SEO

Sosyal Medya SEO Nedir?

"Sosyal medya SEO nedir?" Sorusunu cevaplamak için Belki de öncelikle sosyal medyanın ne olduğunu tanımlamaya çalışmalıyım. Açıkça Facebook, Google+ ve diğerlerini içeren sosyal ağlar. Ayrıca Twitter ve Delicious, Digg ve Stumble Upon gibi sosyal yer imi sitelerini de içeriyor. Sonra Yahoo! ile birlikte Wikipedia, wikihow ve wiki cevapları var! ve cevaplar ve sosyal ağlar.

Sosyal medya SEO, sitenizi tüm bu sitelere ya da en azından sayfaları yer imlerine ekleme, yorum ekleme ve genellikle sitenizi tanıtma yoluyla çok şey eğilimli olma durumuna sokuyor. Elbette ki yorumlar gönderilerle alakalı olmalı ve ayrıca sitenizi (her zaman URL'nizi terk etmenizi sağlıyor) nişiyle ilgili konular hakkında yetkili görünecek şekilde bilgi de eklemelidir. Bu önemli. Siteniz için Arama Motoru Sıralaması Sayfalarında (SERPS) yükselmek için daha yüksek bir profil oluşturmak istiyorsunuz, bu nedenle rakipleriniz tarafından gönderilen yorumları içeren sitelere olumsuz yorum yazmamalısınız. Yapmaya çalıştığınız, siteniz için olumlu bir görüntü oluşturmak ve SERPS'e tırmanmaktır. İnsanları rahatsız etmeye yarayan yalnızca spam olarak yorumlanabilecek yorumlara başvurmayın.

Artık şirketlere açık olan Facebook ve Google+'de bir işletme profili oluşturmanız gerekiyor. Bunlar şüphesiz sosyal medya ağı alanındaki iki önemli oyuncudur. Facebook şu anda yalnızca 40 milyon kullanıcısına sahip olduğu için Google+ üyeliği müşterilere hemen yardımcı olamazken Facebook, her geçen gün daha fazla kullanıcı katılıyor olan 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor ancak Google+, Google'ın kendi aramalarının da bulunduğu bir imparatorluğun ordusu. Motor, SERPS üzerinde yüksek bir profil ile işiniz teorik olarak genişleyecek, çünkü sırada yer alan sayfalardan daha yüksek görünür durumda.

Tüm sosyal ağ medya siteleri, sitelerine, web siteleri için SERPS'de yükselmek için gerekli olan geri bağlantıları olan webmasterlara sağlar. Temel olarak bu değerli bağlantıları tehlikede görmezden geliyorsun. SEO'nun bir parçası, sitenize olabildiğince saygın ve alakalı geri dönüşler kazandırmaktır ve şüphesiz Google, sosyal paylaşım ağında olanları SERP'lerinde diğerlerinden daha üst sıraya koyacaktır. Sayfalarınızda ve sitenizde bulunan +1 sonuçlarınızın hepsini birbirine bağlayarak bunu yapabilirsiniz, bu da SERPS pozisyonunuzda kesinlikle bir artış sağlamaya devam edecektir.

Tüm sosyal paylaşım ağı sitelerinde varlığa sahip olmak, alakalı ve ilgi çekici ve belirli yayınları gözden geçiren yorumlar yazmak için çok fazla zaman harcamak zorunda olduğunuz anlamına geliyor ve bu, sundukları gibi iyi bir SEO hizmeti kullanabileceğiniz yerdir. sayfalarınızı sosyal paylaşım sayfalarına ayrı bir paket olarak koyun ve istediğiniz kaç bağlantıya bağlı olarak, böyle bir hizmet yüz dolar karşılığında satın alınabilir, bu da sitenizde uzun süredir iyi bir yatırımdır.

Sosyal medya SEO, herhangi bir çevrimiçi iş için çok değerli bir araçtır ve SEO şirketleri, sizin için sizin için sitenizin SEO'yu çok daha hızlı bir şekilde artıracak bir şekilde yararlanabilir. Böyle bir hizmet için nispeten küçük bir tutar ödüyorsanız, sitenize iyi bir uzun vadeli yatırım yapılacaktır. Neden bugün bazı fiyatlara göz atmıyorsun?