SEO

Video, Google’a duyarlı görüntülü reklamlara geliyor

Artık yeni duyarlı görüntülü 广告 kombinasyonları raporu mevcut.

Artık Google duyarlı görüntülü reklam (RDA) kampanyalarına YouTube video varlıkları ekleyebilirsiniz. Google ayrıca, Perşembe günü yanıt veren görüntülü reklamlar için iki raporlama güncellemesi duyurdu.

Neden umurunda olmalısınız. Videonun – sadece YouTube üzerinden – BKA kampanyaları için bir seçenek haline gelmesi sadece bir zaman meselesiydi. Yanıt veren arama ağı reklamları (RSA'lar) gibi, bu reklamlar da büyük ölçüde otomatiktir ve reklamverenlerin birden fazla resim eklemesi – ve şimdi beş adede kadar YouTube videosu – farklı kombinasyonlarda ve reklam boyutlarında dinamik olarak sunulan başlıklar, açıklamalar ve marka logoları.

Google, duyarlı görüntülü reklamların varsayılan görüntü biçimi olacağını duyurdu. Bu haftaki duyurular, ilk sunumdan bu yana BKA'lar için ilk önemli güncellemeleri işaret ediyor.

Kombinasyonlar raporu. Düzinelerce dinamik bileşime hizmet etmek, neyin işe yaradığını değerlendirmeyi zorlaştırabilir. Yeni kombinasyonlar raporu (yukarıda gösterilmiştir), reklamverenlere varlık ve kopya gruplarının en iyi performans gösterdikleri hakkında daha fazla bilgi vermek için tasarlanmıştır. Raporu Google Reklamlar arayüzünde yeni bir Kombinasyonlar sekmesi altında bulabilirsiniz.

Reklam gücü puanı. RSA’lar için zaten mevcut olan reklam gücü puanındaki bir değişiklik artık BKA’lar için kullanılabilir. Google, geliştirmeye yönelik "sonraki adımlar" ipuçlarıyla eklediğiniz görüntülerin, başlıkların ve açıklamaların sayısı ve kalitesiyle ilgili ilerleme raporları gösterecektir.

Bu, yönlü olarak yararlı olabilir, ancak reklam gücü puanınız yükseldiğinde endişelenmeyin [ortalama]. Varlık listenizden memnunsanız, test etmeye başlayın.

Reklam gücü puanları ve önerileri Google Reklamlar arayüzünde reklam önizlemesinin üstünde gösteriyor.

İlk önce bu hikaye Pazarlama Arazisinde göründü. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


关于作者

Ginny Marvin, üçüncü kapı medyasının baş editörüdür ve tüm yayınlarımızda günlük yayıncılık işlemlerini yönetmektedir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.