数字营销

Sosyal Medya Optimizasyonu Çevrimiçi Pazarlamayı Artırıyor

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, çevrimiçi pazarlama, ilerlemek için hızlı tempolu ve rekabetçi bir dünya haline geldi. Ancak insanlar sosyal ağ sitelerini hiç olmadığı kadar çok kullandıkça, küçük işletmeler ve büyük şirketlerin hedeflenen tüketicilere ulaşması için büyük bir fırsat sunuyor. Sosyal Medya Optimizasyonu terimi, İnternet'in yarattığı yeni sosyal ağ hype'ına basmak için 2006'da tanıtıldı. Sosyal paylaşım siteleri büyük bir kitle kitlesine ulaşmak için çok iyi bir yol sağladı. Sonunda onlara sunulan içeriği optimize etme ihtiyacını doğurdu. Son birkaç yıldır İnternet'in bu alanının üssel olarak büyümesi, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi bazı büyük oyuncuların üstünlüğü ile kanıtlanmıştır. Birçok kişi, Sosyal Medya Optimizasyonunun SEO'nun sonunu göreceği görüşündedir, ancak başarılı bir çevrimiçi pazarlama diski için SMO'nun etkili ve etik SEO'yla birlikte başka bir unsur olduğunu düşünüyoruz. İyi tasarlanmış ve uygulanmış bir SMO stratejisi, olağanüstü bir Arama Motoru Optimizasyonu avantajı sağlamaya yardımcı olabilir.

SMO teriminin internet pazarlamacısı, SMO gibi önemli bazı faktörlerin olduğuna inanmaktadır:

müşteri arasında paylaşılabilecek içerik

2. Okuyucularla sürekli iletişim / ödüllendirici

3. Düşüncelerini ve içeriklerini başkalarıyla paylaşmak için kullanmalarını teşvik etmek

Sosyal medya optimizasyonunun bu kullanımı daha fazladır. İçeriğinizi müşterileriniz için dünyaya ulaştırmak, aynı zamanda bir çevrimiçi itibarın korunması, bir marka oluşturulması, link popülerliğinin geliştirilmesi, müşteri ilişkileri yönetiminin desteklenmesi ve bir web sitesine geri dönen diğer yüksek kaliteli harici kaynakların temininde de kullanılmaktadır. Facebook son birkaç yıldır sosyal alanda önemli bir oyuncu olmuştur. Gelişmesinden bu yana muazzam bir şekilde büyüdü ve dünyadaki en çok kullanılan sosyal medya. SMO açısından, Facebook kendi içeriğinizi kendi sayfanızla oluşturma ve kolayca segmentlere ayrılabilen yüksek oranda hedeflenmiş tüketici seçimi ile paylaşmanızı sağlar.

Twitter nispeten yeni bir online sosyalittir ancak 75 milyon kullanıcı tweetliyor. Bir 'Durum Güncellemesi' fikrini aldılar ve kullanıcıları, işletmelerden ünlülere kadar birçok farklı kategoride pratik olarak canlı güncellemeler sunan dünya çapında bir iletişim kanalına dönüştürdüler. Sosyal Medya Optimizasyonu açısından, Twitter, işletmelerin müşterileri veya hayranlarını takip etmesini ve güncel içeriği ve şirketin web sitesine geri dönmelerini sağlayarak onlara pazarlık etmelerini sağlar.

Bu yüzden bir Sosyal Medya Optimizasyonu kampanyası çok etkili olabilir. Markanızı oluşturmanın ve markanızdan zaten zevk alan veya beğeneceğiniz potansiyel müşterilere yönelik harika bir potansiyel kaynağıdır. Temel SEM ve SEO teknikleri, işletmenizin sitesine trafik çekmek için önemlidir. SMO, marka bilinirliği ve katılımı sağlayacak ve genel pazarlama stratejinizin geri kalanını etkileyen iki yönlü iletişim yaratacak yeni ve son derece etkili bir strateji sunar.

İngiltere'de lider bir sosyal medya pazarlama ajansı olan Enlightenment Business Solutions, çevrimiçi topluluklar, bloglar, forumlar, videolar ve daha fazlası gibi sosyal medya aracılığıyla işinizi tanıtmak için sosyal medya optimizasyon hizmetleri sunmaktadır.