SEO

TripAdvisor, restoranlara yönelik hizmetleri geliştirmek için SinglePlatform'u satın aldı

SinglePlatform, restoran menülerini çevrimiçi olarak çeşitli arama ve dizin sitelerinde birleştiriyor ve bir liste yönetimi şirketi olarak konumlandırılıyor. 2010 yılında kuruldu ve 2012 yılında ConstantContact tarafından yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bir anlaşma ile satın alındı.

Dün, TripAdvisor'a – 2015 yılında 1 milyar dolardan biraz daha uzun bir süre boyunca ConstantContact’i satın alan Endurance International Group tarafından satıldı – bu miktarın yaklaşık yarısı için.

SinglePlatform için daha iyi bir ev. Anlaşma, restoran hizmetlerini ve dağıtım yeteneklerini genişleten TripAdvisor için iyidir. Ayrıca, TripAdvisor'da ConstantContact veya ana holding şirketi Endurance International Group'tan daha iyi bir ürün ve kültürel uygunluk bulacak olan SinglePlatform için de iyi.

TripAdvisor basın açıklamasına göre, SinglePlatform, şirketin “restoranlar için dijital pazarlama paketini genişletmesini ve yakında SinglePlatform teknolojisinin bilgisini ve ağını kullanarak restoran sahiplerine değerli menü ve liste yönetimi hizmetleri sunmasını sağlayacak. Ek olarak, TripAdvisor, restoranlar üzerinde TripAdvisor'da arama yapan restoranların restoranlara daha fazla hizmet vermesini sağlamak için daha gelişmiş bir menü entegrasyonu sunabilecek. ”

Restoranlar için daha fazla hizmet. TripAdvisor, bazıları reklamlar ve daha iyi görünürlük veya genişletilmiş listeler için ödeme yapan kabaca beş milyon restorana sahip olduğunu söylüyor. Bu listenin önemli bir kısmına bir SEO / görünürlük olarak menü sendikasyonunu sağlayacak.

Bu haftanın başlarında, bir restoran rezervasyon aracı olan TripAdvisor iştiraki TheFork, rakip Bookatable'ı satın aldı. Sonuncusu Michelin Rehberine aitti. İki anlaşma, restoran yönetimi ve pazarlama hizmetlerinde agresif bir olduğunu gösteriyor.

Neden umursayalım. TripAdvisor, amiral gemisi sitesine ek olarak Bookingbuddy, Jetsetter, SeatGuru, Oyster ve diğerleri de dahil olmak üzere daha az bilinen seyahat markaları işleten bir halka açık şirkettir (4 milyar dolarlık piyasa değeri). Diğer seyahat şirketleri ile rekabet eder, ancak doğrudan Yelp ve Google ile ve özellikle Google ile doğrudan rekabet eder.

Otel incelemeleri için gidilecek noktaya gidildiğinde, TripAdvisor, Google'ın seyahat kabiliyetlerini ve incelemelerini artırdığı için TripAdvisor pazar liderliği konumunu yitirdiğini gördü. Gerçekten de, seyahat sektörünün tamamı benzer bir baskı hissediyor ve “metalaştırılıyor”. Bu satın alımlar restoranlarla ilişkileri derinleştirmek ve yeni gelirler elde etmek için bir çaba.


关于作者

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et 推特 veya onu LinkedIn'de bul. !