数字营销

T-Shirt Baskının Avantaj ve Dezavantajları

Popüler t-shirt yöntemlerinin birkaçı vardır ve tüm yöntemlerin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Bu profesyoneller ve eksilerden bazılarına hızlıca göz atmak, en iyi ve en uygun tişört baskı yöntemine karar vermenize yardımcı olabilir. Baskı yönteminin seçimi sonuç olarak, istediğiniz görüntü ve bütçenize bağlıdır.

Isı transfer baskı, ısı transfer kağıdı yardımıyla yapılır. Bu kağıda bir resim basılmış ve daha sonra bu yazı t-shirt üzerine yerleştirilmiştir. Bu kağıda basmak için bir ısı presi kullanılır. Görüntü, t-shirt ısı presiyle ısının uygulanmasıyla giysiye bağlanır. Bu ucuz bir yöntemdir ve ev kullanıcıları tarafından kolayca kullanılabilir. Bu, tişörtleri daha küçük bir ölçekte basmanın harika bir yoludur ve küçük bir tişört baskısı işine başlamak isteyenler için ideal bir yöntemdir. Ekipmanlar kolayca bulunabilir ve düşük yatırım gerektirir.

Bu yöntem, karmaşık fotoğraf ve çok renkli görüntüler elde etmenizi sağlar ve çok fazla dağınıklığa neden olmaz. Ancak bu sürecin bazı sınırlamaları vardır. Bir tişört basmak istediğiniz her zaman, basılmasını istediğiniz şekli kesmeniz ve tişörte istemediğiniz parçayı kaldırmanız gerekir. Bu iş çok zaman alıyor ve işi toplu olarak yapmanız gerekiyorsa işlem mümkün olmaz.

Dijital baskı, tişört baskısı için kullanılan başka bir yöntemdir. Bu yavaş yavaş popülerlik kazanan baskı yöntemidir. T-shirt'ü yazdırmak için, mürekkep püskürtmeli yazıcı kafasının altındaki bir çerçevede gerilir. Giysi üzerindeki baskı tam olarak kağıt üzerinde yapıldığı gibi yapılır. Mürekkep püskürtmeli transfer kağıdı, aynı tasarımı çok sayıda giysiye kolaylıkla basmak için kullanılır. Bazı fotografik baskıları, logoları veya diğer çok renkli görüntüleri çoğaltmak istiyorsanız, bu yöntem iyi bir seçimdir.

Bu yöntemin en büyük dezavantajı, baskı maliyetinin yüksek olmasıdır çünkü baskıda çok fazla zaman harcar. giysi. Yüksek maliyete rağmen, baskılar daha çabuk sönüyor. Üstelik bu yeni bir teknoloji olduğu için, makinelerin kullanımında ve verimli bir şekilde işlenmesinde birçok pratik sorun var.

Serigrafi, tişörtlerin basılmasının en geleneksel yoludur. Son baskılar ve renkler çok parlak bir şekilde ortaya çıkıyor ve diğer yöntemlerle oluşturulmuş baskılarla karşılaştırıldığında daha uzun ömürlü oluyor. Baskı maliyeti düşük kalır ve bu kitle baskı için mükemmel bir yöntemdir. Bu yöntemin dezavantajı, daha sonra tasarımları kullanmak istiyorsanız tüm ekranları saklamanız gerektiğidir. Biraz dağınık ve her rengin ayrı ayrı basılması gerekiyor. Çok zaman alıcı olabilir ve fotoğraf reprodüksiyonları oluşturmak için kullanılamaz.