数据库

Web Uygulama Geliştirmede Yeni Fikirler

İnternet veya World Wide Web (WWW), işletmelerin müşterileri, müşterileri, iş ortakları ve satıcıları ile iletişim kurma şeklini değiştirdikçe, web uygulama geliştiricileri web sitelerinin basit tek yönlü iletişim cihazları olarak nasıl görüldüğünü değiştirdi Kullanıcıları çeşitli sohbetler içinde birleştirmek için tasarlanmış son derece etkileşimli araçlara dönüştürülebilir. İnternet, toplulukların üyeleriyle nasıl iletişim kurduğunu da etkiledi … ve bir topluluk fikri, konut veya şirket topluluklarına ek olarak çevrimiçi toplulukları da dahil etmek için büyük ölçüde değişti. Bu iki yönlü iletişim, son kullanıcı tarafından tasarlanan web siteleri aracılığıyla iyi bir şekilde desteklenir ve iki yönlü bir modeli destekleyen iyi bir uygulama geliştirmesi olmadan, tekrar düz, statik web sitelerine maruz kalırız.

Bugünün web siteleri Yaratıcı insanlar olarak güçlü web uygulama geliştirme için en önemli fırsatlar, en son teknolojileri web sitelerine entegre etmeye başlar. Web sitesi uygulama geliştiricilerinin şu anda dahil olmak üzere bir dizi geliştirici dilini anlamaları gerekmektedir:

1) Uygulama geliştirme topluluğunda web sitesi uygulamaları için uyarlanabilir bir dil olarak tanınan ASP.NET. VB, COBOL, C gibi diğer dillerle ve Python, Vb Script ve J betikleri gibi bazı betik dilleri ile kolayca kullanılabilir.

2) PHP, tercih edenler için şu anda tercih edilen bir seçimdir. açık kaynaklı web uygulama geliştirme seçenekleri. Bu seçenek, esneklik ve özel kontrol ihtiyacından kaynaklanır ve öncelikle uygulama geliştirme topluluğunda bir araya gelerek, daha verimli ve özel ihtiyaçları için çalışan bir dil hazırlayan kişiler tarafından geliştirilmiştir.

Belirli bir durumda kullanmak, uygulama geliştirme ekipleri ve yöneticileri için karmaşık bir görev olabilir, çünkü web uygulama dillerinin sayısı büyüdükçe, teknik, araç ve yöntemlerin sayısı da artar. Web sitesi uygulamalarını genişletme ve bunları iş akışlarının daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için tasarlanan diğer web uygulama özellikleriyle entegre etme ihtiyacı, programcıların yeni web uygulama dillerini öğrenmeye devam etmeleri için gerekli olmaya devam etmeleri anlamına geliyor.

Sadece web siteleri artık tek yönlü değil, statik iletişim cihazları; Daha eksiksiz bir kullanıcı deneyimi yaratmak için bir dizi dili, metodolojiyi ve hizmeti içeren son derece entegre ve dinamik çözümler. İPad'ler, iPod Touch, mobil cihazlar ve elektronik okuyucular gibi yeni teknolojilerin eklenmesi, web uygulamalarının gelecekteki yeni fikirlerinin gelecekte de devam edeceğinden emin olmaktayız çünkü web sitesi uygulamaları artık çok daha fazla sayıda cihazla bütünleşmek zorunda. gelecek – ve cihazlar listesi sürekli olarak artmaktadır.

Ayrıca, yüksek kaliteli web uygulamasına duyulan ihtiyaç daha da artmaktadır ki, web sitelerinin kullanıcıları artık sadece küçük bir bilgi ile ilgilenen sıradan tarayıcılardır. Artık web sitenizin ziyaretçileri, web sitenizdeki içerik ve uygulamalarla aktif olarak ilgileniyor ve sadece izleyicilerin değil, sizin kullanıcılarınız. Genellikle web sitesinde verilen web uygulamaları aracılığıyla şirketle doğrudan iletişime ihtiyaç duyan ve web sitenizde bir şeyler yapmaları gereken bir firmanın satıcıları, müşterileri, ortakları ve hatta çalışanlarıdır. Web geliştiricileri, tarayıcı teknolojisini, protokol standartlarını, web sitesi eğilimlerini ve uygulama geliştirme yöntemlerini benimseyen ve hatta geliştiren yeni yazılım mühendisliği tekniklerini benimsemek için hızlı olmalı.