ve doğru Dave Davies olduğunu doğrulayacak yeterli destekleyici veriye sahip.

  Intents

  Burada gördüklerimiz, içeriğimizde mümkün olduğunca çok ilgili varlıkları ve soruları ele almanın, sesle arama için iyi bir sıralama yapmak açısından kritik olduğudur. Sesin ötesinde bir sesin ötesinde uzanır, ancak sıfırdan başka bir şeyin yokluğundan dolayı, ses çok daha fazla etkilenir.

  Daha önce belirttiğim gibi, Google, seçilecek katsayılar olduğunda kullanıcının hangi öğeye başvurma olasılığının olduğunu belirtti.

  Nihayetinde niyetle sonuçlanıyor ve Google, önceki sorgulardaki ilgili etkenlerin birleşimine dayanarak niyet belirliyor.

  Eğer sadece sormadan “OK Google, kimin erkek kardeşi?” diye sorarsam Dave Davies, Google cevap veremeyecek. Google, genel bir ortamda hangi kazanın kazanılacağını belirlemek için otorite ve alaka düzeyiyle ilgili bir metrik sistemini kullanır.

  Tüm patentler kullanılmasa da, hiç şüphesiz ki “Arama Sonuçlarına Dayalı Varlık Ölçütlerine Göre Sıralama” patentinin bazı yinelemeleri şüphesizdir. Patente göre, Google, hangi varlığın en güçlü olduğunu belirlemek için aşağıdaki dört metriği kullanır:

  • İlişkili. Google'ın ilişkilerini veya varlıklarını web'de göründüğü şekilde görmesiyle (örn. “Dave Davies” ve “Ray Davies”) bu varlıkları birleştireceklerdir.
  • Kararsızlık. Patentte belirtildiği gibi dikkatsizlik, alandaki kararsızlık ile ilgilidir. Temel olarak, söz konusu işletmenin popülerliğini ve bir bütün olarak alanın popülaritesini dikkate alır. Müzik endüstrisi, SEO endüstrisinden ve tüm zamanların en etkili gruplarından biri olarak listelenen Kinks'den biraz daha önemli.
  • Katkısı. Google, incelemeleri, şöhret sırasına ve benzer bilgilere göre varlıkları ağırlıklandırır. Bazıları Kinks'in adamlarından benden daha ünlü olduğunu öne sürebilir.
  • Ödüller. Ödül ve ödüllere dayalı olarak bu varlığın bir tarafına veya yönüne daha fazla ağırlık eklenecektir. Bu bir lottoya değil, bir Grammy'ye benzer bir şey ifade etmiyor. SEO için Nobel Ödülü kazandım. Seçilmiş olabilirdim ama bunu yakında görmüyorum.

  Genel maksat cevabını belirleyen tek bir patentten daha fazlası var ama bu bize bir nasıl hesaplandığına dair çok iyi bir fikir.

  Sesli aramada sıralamanın bir sonraki adımı, hangi metnin bu metriklere sahip olacağını ve hedeflenen içeriği iyi yazarak bunları kapsayacak şekilde izole etmektir.

  Çekirdek cevabı örtün ama aynı zamanda tüm çeşitli varlıkları göz önünde bulundurun. Aynı cevaba atıfta bulunmanız için bu cevaba bağlı ve aynı zamanda en iyi cevabı veren otorite ve bilgilere sahip olacaksınız.

  Alt satır

  Sesli aramada sıralamak istiyorsanız üç şeye ihtiyacınız vardır:

  • ] Güçlü bir alan
  • Güçlü içerik
  • İçerik, mantıksal ve kolay sindirilmiş parçalara bölünmüştür.

  Üçten, kolayca sindirilmiş içerik ve ağırlık en etkili unsurları hissediyorum.

  Tabii ki, almak Wik ile eşit bir site ipedia muazzam bir girişimdir, ancak Google'ın kalite içeriğinin ve içeriğinin gerçekten belirlenmesine yönelik yeteneklerine güven duyması nedeniyle bu ağırlık düşüşünü göreceğimizden şüpheleniyorum.


  Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru'na ait değildir. Kara. Yazarlar burada listelenmiştir.


  关于作者

  Dave Davies, 2004 yılında Beanstalk İnternet Pazarlama A.Ş.'yi kurdu ve 3 yıldır sektörde çalıştıktan sonra aktif CEO'su oldu. İyi yayınlanmış bir yazardır ve organik SEO konusunda bir favori SMX Advanced de dahil olmak üzere bir dizi konferansta konuşmuştur. Dave düzenli olarak Beanstalk'un blogu üzerine yazıyor ve Arama Motoru Arazisinde aylık katkı sağlıyor.